• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

140-letni zabytek na sprzedaż za co najmniej 25 mln zł

Michał Brancewicz
24 września 2023, godz. 09:00 
Opinie (288)
Charakterystyczny budynek znany jest głównie z tego, że przez 30 lat był siedzibą urzędu pracy. Charakterystyczny budynek znany jest głównie z tego, że przez 30 lat był siedzibą urzędu pracy.

Na 23 listopada wyznaczona została data licytacji budynku przy ul. 3 Maja 9Mapka w Gdańsku. Cena wywoławcza to 25 mln zł. 140-letni gmach może zostać zaadaptowany na apartamentowiec albo hotel.Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone


W budynku przy 3 Maja powinien powstać:

O planach sprzedaży miejskiego budynku, gdzie przez blisko 30 lat działał Powiatowy Urząd Pracy, pisaliśmy na początku sierpnia.

Wszystkie procedury urzędnicze zostały przez ten czas spełnione i czteropiętrowy budynek o powierzchni użytkowej 6,2 tys. m kw. będzie czekał na nowego właściciela.Zamknięte drzwi i taśma na schodachObecnie obiekt stoi pusty. Główne wejście do gmachu jest zamknięte, a prowadzące do niego schody odgrodzone są taśmą.

Obecnie budynek przy 3 Maja zamknięty jest na cztery spusty. Obecnie budynek przy 3 Maja zamknięty jest na cztery spusty.
Licytacja ustna zaplanowana jest na 23 listopada, na godz. 9. Cena wywoławcza wynosi 25 mln zł. Podbijana kwota będzie każdorazowo rosnąć o 250 tys. zł.

140-letni budynek może zostać hotelem lub apartamentowcemPotencjalny właściciel musi mieć na uwadze, że obiekt wybudowany w latach 1880-82 znajduje się w gminnej ewidencji zabytków, a z racji swojego położenia podlega ochronie wojewódzkiego konserwatora zabytków.Zgodnie z miejscowym planem, jego wnętrze może zostać przekształcone w hotel, apartamentowiec lub nadal pełnić funkcję biurową.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (288)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane