stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

13. Festiwal Filmów Jednominutowych (1 opinia)

  • środa - czwartek, 10 - 11 października

  • Gdańsk, Nadbałtyckie Centrum Kultury / Centrum św. Jana
  • wstęp wolny

Małe formy na wielkim ekranie! Zapraszamy na prezentację najlepszych jednominutowych filmów. 11 października w Centrum św. Jana odbędzie się gala wręczenia nagród oraz pokaz nagrodzonych prac. W związku z obchodzoną w tym roku setną rocznicą odzyskania niepodległości do trzech podstawowych kategorii doszła jeszcze jedna: "niepodległość". Uroczystość poprowadzi Szymon Jachimek.

II Międzypokoleniowy Festiwal...

paź 26

piątek, godz. 17:00 - 20:00

Gdynia,

Festiwal Filmów Animowanych

lis 8-11

czwartek - niedziela, godz. 10:00 - 20:00

Gdańsk,
bilety 12 zł
ulgowy 10 zł


Tradycyjnie już galę poprzedzi spotkanie z jurorami (10 października, Ratusz Staromiejski). W tym roku nadesłane prace oceniali: Piotr Domalewski (aktor i reżyser), Sebastian Konefał (filmoznawca, Uniwersytet Gdański) oraz Łukasz Stelmach (znawca kultury popularnej).

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Patroni i Mecenasi 13. Festiwalu Filmów Jednominutowych:
Marszałek Województwa Pomorskiego - Mieczysław Struk
Prezydent Miasta Gdańska - Paweł Adamowicz

PROGRAM

10 października (Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku, Korzenna 33/35):

Spotkania z Jurorami
17:15 - Sebastian Jakub Konefał: o współczesnym skandynawskim kryminale filmowym
18:00 - Łukasz Stelmach: o kondycji współczesnego blockbustera
19:00 - Piotr Domalewski: o reżyserii filmowej / prowadzenie: Krzysztof Kornacki

11 października (Centrum św. Jana w Gdańsku, Świętojańska 50):

19:00 - Gala wręczenia nagród i pokaz najlepszych filmów jednominutowych / prowadzenie: Szymon Jachimek

W programie gali: oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród, projekcja 39 najlepszych filmów jednominutowych (45 min)


Biogramy

Sebastian Jakub Konefał:

pracownik Katedry Wiedzy o Filmie i Kulturze Audiowizualnej Uniwersytetu Gdańskiego. Autor książek "Corpus Futuri: literackie i filmowe wizerunki postludzi" i "Kino Islandii. Tradycja i ponowoczesność".

Zajmuje się kulturą nordycką, kinem gatunków (sf, horror) oraz komiksami. Redagował naukowo m. in. monograficzny numer czasopisma "Panoptikum" ("Mapowanie Północy") oraz "Powieści graficzne. Leksykon".

Łukasz Stelmach:
znawca kultury popularnej, prowadzi na YouTube kanał poświęcony głównie kinu wysokobudżetowemu i szeroko pojętej kulturze geekowskiej. Kanał ten jest jednym z najpopularniejszych miejsc o tej tematyce w polskiej vlogosferze, osiągając co miesiąc około pół miliona wyświetleń. Współtworzy podcast filmowy "Nienazwany" oraz podcast "Comics Weekly".

Piotr Domalewski:

Zaczynał jako aktor Teatru Wybrzeże w Gdańsku. Niezależnie od kariery aktorskiej rozwijał swoje umiejętności pisarskie i reżyserskie. Na planie "Demona" był asystentem Marcina Wrony. W trakcie studiów reżyserskich na WRiTV w Katowicach nakręcił kilka krótkich metraży, nagradzanych na wielu festiwalach.

Jego pełnometrażowy debiut reżyserski - film "Cicha noc" - zdobył szerokie uznanie na 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2017 r., zdobywając m. in. Wielką Nagrodę - "Złote Lwy". Film zdobył również 10 statuetek Polskiej Nagrody Filmowej "Orzeł" w 2018 roku.

www.jednominutowki.pl
Dodaj zdjęcie

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.