• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Instruktor nauki jazdy szkolił kursanta, będąc na rauszu

Ewa Palińska
4 maja 2023, godz. 12:30 
Opinie (146)
Tej lekcji instruktor nauki jazdy, który szkolił kursanta, będąc na rauszu, długo nie zapomni. Wprost ze swojej "elki" trafił na komisariat. Tej lekcji instruktor nauki jazdy, który szkolił kursanta, będąc na rauszu, długo nie zapomni. Wprost ze swojej "elki" trafił na komisariat.

Miał uczyć jazdy, a zaserwował kursantowi lekcję życia. We wtorek, wczesnym rankiem, gdańska policja zatrzymała do rutynowej kontroli przejeżdżającą ul. Spacerową "elkę". Badanie alkomatem wykazało, że instruktor jadący z kursantem i prowadzący naukę był pod wpływem 0,5 promila alkoholu.

"Piłeś - nie jedź" - to nie tyle truizm, ile maksyma, którą powinni się kierować wszyscy użytkownicy dróg, w szczególności ci, którzy przygotowują się do egzaminu na prawo jazdy. Jak jednak mają potraktować to przesłanie poważnie, skoro z góry idzie zupełnie inny przykład?Prowadził naukę jazdy, będąc na rauszuCzy zdarzyło ci si się stracić prawo jazdy w wyniku złamania prawa?

O tym, że auta nie prowadzi się pod wpływem alkoholu, we wtorek zdarzyło się bowiem zapomnieć instruktorowi prawa jazdy, który - jakby nigdy nic - szkolił kursanta na gdańskich ulicach.

- We wtorek ok. godz. 7:20 na ul. Spacerowej policjanci zatrzymali do kontroli samochód nauki jazdy marki Kia - informuje st. sierż. Justyna ChabowskaWydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. - Badanie alkomatem wykazało, że instruktor jadący z kursantem i prowadzący naukę był pod wpływem 0,5 promila. 37-latek z powiatu wejherowskiego został zatrzymany i przewieziony do komisariatu.


Funkcjonariusze gdańskiej drogówki w czasie trwania

Kierujących "pod wpływem" było więcejW ramach akcji "majówka" policja prowadziła wzmożone kontrole aut, w tym kontrole trzeźwości. W efekcie tych działań we wtorek i w środę funkcjonariusze ukarali kolejnych sześciu kierowców.

W gronie tym znalazła się 53-latka z Gdańska, która - będąc pod wpływem ponad 0,4 promila - spowodowała kolizję na parkingu przy ul. Platynowej. Za swój wyczyn otrzymała mandat w wysokości 3 tys. zł.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (146)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane