Fakty i opinie

20 osób rannych w zderzeniu tramwajów

Na skrzyżowaniu al. Grunwaldzkiej i ul. Wojska Polskiego doszło do zderzenia tramwajów. W wypadku rannych zostało 20-stu pasażerów.
Na skrzyżowaniu al. Grunwaldzkiej i ul. Wojska Polskiego doszło do zderzenia tramwajów. W wypadku rannych zostało 20-stu pasażerów. fot. Krystian Szpak

O godz. 14:28 w okolicy klubu Żak zderzyły się dwa tramwaje. 20 osób jest rannych.Do zderzenia dwóch tramwajów linii 11 i 12 doszło na rogu al. Grunwaldzkiej zobacz na mapie Gdańska i Wojska Polskiego w Gdańsku.

W wypadku lekko rannych zostało 20 osób. Na miejscu już jest pogotowie i trzy zastępy Straży Pożarnej.

Aktualizacja godz. 15:00 - W tył stojącego na przystanku tramwaju linii 11 wjechał tramwaj z numerem 12. Lekko rannych zostało łącznie ok. 20 osób - mówi Krzysztof Wojtkiewicz, rzecznik ZKM. - Tramwaje zostały poważnie uszkodzone.

Utrudnienia w kursowaniu tramwajów w obu kierunkach potrwają do ok. godz. 16:30. Na trasie od pętli na ul. Abrahama zobacz na mapie Gdańska do Opery działa w obu kierunkach autobusowa komunikacja zastępcza.

Ze wstępnych informacji wynika, że obaj motorniczy byli trzeźwi. Policja ustala dokładne przyczyny wypadku.

Aktualizacja godz. 16:38 O godz. 16:28 we Wrzeszczu ruch tramwajów w obu kierunkach został przywrócony.

Aktualizacja 28.02 godz. 09:24. Relacja naszej czytelniczki, pani Anny:

Przedwczoraj jechałam 12-stką o godz. 16:30. Motornicza nie mogła zahamować. W końcu zahamowała aż za przystankiem. Pojechała jednak dalej i tramwajem zaczęło szarpać. Przez radiotelefon zgłosiła komuś, że nie może zahamować, że jest problem z hamulcem, i że tramwaj skacze jak żaba. Warto było by sprawdzić czy nie była to ta sama 12-stka, [która zderzyła się z 11-stką - przyp. red.] i czy ktoś dopuścił do ruchu uszkodzony wóz wiedząc, że nie jest on sprawny.Zderzenie tramwajów we Wrzeszczu.Dlaczego się zdarzają? Jak często do nich dochodzi? Kto najczęściej je powoduje? Wszystko o wypadkach z udziałem komunikacji miejskiej - Komunikacja miejska: wypadki z jej udziałem, ale (zwykle) bez jej winy

Opinie (446) ponad 50 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.