Darex Cup - o Puchar Prezesa TKKF Checz

7 stycznia 2003 (artykuł sprzed 21 lat)
Ostrzyliśmy sobie zęby na mecz dwóch niepokonanych drużyn po trzech seriach gier w turnieju halowym Darex Cup, nad którym patronat sprawuje "Głos Wybrzeża". I nie zawiedliśmy się, choć tytularny sponsor był... nieco rozczarowany. Auto Darex przegrał z MZS 69 5:7 (1:4). Na prowadzeniu umocnił się Arex, pokonując Obłuże 5:2 (3:0).

W czwartej kolejce piłkarze przekonali się, jak ważna jest koncentracja od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziów. Nawet wyśmienity finisz nie jest w stanie zniwelować początkowych strat. W niedzielę przy ul. Chylońskiej najboleśniej ta prawda dotknęła zespoły Spartans i Auto Darex. Ci pierwsi przed przerwą zainkasowali trzy gole bez własnych zdobyczy, później przegrywali nawet 2:5. Trafienia Sławomira Żyłana i Sebastiana Kędzi sprawiły, że doszło do emocjonującej końcówki. Jednak w ostatnich sześciu minutach bramki już nie padły.

Auto Darex przegrał pierwszą połowę różnież trzema golami. Ostra reprymenda sponsora tytularnego Dariusza Szczepańskiego sprawiła, że przewaga MZS stopniała do 5:4. Jednak decydujące ciosy potrafiła zadać właśnie ta drużyna. Na 6:4 podwyższył Michał Dziekan, a końcowy wynik ustalił Tomasz Kożuchowski.

Na liście strzelców z przyjemnością witamy trzecią przedstawicielkę płci pięknej. Po Magdalenie Miłosz i Aleksandrze Krefft do siatki rywali piłkę skierowała Magdalena Bazydło, ustalając końcowy rezultat meczu Team Checz Mix - Styroplast.

Wyniki 4. kolejki:
Andrex - Chylonia 7:2 (1:0). Bramki: Tomasz Nowacki 3, Wojciech Wasiek, Dariusz Hebel, Andrzej Krzywniak, Robert Rynkowski - Maciej Dmowski, Roland Kazubowski.
Arex - Obłuże 5:2 (3:0). Rafał Mitianiec 2, Daniel Kolenda, Mariusz Abraham, Krzysztof Komorowski - Czesław Nowicki, Daniel Piątkowski.
MZS 69 - Auto Darex 7:5 (4:1). Robert Perzewski 3, Michał Dziekan 2, Tomasz Kożuchowski 2 - Paweł Miłosz, Tomasz Samp, Krzysztof Abraham, Sławomir Hermanowski, Mariusz Freiberg.
Styroplast - Team Checz Mix 0:3 (0:2). Magdalena Bazydło, Rafał Weleris, Tomasz Bączkowski.
Pocztex - Spartans 5:4 (3:0). Dariusz Grabowski 2, Arkadiusz Cudzik 2, Tomasz Plata - Sławomir Żyłan 2, Bartosz Bona, Sebastian Kędzia.
Elektryk - Bis 0:7 (0:6). Krzysztof Maszota 2, Seweryn Kałuziak 2, Daniel Szelbracikowski, Dariusz Grubba, Witold Chmieliński.