Fakty i opinie

85-metrowy Neptun za 77 mln zł

Najnowszy artukuł na ten temat

Najwyższe współczesne budynki Trójmiasta

Deweloperem Neptuna (widoczny w lewym górnym rogu) jest firma Hines, ta sama, która zbudowała osiedle mieszkaniowe Quattro Towers (widoczne po lewej stronie zdjęcia).
Deweloperem Neptuna (widoczny w lewym górnym rogu) jest firma Hines, ta sama, która zbudowała osiedle mieszkaniowe Quattro Towers (widoczne po lewej stronie zdjęcia). mat. prasowe

77,1 mln zł dostanie Budimex za zbudowanie we Wrzeszczu 18-piętrowego biurowca Neptun, o wysokości 85 metrów.Deweloperem Neptuna jest firma Hines Polska, która we Wrzeszczu postawiła cztery inne wieżowce, tym razem jednak mieszkalne, czyli Quattro Towers. Biurowy Neptun powstanie kilkaset metrów od nich, tyle, że po drugiej stronie al. Grunwaldzkiej zobacz na mapie Gdańska.

Prace przy budowie biurowca ruszą lada dzień, ale przygotowania do budowy zaczęły się w listopadzie, gdy wystartowała rozbiórka dawnego domu towarowego Neptun. Dziś po tamtym gmachu pozostał tylko gruz, więc na plac budowy mogą już wejść robotnicy.

Do zrobienia jest sporo. - Do generalnego wykonawcy należy nie tylko zbudowanie 19-kondygnacyjnego biurowca z trzykondygnacyjnym garażem podziemnym na 161 aut, ale też budowa i przebudowa sieci i przyłączy infrastruktury podziemnej z rozwiązaniem wszystkich kolizji, budowa, przebudowa i remont istniejących nawierzchni, dróg i zagospodarowanie terenu wraz z obiektami małej architektury i zielenią - wylicza Krzysztof Kozioł, rzecznik prasowy Budimexu.

W najwyższym punkcie biurowiec będzie miał 84,7 m wysokości. Jego powierzchnia użytkowa (włącznie z częścią podziemną) wyniesie 21,6 tys m kw., a  całkowita kubatura to 78,5 tys. m sześc. W garażu zaplanowano 161 miejsc parkingowych.

Biurowiec Neptun powinien być gotowy do końca września 2013 r., a najemcy będą mogli się do niego wprowadzić pod koniec roku.

Neptun nie jest jedynym planowanym biurowcem w Gdańsku, który swoją nazwą nawiązuje do morskiej tradycji miasta. Tuż obok placu Solidarności, w pobliżu skrzyżowania ul. Jana z Kolna z Wałami Piastowskimi zobacz na mapie Gdańska, powstanie Tryton, kompleks biurowy o powierzchni ok. 22 tys. m kw. Kompleks będzie się składać z trzech budynków - dwóch niższych usytuowanych w pierzei ulicy oraz jednego wyższego zlokalizowanego w głębi działki.

Tak wyburzano dom towarowy Neptun.

Tak wyburzano dom towarowy Neptun.

Deweloperem Trytona jest giełdowa spółka deweloperska Echo Investment z Kielc. Z deklaracji jej pracowników wynika, że jego budowa zacznie się pod koniec 2012 roku.

Biurowiec Neptun

Opinie (253) 4 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.