- 1 Pijana pogryzła ratownika medycznego (114 opinii)
- 2 Wypożyczył auto i wyładował śmieci w lesie (40 opinii)
- 3 450 zł kary za najechanie kołem na linię (372 opinie)
- 4 Reaktywacja linii 118. Wróci na Zakoniczyn (88 opinii)
- 5 Flisacy dopłynęli z Oświęcimia do Gdańska (17 opinii)
- 6 Dwa wypchane misie dotarły do portu (76 opinii)
Jarmark św. Dominika: handlarze starociami skarżą się na lokalizację stoisk
Stoiska ze starociami i antykami to jedna z największych atrakcji Jarmarku św. Dominika. Zdecydowana większość z nich umieszczona jest wzdłuż ul. Długie Ogrody i właśnie tam najczęściej spacerują kupujący. Stoisk jest jednak więcej - rozstawione są też przy ul. Łąkowej
i ciągną się aż po Akademię Muzyczną. Niestety, niewiele osób o tym wie.
"Ludzie nie mają świadomości, że my tu stoimy i omijają nas szerokim łukiem"
Stoiska ze starociami i antykami po raz kolejny rozstawiono wzdłuż ul. Długie Ogrody. Jako że kupujący już tę lokalizację znają, chętnie wybierają się tam na "łowy".
To jednak nie cały asortyment, bo starocie i antyki znajdziemy też u właścicieli stoisk jednodniowych, rozstawionych przy ul. Łąkowej. Niestety, niewielu kupujących ma świadomość tego, że odbijając w jedną z bocznych ulic, też można zrobić zakupy. W rezultacie omijają tę strefę szerokim łukiem.
- By dostać się do stoisk jednodniowych, należy przebiec przez ulicę Łąkową między samochodami, na wysokości hotelu Sadova
Brzydko, nudno i z utrudnionym dostępem do toalety?
Problem stanowi nie tylko lokalizacja, ale ogólnie samo miejsce.
- Stoimy na spadzie. Kiedy pada deszcz, tych, którzy stoją niżej, zwyczajnie zalewa - opowiada jeden z handlarzy rozstawionych pod Akademią Muzyczną. - Wczoraj pomagałem ratować sąsiada, któremu ulewa zniszczyła namiot. Miał wystawione dość wartościowe przedmioty, więc poniósł spore straty. Ja miałem to szczęście, że nie zdążyłem się rozstawić, ale liczę się z tym, że jak przyjdzie deszcz, to popłynę i ja.
- W zestawie jarmarcznym jest jedna darmowa minitoaleta, w tym roku regularnie zasikana, zamykana o 22, potem można sikać w krzakach lub na jakiś zabytkowy mur - dodaje inny handlarz. - W okolicy nie na sklepów, restauracji, niczego nie ma. Jest przystanek z jedzeniem (dramatyczny poziom), ale świeci pustkami - tam też nie docierają turyści.
MTG: "zmiany lokalizacji dokonaliśmy na prośbę zainteresowanych"
Organizator Jarmarku św. Dominika - Międzynarodowe Targi Gdańskie - tłumaczy, że zmiany lokalizacji były konieczne i odbyły się nie tylko za zgodą, ale i na prośbę zainteresowanych. Zapewnia też, że dołoży wszelkich starań, aby osoby odwiedzające jarmark wiedziały, gdzie znaleźć ulicę Łąkową.
- Kolekcjonerzy, sprzedawcy antyków i staroci są nieodłącznym elementem Jarmarku św. Dominika i tworzą jego tożsamość - podkreśla Bartosz Tobieński, rzecznik Międzynarodowych Targów Gdańskich. - Wsłuchujemy się w opinie uczestników jarmarku i między innymi na prośbę zainteresowanych wprowadzone zostały zmiany lokalizacji, gdzie oferowane są przedmioty "z duszą". Przygotowujemy dodatkowe oznakowanie, położymy też większy nacisk na promocję tej lokalizacji.
Strefa kolekcjonerów w tym roku składa się z czterech odcinków: Długie Ogrody od ul. Szafarnia do ul. Łąkowej
Ubiegłoroczna edycja jarmarku odbyła się bez dwóch ostatnich odcinków. W to miejsce kolekcjonerzy zlokalizowani byli na Długich Ogrodach od ul. Seredyńskiego w stronę Bramy Żuławskiej
- Z uwagi na fakt, że ten odcinek nie cieszył się popularnością wśród wystawców, a dodatkowo organizacja ruchu wymusiła zmiany (konieczność zapewnienia dostaw na budowę) - zrezygnowaliśmy z oferowania tego odcinka - tłumaczy rzecznik organizatora Jarmarku św. Dominika. - W tym roku zaproponowaliśmy osobną, dużą strefę dla stoisk jednodniowych (600 m kw.). Stoiska te cieszyły się bardzo dużą popularnością w weekend, w tygodniu jest na tym obszarze zdecydowanie mniej stoisk. W procesie ustawiania kolejnych stref oczywiste jest, że te trwałe są bliżej w kolejności, a te tymczasowe - dalej.
