• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Agresywne wrony atakują ludzi

szym
30 maja 2023, godz. 11:30  Raport
Opinie (252)
Wrony należą do jednych z najbardziej inteligentnych zwierząt. Potrafią poradzić sobie w każdych warunkach, ale w okresie lęgowym bywają agresywne. Wrony należą do jednych z najbardziej inteligentnych zwierząt. Potrafią poradzić sobie w każdych warunkach, ale w okresie lęgowym bywają agresywne.

Agresywne wrony atakują ludzi - alarmują nasi czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta. Choć może to wyglądać na żart, faktycznie takie sytuacje mogą się zdarzyć. Właśnie rozpoczął się okres lęgowy tych ptaków, które znane są z intensywnej obrony gniazd i młodych.

Czytelnicy poinformowali nas o tym w Raporcie.
Widzisz coś ciekawego? + dodaj Raport


Wrony atakują przechodniów. Przypadki z PrzymorzaCzy spotkałe(a)ś się z agresywnym zachowaniem ptaków?

To nie scena z "Ptaków" Alfreda Hitchcocka, a sytuacja sprzed kilku dni, do której doszło na Przymorzu. Opisała nam ją czytelniczka w Raporcie z Trójmiasta. Dziękujemy za sygnał.

- W okolicy Zielonego Rynku na Przymorzu, między starą kotłownią a Żabką, próbowała mnie zaatakować agresywna wrona. Trzy razy leciała w moim kierunku, raz prosto na mnie. Gdybym nie kucnęła, chyba by się we mnie wbiła. Krzyknęłam wystraszona i szybko się oddaliłam. Chwilę wcześniej słyszałam, jak dwoje ludzi komentowało dziwną reakcję na człowieka, wskazując wrony, ale nie wiedziałam jeszcze, o co chodziło. Wychodzi na to, że nie byłam pierwsza... Uważajcie! - napisała pani Katarzyna.

Wrony należą do jednych z najbardziej inteligentnych zwierząt. Potrafią poradzić sobie w każdych warunkach, ale w okresie lęgowym bywają agresywne. Film archiwalny.


Nie był to jedyny przypadek. Wcześniej czytelnicy informowali nas o agresywnych ptakach w sąsiedztwie Uniwersytetu Gdańskiego i C.H. Alfa na Przymorzu.

Wrony atakują przechodniów (20 opinii)

Na Przymorzu przy Alfie wrony atakują przechodniów. Jedna osoba ma poranioną głowę i twarz.
Na Przymorzu przy Alfie wrony atakują przechodniów. Jedna osoba ma poranioną głowę i twarz.

Dlaczego wrony atakują ludzi? To okres lęgowy"Kumulacja" przypadków z ostatnich tygodni wiąże się z niedawno rozpoczętym okresem lęgowym wrony siwej. Te mądre i mocno terytorialne ptaki, wyprowadzają jeden lęg w roku. Zwierzęta znoszą jaja w połowie kwietnia i wysiadują je około 21 dni.Potem młode pozostają dość długo w gniazdach. Wrony uczą je latać i instynktownie odganiają potencjalne zagrożenie - w tym również ludzi, którzy znajdą się zbyt blisko gniazd.

Jak sobie radzić z "zagrożeniem"? W czasie trwania okresu lęgowego wron najlepiej omijać miejsca, w których te ptaki wiją sobie gniazda. W przypadku kontaktu z poirytowaną wronią mamą najlepiej spokojnie się wycofać i ominąć miejsce gniazdowania.

Na koniec warto zaznaczyć, że wrona siwa jest objęta ochroną gatunkową częściową. Oznacza to, że przepisy dopuszczają możliwość redukcji liczebności populacji oraz odstrzału osobników tylko w określonych przypadkach.
szym

Katalog.trojmiasto.pl - Miejsca

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (252)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane