• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Otwarcie części zabiegowej Gdyńskiego Centrum Onkologii

Elżbieta Michalak
8 maja 2014 (artykuł sprzed 10 lat) 
W liczącym 6,5 tys. m kw. czteropoziomowym budynku zabiegowym GCO znajduje się blok operacyjny ze zintegrowanymi salami operacyjnymi, Oddziałem Chirurgii Onkologicznej, Ginekologii Onkologicznej i Intensywnej Terapii. W liczącym 6,5 tys. m kw. czteropoziomowym budynku zabiegowym GCO znajduje się blok operacyjny ze zintegrowanymi salami operacyjnymi, Oddziałem Chirurgii Onkologicznej, Ginekologii Onkologicznej i Intensywnej Terapii.

Nowy blok operacyjny, oddział intensywnej terapii, chirurgii onkologicznej i ginekologii onkologicznej, możliwość łączenia się z dowolnym ośrodkiem medycznym i konsultowania przebiegu operacji, a także więcej zabiegów onkologicznych i skrócenie kolejek na zabiegi dla chorych na raka - to możliwości, jakie ma dać nowo otwierana część Gdyńskiego Centrum Onkologii.



Podczas dnia otwartego GCO 10 maja będzie można obejrzeć nowy budynek, sale i sprzęt medyczny. Podczas dnia otwartego GCO 10 maja będzie można obejrzeć nowy budynek, sale i sprzęt medyczny.
W piątek, 9 maja, odbędzie się uroczyste otwarcie części zabiegowej Gdyńskiego Centrum Onkologii Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni. W jednym miejscu znajdzie się blok operacyjny z pięcioma salami, ośmiołóżkowy oddział intensywnej terapii, oddział chirurgii onkologicznej z 42 łóżkami i oddział ginekologii onkologicznej, liczący 25 łóżek. Sale operacyjne będą dodatkowo wyposażone w kamery, dzięki czemu każdą operację będzie można oglądać w sali dydaktycznej. Pojawi się również możliwość łączenia się z dowolnym ośrodkiem medycznym i konsultowania przebiegu operacji w trakcie jej trwania.

Czy inwestycje w służbę zdrowia czynią ją przyjaźniejszą dla pacjentów?

- Rozbudowa części zabiegowej da możliwość kompleksowego leczenia chorób nowotworowych - cały cykl leczenia onkologicznego będzie mógł być koordynowany i prowadzony w jednym ośrodku - mówi Tomasz Sławatyniec, prezes zarządu Szpitala Morskiego w Gdyni. - W nowym budynku będą wykonywane zabiegi, które już teraz są świadczone w GCO, np. operacje nowotworów piersi czy przewodu pokarmowego, ale też zabiegi z zakresu onkoplastyki, pozwalające na leczenie skutków przebytych chorób nowotworowych w przypadkach znaczących ubytków tkankowych u chorego oraz zwiększenie dostępności leczenia odtwórczego piersi u kobiet po mastektomii.

Dzięki inwestycji ma też skrócić się czas oczekiwania na zabieg operacyjny z zakresu chirurgii onkologicznej i ginekologii onkologicznej - z 23 do 13 dni w przypadku chirurgii onkologicznej oraz z 28 do 14 dni przy ginekologii onkologicznej. Będzie też można przeprowadzać więcej operacji: z 1894 do 3 tys. wzrośnie liczba możliwych do przyjęcia pacjentów chirurgicznych poddawanych zabiegom.

Dzień po otwarciu GCO, 10 maja, obiekt będą mogli zwiedzić mieszkańcy Trójmiasta i okolic. W godzinach 10-14 będzie możliwość obejrzenia sal i sprzętu, a także porozmawiania na temat profilaktyki, diagnostyki i leczenia chorób nowotworowych ze specjalistami pracującymi w GCO.

Pierwsi pacjenci w nowo otwartym budynku pojawią się pod koniec maja 2014 r.
Elżbieta Michalak

Miejsca

Opinie (22) 2 zablokowane

  • Wysoka jakość usług?!

