• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

W Szwecji ukradł "dom na kółkach", wpadł w Gdyni

szym
22 czerwca 2021 (artykuł sprzed 1 roku) 
Kamper kradziony w Szwecji został odnaleziony w Gdyni. Kamper kradziony w Szwecji został odnaleziony w Gdyni.

Nie wiadomo, czy ukradł na sprzedaż, czy może planował podróż życia. W każdym razie podróż 54-latka, który siedział za kierownicą kampera, zaczęła się w Szwecji, a skończyła w Gdyni, tuż po zjeździe z promu. Okazało się, że warte ok. 400 tys. zł auto było kradzione.Czy podróżowałe(a)ś kiedyś kamperem?

Pandemia koronawirusa sprawiła, że popyt na kampery, nazywane też "domami na kółkach", wzrósł bardzo wyraźnie.

Wykorzystują to złodzieje, licząc na to, że będą chętni również na kradzione samochody.

Jedno z takich aut podprowadzono w Szwecji, jednak jego kierowca swoją podróż skończył tuż po tym, jak zjechał z promu w Gdyni.

Wynajem kamperów - bezpiecznie i legalnieKamper wpisany w bazę Interpolu- Funkcjonariusze Staży Granicznej zatrzymali do kontroli drogowej kierującego kamperem, gdy auto zjechało z promu przybyłego ze Szwecji. Pojazd miał niemieckie tablice rejestracyjne. Po sprawdzeniu danych w bazach teleinformatycznych SG okazało się, że auto zostało skradzione w Szwecji - relacjonują pogranicznicy.
Co ciekawe, wpis o jego poszukiwaniu znajdował się także w bazie Interpolu. Sąd Rejonowy w Gdyni, na wniosek prokuratora, zadecydował, że kierujący kradzionym pojazdem trafi do aresztu.
szym

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (75)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane