• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Będą zmiany na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni

Michał Sielski
30 sierpnia 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 
Bulwar Nadmorski to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc zarówno przez gdynian, jak i turystów. Bulwar Nadmorski to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc zarówno przez gdynian, jak i turystów.

Gdynia przystępuje do tworzenia nowego planu zagospodarowania przestrzennego dla reprezentacyjnego nadmorskiego deptaka - Bulwaru NadmorskiegoMapka.Jak powinien się zmienić na Bulwar Nadmorski?

Bulwar Nadmorski to praktycznie jedyny prawdziwy deptak w centrum Gdyni, do tego usytuowany nad samym brzegiem zatoki, więc nic dziwnego, że cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców i osób odwiedzających miasto.

Od lat pojawiają się jednak głosy, że czas świetności tego miejsca mija, nawierzchnia powinna być bardziej atrakcyjna, a zagospodarowanie inne.

I choć jest to przede wszystkim budowla techniczna, czyli opaska chroniąca Kamienną Górę przed podmyciem, to władze miasta zdecydowały o przystąpieniu do stworzenia nowego planu zagospodarowania dla tego miejsca.

Browar Port chce się rozbudowaćZ wnioskiem o wprowadzenie zmian do planu wystąpiła spółka Browar Portowy, czyli właściciel Browaru Port, stojącego na Bulwarze Nadmorskim. Inwestor prosi o przesunięcie nieprzekraczalnej linii zabudowy, bo chce się rozbudować. W planach jest stworzenie dodatkowego pawilonu smażalni ryb o powierzchni zabudowy do 25 m kw.

Urzędnicy zdecydowali, że przy okazji opracują spójne zasady zagospodarowania dla całego Bulwaru Nadmorskiego. Chcą pogodzić oczekiwania restauratorów z oczekiwaniami mieszkańców i turystów.

Bulwar Nadmorski ma tętnić życiem także po zmroku. Bulwar Nadmorski ma tętnić życiem także po zmroku.
- Nieprzekraczalne linie zabudowy powinny być rozważone na nowo, by umożliwić rozwój gastronomii na tym terenie. Bulwar Nadmorski to bowiem niewątpliwie wizytówka i jeden z najatrakcyjniejszych terenów w naszym mieście, zarówno dla mieszkańców, jak i turystów - podkreśla Marika Domozych, przewodnicząca Komisji Planowania Przestrzennego i Strategii Rady Miasta Gdyni.

Miasto Wspólne: czas na przegląd umów z najemcamiSpołecznicy zwracają uwagę na to, że Bulwar Nadmorski przede wszystkim potrzebuje całościowego pomysłu na przebudowę i nie gastronomia powinna być na nim najistotniejsza, a ogólnodostępna rekreacja.

Ich zdaniem urzędnicy nie powinni natomiast spełniać wszystkich oczekiwań najemców działek należących do miasta, zwłaszcza że działają na preferencyjnych warunkach.

- Browar Port, na którego wniosek miasto przystępuje do zmiany planu, płaci ok. 10 tys. zł miesięcznie za dzierżawę. To tyle, ile może mieć przychodu z baru w przeciętny dzień w środku tygodnia. Zakładam, że nawet niższe stawki obowiązują innych, a do miasta należą wszystkie działki, na których stoją nadmorskie lokale - podkreśla Łukasz Piesiewicz ze stowarzyszenia Miasto Wspólne. - Przy okazji prac nad planem UM Gdynia powinien przyjrzeć się swoim umowom ze wszystkimi najemcami działającymi nad morzem i zastanowić się, czy optymalnie wykorzystuje te tereny oraz czy najemcy działają w zgodzie z oczekiwaniami miasta, choćby przestrzegając zakazu wjazdu pojazdami na bulwar poza godzinami dla dostaw i utrzymaniem porządku wokół swoich lokali, czy też nie stawiania przybudówek w miejscach, gdzie jest to niedopuszczalne - dodaje.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (568)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane