• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

1,3 mln zł na parking przy parku

szym
8 sierpnia 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (154)
Nowe miejsca postojowe powstaną na działce między Kanałem Raduni a wejściem do parku. Obecnie jest tam dzikie klepisko, w części zarośnięte krzakami i drzewami. Nowe miejsca postojowe powstaną na działce między Kanałem Raduni a wejściem do parku. Obecnie jest tam dzikie klepisko, w części zarośnięte krzakami i drzewami.

1,3 mln złotych będzie kosztować budowa około 50 nowych miejsc postojowych przy wejściu do Parku OruńskiegoMapka. Prace mają zakończyć się do stycznia przyszłego roku.

Park Oruński z nowym życiem za 10 mln złZdarzyło ci się zaparkować nielegalnie, bo nie było wolnych miejsc na parkingu?

Park Oruński im. Emilii Hoene to w ostatnich latach jeden z najchętniej odwiedzanych parków w Gdańsku.

Jego popularność wzrosła po rewaloryzacji całego układu parkowego, gdzie powstał amfiteatr, wyremontowano też wozownię, wykonano nowe alejki, fontanny, place zabaw i elementy małej architektury. Prace pochłonęły prawie 10 mln zł.

Większe zainteresowanie mieszkańców samym parkiem w negatywny sposób przełożyło się na sytuację parkingową wokół niego. Potrzeb kierowców już od dawna nie zaspokaja niewielki parking przy ul. Raduńskiej i m.in. z tego powodu kilka lat temu pojawiła się inicjatywa, by w ramach Budżetu Obywatelskiego na potrzeby parkingowe zagospodarować zielony teren, zlokalizowany przy Kanale Raduni.Nowe miejsca parkingowe przy Parku Oruńskim za 1,3 mln złProblem rozwiązać mają dodatkowe miejsca parkingowe w okolicy. Właśnie rozstrzygnięto w tej sprawie przetarg. Wiadomo już, że za 1,3 mln zł inwestycję wykona Hydro-Mag Sp. z o.o. Prace zakończą się w styczniu 2024 r.

Prawie 2 mln na nowy parking przy Parku Oruńskim Prawie 2 mln na nowy parking przy Parku Oruńskim

Agnieszka Bartków, radna dzielnicy Orunia-Św. Wojciech-Lipce podkreśla, że inwestycja będzie miała także szerszy zakres. Oprócz miejsc parkingowych powstanie:

 • zjazd z ul. Nowiny na wysokości placu zabaw
 • miejsca postojowe wraz z utwardzeniem terenu z płyt ażurowych typu MEBA ograniczonych krawężnikami i obrzeżami lub innych elementów przepuszczalnych, zmniejszających w minimalnym stopniu naturalną retencja gleby
 • oświetlenie terenu
 • ogrodzenie terenu
 • punkt gromadzenia odpadów
 • nasadzenia traw18:28 13 SIERPNIA 23

Niedziela - zastawione pobocza przy parku Oruńskim (4 opinie)

Niedziela na Nowinach.... w okolicy parku jak co tydzień o tej porze, i w południe również, stoją auta po obu stronach jezdni na zakazie: zatrzymywania się i postoju w stronę Pruszcza i na zakazie postoju w stronę przeciwną. Jadący przede mną autobus miał zagwozdkę...... a reszty komentować nie będę.
Niedziela na Nowinach.... w okolicy parku jak co tydzień o tej porze, i w południe również, stoją auta po obu stronach jezdni na zakazie: zatrzymywania się i postoju w stronę Pruszcza i na zakazie postoju w stronę przeciwną. Jadący przede mną autobus miał zagwozdkę...... a reszty komentować nie będę. Zobacz więcej
szym

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (154)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane