• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Absurd w Letnicy. Skręć, zawróć i jeszcze raz zawróć

Daniel
29 września 2023, godz. 07:00 
Opinie (111)
Nowa - tymczasowa - organizacja ruchu obowiązuje od wiosny. Nowa - tymczasowa - organizacja ruchu obowiązuje od wiosny.

Absurdalna i niepotrzebnie komplikująca życie kierowcom jest zdaniem pana Daniela organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Marynarki Polskiej z ul. ŚnieżnąMapka. Aby tam zawrócić w kierunku ronda w Letnicy, kierowcy muszą skręcić w boczną ulicę, tam zawrócić, cofnąć się na to samo skrzyżowanie i dopiero wtedy pojechać dalej.Oto list pana Daniela:

Opisana sprawa dotyczy bezsensownej, kuriozalnej organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Śnieżnej i Marynarki Polskiej.

A jest to trochę uciążliwa sytuacja i bez większego sensu, poza tym żeby utrudnić życie kierowcom. Chodzi o brak możliwości zawrócenia na tym skrzyżowaniu. Kierowcy radzą sobie z tym, ale w kuriozalny sposób.

Zmiana organizacji ruchu nastąpiła wiosną, by umożliwić ciężarówkom szybszy wjazd i wyjazd z ul. Śnieżnej. Lewoskręt stał się wówczas pasem do jazdy na wprost, a dotychczasowy pas do jazdy na wprost stał się prawoskrętem w ul. Śnieżną. Zmiana organizacji ruchu nastąpiła wiosną, by umożliwić ciężarówkom szybszy wjazd i wyjazd z ul. Śnieżnej. Lewoskręt stał się wówczas pasem do jazdy na wprost, a dotychczasowy pas do jazdy na wprost stał się prawoskrętem w ul. Śnieżną.
Jadąc od ronda ul. Marynarki Polskiej w stronę nowego Nowego Portu (lub wyjeżdżając z bocznych ulic, gdzie znajduje się sporo firm), aby zawrócić w stronę ronda im. Tadeusza Mazowieckiego, trzeba skręcić w prawo, w ul. Śnieżną. Na niej trzeba zawrócić, cofnąć się na to samo skrzyżowanie. Dopiero wtedy mamy prawo pojechać z niego w lewo, w kierunku Letnicy.

Czy to nie jest trochę bez sensu? Zwłaszcza, że obecnie na Śnieżnej ruch jest wzmożony, bo wielu kierowców wjeżdża tam tylko po to, by - nie zawsze bezpiecznie - móc na niej zawrócić.

Następna możliwość "normalnego" zawrócenia jest dopiero w Nowym Porcie na skrzyżowaniu z ul. Wyzwolenia, a to dobre 2 km dalej.

13:48 20 WRZEśNIA

Przywrócenie dawnej organizacji na Śnieżnej i Marynarki Polskiej (7 opinii)

Pisma wysyłane z zapytaniem do ZDiZ bez odpowiedzi, miasto ewidentnie z podejściem "jest jak jest, po co zmieniać". Może czas nagłośnić sprawę przywrócenia możliwości zawracania lub wybudowania za skrzyżowaniem przejazdu przez tory w celu zawrócenia.
Pisma wysyłane z zapytaniem do ZDiZ bez odpowiedzi, miasto ewidentnie z podejściem "jest jak jest, po co zmieniać". Może czas nagłośnić sprawę przywrócenia możliwości zawracania lub wybudowania za skrzyżowaniem przejazdu przez tory w celu zawrócenia.

Jeżeli miasto tak uporczywie nie chce przywrócić dawnej organizacji, to niech może wybuduje za skrzyżowaniem lub za przystankiem tramwajowym przejazd przez tory w celu normalnego zawrócenia? Tak jak ma to miejsce w ciągu ulicy Marynarki Polskiej od ul. Żaglowej do stadionu. Jest tam bodajże pięć takich przejazdów przez tory i - uprzedzam obawy - wypadków tam nie ma. Także i z tej strony ronda byłoby to dobre rozwiązanie.

O ile na początku nie przeszkadzało to aż tak bardzo, jako że to "tymczasowe" rozwiązanie (oznakowania wymalowane na żółto) to jak to w Gdańsku bywa - żeby się nie okazało że z tymczasowego stanie się organizacją na stałe.

List naszego czytelnika z apelem o przywrócenie dotychczasowej organizacji ruchu i możliwości zawracania na skrzyżowaniu przekazaliśmy z prośbą o komentarz Gdańskiemu Zarządowi Dróg i Zieleni.


Daniel

Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie. A my z radością nagrodzimy najciekawsze teksty biletami do kina lub na inne imprezy odbywające się w Trójmieście.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (111)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane