• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Jest reakcja na serię kolizji z tramwajami. Będą zmiany

Maciej Korolczuk
10 maja 2024, godz. 20:00 
Opinie (145)
W związku z serią kolizji i wypadków z udziałem tramwajów, osobówek i samochodów ciężarowych urzędnicy wycofają się w czerwcu z tymczasowej organizacji ruchu na skrzyżowaniu Marynarki Polskiej ze Śnieżną. W związku z serią kolizji i wypadków z udziałem tramwajów, osobówek i samochodów ciężarowych urzędnicy wycofają się w czerwcu z tymczasowej organizacji ruchu na skrzyżowaniu Marynarki Polskiej ze Śnieżną.

Od czerwca na skrzyżowaniu Marynarki Polskiej ze ŚnieżnąMapka znów będzie możliwe zawracanie ciężarówek i skręt w lewo w kierunku Letnicy. To reakcja urzędników na serię kolizji i wypadków z udziałem ciężarówek, osobówek i tramwajów na skrzyżowaniu z ul. WyzwoleniaMapka, którędy kierowcy omijali utrudnienia.Decyzja o przywróceniu pierwotnej organizacji ruchu na Śnieżnej jest:

Źle i niebezpiecznie na skrzyżowaniu Marynarki Polskiej i Wyzwolenia zaczęło się dziać już jesienią.

Po serii groźnych kolizji z tramwajami w listopadzie zwracaliśmy uwagę, że potrzebna jest reakcja urzędników na to, co dzieje się w tym miejscu. Urzędnicy przeanalizowali wówczas sytuację, ale uznali, że na zmiany jest za wcześnie. Podkreślali, że wszystko zależy od transportu zboża do portu.

Po serii kolizji potrzebne zmiany na Marynarki Polskiej Po serii kolizji potrzebne zmiany na Marynarki Polskiej

Stłuczki i wypadki pośrednio wynikały z przeprowadzonej kilka miesięcy wcześniej zmiany organizacji ruchu na wcześniejszym skrzyżowaniu z ul. Śnieżną, o co wnioskował Port Gdańsk.

Wprowadzony zakaz zawracania na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną sprawił, że kierowcy ciężarówek zmuszeni byli jechać kilkaset metrów dalej i nawracać na krzyżówce bez świateł. I to właśnie tam dochodziło do wielu kolizji i wypadków.


Zmiany mają nastąpić w przyszłym miesiącu. Zmiany mają nastąpić w przyszłym miesiącu.

Koniec tymczasówki na ŚnieżnejGdy w czwartek na skrzyżowaniu znów doszło do zderzenia tramwaju z ciężarówką, urzędnicy zmienili zdanie i podjęli decyzję o przywróceniu pierwotnej organizacji ruchu na krzyżówce Marynarki Polskiej ze Śnieżną.

Zdaniem magistratu uspokoi to ruch na wjeździe do Nowego Portu i zminimalizuje ryzyko kolejnych niebezpiecznych zdarzeń na przejeździe tramwajowym.

14:11 9 MAJA (aktualizacjaakt. 14:14)

Kolizja i wykolejenie tramwaju (76 opinii)

Szykują się utrudnienia na Wyzwolenia x Marynarki
Szykują się utrudnienia na Wyzwolenia x Marynarki- W związku z licznymi zdarzeniami drogowymi, do których dochodziło na skrzyżowaniu ulic Marynarki Polskiej z Wyzwolenia, które od czasu zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Marynarki Polskiej - Śnieżna - Szklana Huta przejęło funkcję miejsca zawracania w kierunku Ronda im. T. Mazowieckiego i dojazdu do ul. Szklana Huta, w czerwcu przywrócona zostanie stała organizacja ruchu - potwierdza Paulina Chełmińska z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku.
Na czym będą polegać zmiany?

  • Przywrócona zostanie możliwość zawracania w kierunku ronda i skrętu w lewo z ul. Marynarki Polskiej w ul. Śnieżną oraz ul. Szklana Huta,
  • Drogowcy wyznaczą też pasy do jazdy "na wprost" do jednego w każdym z kierunków.

- Zmiany te zostały skonsultowane na posiedzeniu Komisji ds. bezpieczeństwa i organizacji ruchu drogowego, w której skład wchodzą m.in. przedstawiciele organu zarządzającego ruchem, policji czy też Zarządu Transportu Miejskiego. O decyzji poinformowany został Zarząd Morskiego Portu Gdańsk, wnioskodawca obecnego rozwiązania, które obowiązuje od maja zeszłego roku, z którym jesteśmy w kontakcie i będziemy analizować możliwości innych rozwiązań ułatwiających dojazd do portu - dodaje Chełmińska.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (145)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane