Fakty i opinie

stat

Bilet metropolitalny: dobro nie zawsze dostępne

Bilety metropolitalne ułatwiają poruszanie się komunikacją miejską po Trójmieście, ale nie zawsze łatwo je kupić.
Bilety metropolitalne ułatwiają poruszanie się komunikacją miejską po Trójmieście, ale nie zawsze łatwo je kupić. fot. Wojtek Jakubowski/KFP

Wprowadzone na początku roku bilety metropolitalne miały ułatwić poruszanie po całym Trójmieście. Problem w tym, że ponad pół roku później nie zawsze łatwo jest je kupić.Czy korzystała(e)ś już z biletów metropolitalnych?

tak, z jednorazowych

8%

tak, z okresowych

14%

nie, ale myslę, że kiedyś skorzystam

28%

nie i nie zanosi się bym potrzebował(a)

50%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 1504
- Od pewnego czasu korzystam z jednorazowych biletów metropolitalnych, które można łatwo kupić m.in. na dworcach w Gdyni i w Sopocie - opowiada nasz czytelnik, pan Albert Uszpulewicz. - Kilka dni temu chciałem kupić taki bilet na Przymorzu, gdzie mieszkam, ale po przejściu całego osiedla nie udało mi się go znaleźć. Kioskarze nawet nie wiedzieli co to jest bilet metropolitalny, o który pytałem - dziwi się.

Pan Albert postanowił podjechać jeden przystanek kolejką i zaopatrzyć się w bilet metropolitalny na dworcu w Oliwie. Ku jego zdziwieniu ani na dworcu, ani na pętli autobusowej go nie dostał. Pracownica kasy SKM zasugerowała, by poszukał biletu na pętli tramwajowej. - Pytałem o bilet metropolitalny w dyspozytorni na pętli, ale tam też go nie znalazłem - relacjonuje nasz czytelnik.

Tymczasem według zapewnień pracowników gdańskiego ZTM-u, nie powinno być problemów z kupnem takiego biletu. - Bilety są dostępne przez całą dobę m.in. w kasie biletowej w budynku dworca PKP Oliwa oraz na pętli tramwajowej w Oliwie, ale nie w dyspozytornie, lecz w punkcie sprzedaży biletów okresowych - wylicza Adam Włoch z ZTM. - Na Przymorzu można je znaleźć w sklepie FW KOT, przy ul. Obrońców Wybrzeża, ale w tym tygodniu jego właściciel jest na urlopie.

- Bilety metropolitalne są we wszystkich kasach SKM - potwierdza Hubert Kołodziejski, przewodniczący zarządu Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej. - Nie przeczę natomiast, że większość kiosków nie zgłasza się po nie, bo są drogie i trudno je sprzedać, jeśli stoisko nie ma dobrej lokalizacji.

Nasz czytelnik pojechał do Sopotu kupując zwykły bilet SKM. Jak twierdzi, w Sopocie bez problemów kupił bilet, którego bez powodzenia szukał w Gdańsku.

- Wciąż jesteśmy na etapie przejściowym. Na razie brakuje pewnych wspólnych uregulowań formalno- prawnych, co utrudnia stworzenie sprawnego systemu dystrybucji biletów - tłumaczy Hubert Kołodziejski.

Zobacz pełną listę miejsc, w których można kupić bilety metropolitalne.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (59)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.