• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Gruntowne porządki nad zbiornikiem Warszawska po naszym artykule

Krzysztof Koprowski
30 sierpnia 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Po naszym artykule urzędnicy zlecili w trybie natychmiastowym uporządkowanie terenu nad zbiornikiem Warszawska. Po naszym artykule urzędnicy zlecili w trybie natychmiastowym uporządkowanie terenu nad zbiornikiem Warszawska.

Rozpoczęły się prace porządkowe nad zbiornikiem retencyjnym WarszawskaMapka. O zaniedbaniach w tym miejscu pisaliśmy w poniedziałek, a już kolejnego dnia przystąpiono do poprawy, a właściwie przywrócenia do stanu pierwotnego przestrzeni nad wodą. Wcześniej urzędnicy przyznali, że doszło w tym miejscu do opóźnień w realizacji prac utrzymaniowych.Jak oceniasz utrzymanie przestrzeni nad zbiornikami retencyjnymi w Gdańsku?

Przypomnijmy, w poniedziałek na prośbę czytelników wróciliśmy do tematu utrzymania zbiorników retencyjnych WarszawskaMapka oraz CedrowaMapka.

O zarastającym lustrze wody oraz terenach rekreacyjnych w bezpośrednim sąsiedztwie pisaliśmy również wcześniej - nieco ponad trzy tygodnie temu, w ramach cyklu Letni dzień w Trójmieście - spacer w sąsiedztwie wody od parku z XVII wieku do Jaru Wilanowskiego.

We wtorek z samego rana nad pierwszym ze zbiorników przystąpiono do gruntownych porządków. Likwidowana jest nadmiernie rozrośnięta zieleń, która niszczy chodniki, a także sprzątana jest cała przestrzeń, będąca w utrzymaniu Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Po naszym artykule urzędnicy zlecili w trybie natychmiastowym uporządkowanie terenu nad zbiornikiem Warszawska. Po naszym artykule urzędnicy zlecili w trybie natychmiastowym uporządkowanie terenu nad zbiornikiem Warszawska.
- Dzisiaj w drodze do pracy zauważyłem, że wreszcie urzędnicy wzięli się do roboty i zlecili wykonanie prac porządkowych. Na miejscu obecnych jest ok. 10 pracowników, którzy strzygą trawniki i sprzątają śmieci. Wstyd dla miasta, że było trzeba tak długo z tym zwlekać i nie znaleźć czasu na dopilnowanie podwykonawcy w okresie wakacyjnym, kiedy tereny rekreacyjne nad zbiornikami cieszą się największym zainteresowaniem mieszkańców - pisze do nas pan Piotr, czytelnik Trojmiasto.pl
Urzędnicy w naszym poniedziałkowym artykule przyznali, że doszło do opóźnień w koszeniu trawy wokół zbiorników, zaś prace związane z oczyszczaniem nawierzchni chodników i jego naprawą zostały zlecone z terminem wykonania do końca września br.

- W związku z opóźnieniem nałożone zostały kary umowne na wykonawcę - mówiła Magdalena Kiljan, rzecznik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.
Po zakończeniu robót przy zbiorniku Warszawska wykonawca GZDiZ wykona podobne prace utrzymaniowe nad zbiornikiem Cedrowa.

  • Zbiornik retencyjny Warszawska z lotu ptaka.
  • Dotychczasowe utrzymanie bieżące zbiornika Warszawska.
  • Dotychczasowe utrzymanie bieżące zbiornika Warszawska.
  • Lokalizacja zbiorników retencyjnych Warszawska i Cedrowa.
Podobne prace, ale związane z ograniczeniem roślinności wewnątrz samego akwenu, są planowane również przez spółkę miejską Gdańskie Wody, odpowiadającą za zbiorniki retencyjne.

- Prace związane z usuwaniem roślinności, której jest za dużo, są każdorazowo konsultowane pod względem przyrodniczym i w razie konieczności wykonywane jesienią - informuje Agnieszka Kowalkiewicz, rzecznik spółki Gdańskie Wody.
Ta woda nas chroni i pozwala wypocząć. Zbiorniki retencyjne na potokach w Trójmieście Ta woda nas chroni i pozwala wypocząć. Zbiorniki retencyjne na potokach w Trójmieście
Quiz Zbiorniki retencyjne w Trójmieście Średni wynik 52%

Zbiorniki retencyjne w Trójmieście

Rozpocznij quiz

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (64)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane