Fakty i opinie

stat

Od soboty w tunelu pojedziemy 70 km/h

Od soboty przestaje obowiązywać w tunelu ograniczenie do 50 km/h. Od tego dnia można się nim poruszać o 20 km na godz. szybciej.
Od soboty przestaje obowiązywać w tunelu ograniczenie do 50 km/h. Od tego dnia można się nim poruszać o 20 km na godz. szybciej. fot. Łukasz Unterschuetz/trojmiasto.pl

Kierowcy nie będą już musieli zwalniać do 50 km/h wjeżdżając do tunelu pod Martwą Wisłą zobacz na mapie Gdańska. W sobotę o godz. 10 drogowcy podwyższą prędkość przejazdu o 20 km na godz. Policja uczula jednak, że jeśli kierowcy będą łamać przepisy obowiązujące w tunelu, to "70-tkę" cofnie.Z jaką prędkością pokonujesz tunel pod Martwą Wisłą?

do 50 km/h

6%

między 50 a 70 km/h

39%

70-90 km/h

38%

nawet ponad 90 lub 100 km/h

17%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 1887
Już w pierwszych dniach po kwietniowym otwarciu przeprawy pod Martwą Wisłą poruszaliśmy temat podwyższenia prędkości, z jaką można byłoby ją pokonywać. Wtórowali nam kierowcy mocno krytykujący konieczność zwalniania w tunelu do 50 km/h.

To ograniczenie okazało się nieżyciowe, co potwierdzają statystyki. Dzisiaj, jeszcze przed podwyższeniem, średnia prędkość w jednej nitce tunelu wynosi 69 km/h, w drugiej równe 70 km/h.

Czytaj też: Kiedy w końcu pojedziemy 70 km/h w tunel pod Wisłą

W końcu, po wielu artykułach i rozmowach z urzędnikami oraz policją udało się nam dopiąć swego. O tym, że ten dzień jest bliski informowaliśmy już w połowie stycznia.

Teraz w końcu nadchodzi. Od soboty od godz. 10 kierowcy będą mogli przejechać przez tunel z prędkością 70 km/h nie łamiąc przy tym przepisów. Przy okazji urzędnicy informują, że nie należy spodziewać się kolejnego podnoszenia prędkości.

Policja zwraca jednak uwagę, że podwyższenie prędkości nie zostało dane raz na zawsze i jeśli będzie skłaniać ono kierowców do jeszcze mocniejszego depnięcia na pedał gazu, to przywróci ograniczenie do 50 km/h.

Oczywiście w sytuacji gdy pogorszy się pogoda lub coś wydarzy się w tunelu prędkość będzie obniżana o czym poinformują znaki zmiennej treści na wjazdach. Niedostosowanie się do tych informacji również może skutkować zmniejszeniem prędkości na stałe do 50 km/h.

Według najnowszych danych jedną nitką tunelu przejeżdża codziennie 25 tys. pojazdów.
Dodaj zdjęcie do artykułu
Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Tytuł:
Treść:
Autor (opcjonalny):
E-mail (opcjonalny):
Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Opinie (razem: 179)

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.