    Ciekawe jak zostanie zapewniona przy obstawie pielęgniarskiej 3 pielęgniarek, z czego jedna będzie od godziny 11?!W nocy będą dwie. Sale pooperacyjne z 8 lóżkami,42 lóżka łącznie.Ciekawe kto będzie zawoził pacjentów na blok operacyjny,kto będzie ich przyjmował?O reszcie pracy nie wspomnę.Niech zarząd przestanie palić głupa, że o tym nie wie.Jeszcze chwila i szanowny zarząd sam będzie tą wysoką jakość świadczeń zapewniał.Obudźcie się zanim zamkniecie ten moloch z powodu braku kadry pielęgniarskiej.

    • 19 2

  • No tak, impreza zakończona, wzięli się za minusowanie ;)

    • 6 0

  • wysoki standard chyba na papierze

    Brakiem obsady pielęgniarskiej nikt się nie będzie przejmował. zostanie jedna a jak nie da sobie rady to ja zwolnia . zatrudnia ukrainki za 1680 zł brutto. o ilości personelu pielęgniarskiego decyduje kierownik.

    • 3 1

  • kazdy, nawet prowicjonalny szpital w Niemczech czy Holandii (2)

    jest o niebo lepszy od polskiego, zarowno pod wzgledem wyposazenia jak i umiejetnosci lekarzy.Polska medycyna nadal daleko za murzynami.

    • 2 5

    • To nie lekarze czy medycyna... zobacz ze Polacy przeprowadzaja duzo innowacyjnych zabiegow. Gdyby byli slabi lekarze to nie byliby cenieni za granica.
      Wszystko rozbija sie o nfz i rzad

      • 4 0

    • Ale w Holandii dopiero teraz "odkryli",że profilaktyka opłaca się bardziej niż leczenie zbyt późno rozpoznaych schorzeń

      Tylko ktoś kto nie mial okazji jako pacjent korzystać z holenderskiej służby zdrowia może wypisywać takie brednie. Nasi lekarze cieszą się tam ogromnym szacunkiem . Jeżeli powiesz ,swojemu holenderskiemu doktorowi ,że musisz mieć rtg bo zalecił tak polski doktor ,to powie Ci "ok" i doda ,że Holendrowi by tego nie wypisał bo to promieniowanie zbyt groźne dla zdrowia.
      Nawet jeszcze w tym momencie mamy doskonały system opieki zdrowotnej w porównaniu z Anglią czy Holandią i tylko ktoś , kto nie miał okazji poważnie tam chorować może twierdzić innaczej. No chyba ,że ma zarobki dyrektorskie i stać go na najdroższe ubezpieczenie ( bo tylko takie pokrywa cały proces leczenia choroby nowotworowej)

      • 0 0

  • Panie Marszałku-!!Uwaga na klan K !

    Wymieniana kilkakrotnie przez marszałka i innych z nazwiska ex dyr Kruszewska mogła się poczuć uskrzydlona. Zatem uwaga ! na pewno pojawi się, (o ile już nie powstał !), maly donos- anonim na temat obecnego zarządu w całosci lub skierowany indywidualnie do któregoś z członków zarządu. Wyprodukowany pewnie nie przez K osobiście , ale na jej sugestie ( jako dowód lojalności w stosunku do klanu K i na poczet przyszłych korzyści, które zostały przyobiecane gdyby K odzyskala władzę). Pozostaje tylko mieć nadzieję, że wlaściciel szpitala nie da się omamić. Co by nie powiedzieć to w szpitalu jest zarząd z prawdziwego zdarzenia, który ogarnia balagan pozostawiony między innymi przez ex dyr Kruszewską. Czas najwyższy by ex dyr K zajęla sie czymś pożytecznym, np leczeniem ludzi- jest przecież onkologiem, a tych podobno jest za malo.

    • 2 0

2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane