Fakty i opinie

stat

Pojedziemy 70 km/h w tunelu pod Martwą Wisłą

Najnowszy artukuł na ten temat

Wracał z imprezy tunelem pod Martwą Wisłą, trzeba było go eskortować

Od czerwca kierowcy nie będą musieli zwalniać do 50 km/h przed wjazdem do tunelu.
Od czerwca kierowcy nie będą musieli zwalniać do 50 km/h przed wjazdem do tunelu. fot. Maciej Naskręt/Trojmiasto.pl

Wielu kierowców narzeka na ograniczenie prędkości w tunelu pod Martwą Wisłą zobacz na mapie Gdańska - można tam jechać 50 km/h. Na szczęście dla nich szykują się już zmiany. Drogowcy zwiększą dopuszczalną prędkość w podwodnej przeprawie o 20 km/h.Czy jechałeś już tunelem pod Martwą Wisłą?

tak, wielokrotnie, ułatwia mi codziennie podróże 36%
tak, ale po to, by zapoznać się z inwestycją 35%
nie, ale na pewno tam pojadę 17%
nie, nie mam po co zapuszczać się w ten rejon miasta 12%
zakończona Łącznie głosów: 1890
"Przesada" - tak do tej pory kierowcy oceniali ograniczenie prędkości do 50 km/h w tunelu pod Martwą Wisłą. Ma to się jednak na szczęście dla kierowców zmienić - już niebawem pojedziemy tam szybciej.

- Nadal dostrzegamy kierowców, którzy wjeżdżają z pewnymi obawami do tunelu - m.in. gwałtownie hamują, trudno im zachować odstęp 50 m. Z każdym dniem jest jednak lepiej i prawdopodobnie w czerwcu podwyższymy dopuszczalną prędkość do 70 km/h - mówi Mieczysław Kotłowski, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku.
Drogowcy mają jednak nadzieję, że to nie zachęci kierujących pojazdami do jeszcze szybszej jazdy.

- Obecnie przy 50 km/h wielu kierowców jedzie już 70 km/h. Mamy nadzieję, że nie będzie tam chętnych, by po podniesieniu limitu jeździć jeszcze szybciej - na przykład 90 km/h - podkreśla Kotłowski.
Co ciekawe, podwyższenie prędkości do 70 km/h umożliwi przejechanie z tą prędkością odcinka od al. Hallera zobacz na mapie Gdańska do wysokości Węzła Błonia zobacz na mapie Gdańska. Stamtąd dalej w kierunku Południowej Obwodnicy Gdańska zobacz na mapie Gdańska można już pędzić 100 km/h.

Niedawno drogowcy zmienili też dopuszczalną prędkość na moście wantowym zobacz na mapie Gdańska w kierunku tunelu pod Martwą Wisłą, o co zresztą zabiegaliśmy. Można tam jechać już 70 km/h, a nie jak dotąd - 50 km/h.

Mimo wszystko, trzeba uważać, bowiem policja dość często porusza się Trasą Sucharskiego. Dowiodła tego choćby widowiskowymi filmami z odebrania prawa jazdy kierowcy motocykla i samochodu osobowego.

Tunel pod Martwą Wisłą okiem kierowcy


Zobacz nasz test drogowy z tunelem pod Martwą Wisłą

Opinie (314) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.