Organizator pomoże dotrzeć do wystawców spod Akademii Muzycznej
MTG podkreślają, że informacja o strefie kolekcjonerów (w tym na ul. Łąkowej) znajduje się na wszystkich materiałach promocyjnych Jarmarku, w tym ponad 20 kubikach reklamowych z mapami rozlokowanych na terenie całego Jarmarku.
- Natomiast niezależnie od powyższego, po doświadczeniach pierwszego weekendu zleciliśmy zamontowanie dodatkowego oznakowania - zostanie ono wykonane w najbliższych dniach - zapewnia Bartosz Tobieński, rzecznik MTG.
MTG odniosły się również do zarzutu o brak toalet.
- W tym roku jest jeszcze więcej kontenerów sanitarnych i toalet typu toi toi - podkreślają organizatorzy Jarmarku św. Dominika. - W obszarze kolekcjonerów znajdują się dwa kontenery sanitarne (Długie Ogrody oraz ul. Łąkowa), a niebawem ustawionych zostanie osiem toalet typu toi toi. Dodatkowo przy ul. Łąkowej znajduje się kontener umożliwiający skorzystanie z pryszniców. Opisywana przez wystawcę toaleta typu toi toi nie została postawiona przez organizatora jarmarku. Wszystkie wymienione toalety/kontenery są sprzątane dwa razy w ciągu dnia. Przestrzeń jarmarku jest też pod bieżącą kontrolą sanepidu. Strefa handlowa czynna jest do godziny 20.00, toalety otwarte są do godziny 22.00.
Wydarzenia
Miejsca
Opinie wybrane
-
2021-08-03 07:54
byłem, widziałem. czy tylko mi się wydaje , że od kilku lat te wszystkie stoiska z antykami to bardziej wyprzedaż śmietnikowa a nie rynek kolekcjonerów????? Chyba coś poszło nie tak!
- 4 0
-
2021-07-29 09:32
Starocie powinny rozciągać się na Angielską Groblę i Seredyńskiego (1)
Byłoby to skomunikowane miejsce kładką i Szafarnią, Poza tym fajny klimat. Handlarze starociami zawsze narzekają najwięcej ale tu mają rację - obecna lokalizacja to porażka, nie wspominając o tym jaka na Długich ogrodach jest patelnia w słoneczny dzień.
- 37 5
-
2021-07-29 09:46
Pamiętam jak jakieś 15 lat temu jarmark ciągnął się do końca długich ogrodów
Okoliczni mieszkańcy przyszli wieczorem z siekierami, przegonili turystów i przecięli kabel od karuzeli. A teraz handlarze narzekają że im deszcz pada hehe
- 4 0
-
2021-07-28 16:11
Liczy się niestety kasa (6)
Organizatorzy w dobrej lokalizacji wolą postawić firmy bo z nich mają kasę. Sprzedawcy staroci zwyczajnie im się nie opłacają. Paradoksalnie za jakiś czas gdy zabraknie staroci, zabraknie również zwiedzających a wtedy odejdą firmy. Niestety póki co kasa ma się zgadzać.
- 257 14
-
2021-07-28 16:33
ską tak mało serdeczności w tych handlarzach i handlarkach?
Powinni być wdzęczni że w ogóle mogą handlować i płacić opłaty w Gdańsku.
Przecież organizacją zajmuje się MTG czyli organizacja któa nie wypadła krowie spod ogona tylko profesjonaliści. Samego Bojana tam przeceiż wypchnęli jak już się spełnił na stołku wiceprezydenta. Tu nie ma żadnych przypadków, w miejskich spółkach pracują najlepsi ludziePowinni być wdzęczni że w ogóle mogą handlować i płacić opłaty w Gdańsku.
Przecież organizacją zajmuje się MTG czyli organizacja któa nie wypadła krowie spod ogona tylko profesjonaliści. Samego Bojana tam przeceiż wypchnęli jak już się spełnił na stołku wiceprezydenta. Tu nie ma żadnych przypadków, w miejskich spółkach pracują najlepsi ludzie z najwyższymi kompetencjami.
A jak jakieś problemy albo wątpliwości to tradycyjnie - pytajcie rzecznika, najlepiej przez e-mail. Zupelnie jak z milicją podczas interwencji- 16 20
-
2021-07-28 21:21
Dokładnie (3)
Tam najważniejsze aby się zgadzała kasa. Wystawiam się na Jarmarku i wysyłając do nich sporo maili z pytaniami odnosnie stoiska lokalizacji to najważniejsze było abym opłaciła fakturę. W ogole nie odpowiadając na zadane przeze mnie pytania. Jednostronne traktowanie. Kasa kasa kasa.Żenada
- 16 3
-
2021-07-28 21:24
Dulkiweicz - Niemcy i wszystko jasne. Łupić Polaków i tyle (2)
- 10 27
-
2021-07-29 06:03
Jesteś głupszy niż suski
- 16 1
-
2021-07-29 08:37
przez pogodę taki jesteś czy zawsze?!
- 3 1
-
2021-07-29 09:49
I dobrze niech odchodzą
Stare wulgarne dziady, od kilkunastu lat próbują sprzedać ten sam asortyment. Nikt za nimi nje beddie tęsknił
- 6 3
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.