• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

14 choinek w 14 dzielnicach i jedna duża przy Neptunie

Ewelina Oleksy
29 listopada 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (64)
Najnowszy artykuł na ten temat Co zrobić z choinką po świętach?
Dzielnicowa choinka stoi już na Morenie. Dzielnicowa choinka stoi już na Morenie.

14 miejskich choinek rozbłyśnie w 14 dzielnicach Gdańska. Już rozpoczął się ich montaż. Dodatkowo w najbliższą środę przy fontannie Neptuna stanie największe świąteczne drzewko, które na odpalenie poczeka do 5 grudnia, gdy z tej okazji do miasta przypłynie św. Mikołaj.Aktualizacja, godz. 11:25

Na Długiej i Długim Targu trwa właśnie montaż iluminacji świątecznych.
Kiedy ubierasz choinkę w domu?

Z roku na rok jest ich coraz więcej, w tym roku będzie aż 14. W Gdańsku trwa właśnie montaż choinek dzielnicowych. To tradycja zapoczątkowana w 2019 r., która już na dobre wpisała się w miejski, przedświąteczny krajobraz.

Dzielnicową choinkę zamontowano już na Morenie. Kolejne pojawią się jeszcze m.in. w Osowej, na Jasieniu, Zaspie, Ujeścisku, w Śródmieściu. Pierwsze lampki na drzewkach zaświecą już w ten weekend, 3-4 grudnia, ostatnie - 10 grudnia.

Choinki dzielnicowe. Gdzie i kiedy odpalenie światełek?


  • Montaż choinki na Morenie.
Rada Dzielnicy Zaspa Rozstaje zaplanowała przy okazji odpalenia dzielnicowej choinki dodatkową świąteczną atrakcję.

- W tym roku oprócz samej choinki będą również nowe świąteczne iluminacje. Samo odpalenie poprzedzi parada świąteczna, która ruszy o 18:30 ze skrzyżowania ul. Jana Pawła II oraz Meissnera. W programie jest także spektakl taneczno-akrobatyczny z elementami fireshow "Zaczarowane zwierciadło", animacje dla dzieci oraz występy przedszkolaków z lokalnych placówek - zapowiada Wojciech Rolczyński, wiceprzewodniczący Zarządu RD Zaspa Rozstaje. - Na miejscu planujemy również drobny poczęstunek dla uczestników od lokalnej restauracji oraz kiermasz ozdób świątecznych przygotowany przez szkołę.
Największa miejska choinka powróci na Długi Targ w najbliższą środę. Największa miejska choinka powróci na Długi Targ w najbliższą środę.

W środę montaż największej choinki przy NeptunieNajwiększa miejska choinka, czyli ta na Długim Targu przy fontannie NeptunaMapka, pojawi się już w najbliższą środę, 30 listopada.

Drzewko mierzy 17 m i jest sztuczne, składane z części.

- Montaż choinki, kawałek po kawałku, na Długim Targu rozpocznie się ok. godz. 7 rano i potrwa przez kolejne godziny. Ok. godz. 14 choinka powinna być już gotowa - informuje Magdalena Kiljan, rzeczniczka Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Mikołaj przypłynie 5 grudniaOdpalenie choinki na Długim Targu odbędzie się 5 grudnia. Wtedy też Motławą do Gdańska przypłynie św. Mikołaj, by czynić te honory.

Jarmark Bożonarodzeniowy walczy o tytuł najlepszego w Europie Jarmark Bożonarodzeniowy walczy o tytuł najlepszego w Europie

Początek imprezy o godz. 17.

- Św. Mikołaj przypłynie do nas na pokładzie żaglowca "Bonawentura" i przybije do nabrzeża Wyspy Spichrzów. Na Moście Stągiewnym Mikołaja oczekiwać będą prezydent miasta wraz z Mikołajową Wartą Honorową w towarzystwie Elfów i Śnieżynek. Następnie uroczysty orszak wyruszy pod bożonarodzeniowe drzewo na Długim Targu - informują urzędnicy.

Ubiegłoroczne przypłynięcie św. Mikołaja do Gdańska:


Trwa montaż świątecznych iluminacjiW Gdańsku od dwóch tygodni trwa montaż świątecznych iluminacji.

Iluminacje świąteczne (raczej) będą, ale skromniejsze Iluminacje świąteczne (raczej) będą, ale skromniejsze

- Z pewnych źródeł wiemy, że św. Mikołaj szykuje się do drogi. My natomiast od dwóch tygodni uwijamy się jak mrówki, by świąteczne iluminacje w Gdańsku były doskonale widoczne na jego trasie. Będzie nieco skromniej, ale i tak magicznie, bajkowo i nastrojowo. Miasto rozbłyśnie tysiącami lampek już 5 grudnia - informuje GZDiZ w mediach społecznościowych.
Tegoroczne gdańskie iluminacje są energooszczędne i odpowiadają obecnym normom energetycznym.

W Gdańsku trwa montaż świątecznych iluminacji. W Gdańsku trwa montaż świątecznych iluminacji.
W Gdyni iluminacje świąteczne zostaną uruchomione 18 grudnia i będą działać do 2 stycznia. To krócej niż w tamtym roku.

- Skrócenie tego czasu pozwoli ograniczyć opłaty za energię elektryczną. Wymusiła to obecna sytuacja gospodarczo-ekonomiczna i fala podwyżek, która dotyka wszystkie samorządy. Wiemy jednak, jak ważna dla mieszkańców jest świąteczna atmosfera i dekoracje, dlatego nie chcieliśmy rezygnować z iluminacji zupełnie - mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni.
12:19 5 GRUDNIA 22

Świąteczny Samolot na Zaspie (16 opinii)

A kto to wylądował tym pojazdem w parku na Zaspie? ;) Ktoś coś wie?
A kto to wylądował tym pojazdem w parku na Zaspie? ;) Ktoś coś wie?

Wydarzenia

Odpalamy Święta: Gdańska choinka i Mikołaj

w plenerze, pokaz

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (64)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane