• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Kolejne auta płoną. Prokuratura Okręgowa przejmuje wszystkie śledztwa

Maciej Naskręt
12 grudnia 2014 (artykuł sprzed 9 lat) 

Skutki pożaru samochodów na ul. Marynarki Polskiej w Gdańsku.


Wszystko wskazuje na to, że podpaleń samochodów w nocy z czwartku na piątek dokonywała ta sama osoba lub grupa osób. Pożary pojazdów wybuchały w 30-minutowych odstępach, a wzniecanie ognia przebiegało podobnie - od nadkola pojazdu. Sprawą ostatnich podpaleń, jak i tych już wcześniej umorzonych, zajmie się teraz Prokuratura Okręgowa w Gdańsku.Miejsca pożarów i ich zgłoszenia w nocy z czwartku na piątek. Miejsca pożarów i ich zgłoszenia w nocy z czwartku na piątek.
Wczoraj W Gdańsku i położonym w jego sąsiedztwie Borkowie Gdańskim podpalono w sumie osiem samochodów osobowych. Co ciekawe, czas i sposób działania wskazują, że dokonywała tego ta sama osoba lub grupa osób.

Pierwsze wezwanie o 23:45

- Pierwsze zgłoszenie o płonących pojazdach otrzymaliśmy ok. godz. 23:45, czyli jeszcze w czwartek. Na ul. Marynarki Polskiej płonęły cztery pojazdy - dwa volkswageny sharany, jeden ford focus i volkswagen t4 - mówi Tadeusz Konkol, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku.

Spalone dwa spośród 19 pojazdów na początku września tego roku. Sprawca został zatrzymany.

Skutki pożaru pięciu aut w Sopocie w maju 2014 r. Sprawa umorzona z powodu nie wykrycia sprawcy.

Podpalone samochody w październiku 2014 r. na ul. Raciborskiego. Sprawce nie zatrzymany.

Pożar samochodu na ul. Uranowej w Gdańsku. Sprawca zatrzymany został w miniony piątek.

Akcja gaszenia pojazdów trwała tam ok. 50 minut. Jednak w tym czasie - ok. 0:20 strażacy zostali wezwani do kolejnego podpalenia - na ul. Jankiela. Tu na szczęście samochód - mazda 6 - nie został strawiony przez żywioł. Właścicielka z synami w porę ugasili ogień.

- Ostatni pożar pojazdów wybuchł w Borkowie Gdańskim. Tam wezwanie otrzymaliśmy o godz. 0:55. Pożarem zostały objęte trzy pojazdy - audi, toyota i volvo. Czynności strażaków trwały ponad godzinę, do gaszenia użyliśmy tam ciężkiej piany - mówi Konkol.

Pożary pojazdów zatem były zgłaszane praktycznie co 30 minut. Ten odstęp czasu wystarczy, by poruszać się samochodem miedzy opisanymi miejscami zdarzeń.

Porachunki środowiska taksówkarzy?

Co ważne, w pierwszym pożarze na ul. Marynarki Polskiej spłonęły samochody, które odpłatnie przewoziły osoby - to tzw. parataksówki. Jeździły one pod szyldem firmy Fluocars. Wstępnie szkody wyceniono na kwotę 50 tys. zł. Wszystkie pojazdy nadają się wyłącznie do kasacji.

W drugim pożarze - na ul. Jankiela - spłonęła mazda należąca do kobiety, ale to jej syn, z którym mieszka, jest taksówkarzem. - Jeżdżę w korporacji na koncesjonowanej taksówce i nigdy nie miałem wrogów. Jestem zaskoczony tą próbą podpalenia. Może samochód mojej mamy pomylono, w bliskim sąsiedztwie mieszka wielu taksówkarzy - mówi pan Krzysztof, syn poszkodowanej.

W maździe uszkodzeniu uległa przede wszystkim komora silnika. Mężczyzna wstępnie szacuje straty na ok. 15 tys. zł.

Nie udało nam się dotrzeć do osób, które tej nocy straciły samochody w Borkowie Gdańskim. Policja z Pruszcza Gdańskiego, ani też straż pożarna nie potwierdzają, że właściciele samochodów byli taksówkarzami.

Podobny sposób podpalenia ośmiu samochodów

Wszystkie podpalenia z nocy między czwartkiem a piątkiem łączy jeden fakt. Podpalacz podkładał źródło ognia pod nadkola samochodów, tak by w pierwszym etapie ogień objął komorę silnika.

Z nieoficjalnych informacji wiemy, że w Borkowie Gdańskim policja zabezpieczyła plastikową butelkę z łatwopalną cieczą. Czy faktycznie pomoże rozwiązać to całą sprawę?

Prokuratura Okręgowa bada sprawę

W związku z powtarzającymi się podpaleniami samochodów, do których dochodziło w ostatnim czasie na terenie Trójmiasta i okolic, Prokurator Okręgowy w Gdańsku podjął decyzję o przejęciu przez Wydział V Śledczy tutejszej Prokuratury Okręgowej wszystkich spraw prowadzonych do tej pory w gdańskich jednostkach prokuratury dotyczących tego rodzaju zdarzeń.

- Ostatnie z nich miało miejsce dzisiejszej nocy na parkingu w Gdańsku - Nowym Porcie, w wyniku którego spłonęły 4 auta. W trójmiejskich prokuraturach łącznie prowadzonych jest 6 postępowań przygotowawczych dotyczących celowego podpalenia samochodów - mówi Trojmiasto.pl Agnieszka Gładkowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Do prowadzących śledztwo trafią zarówno śledztwa w toku, jak i postępowania już zakończone. Przejęcie powyższych spraw przez Prokuraturę Okręgową umożliwi łączne prowadzenie wszystkich do tej pory rozproszonych po mniejszych jednostkach postępowań, jak również pozwoli na ustalenie czy pomiędzy w/w sprawami zachodzi jakiś związek i czy podpalenia mogą być spowodowane działaniem tych samych sprawców.

Głośne podpalenia samochodów w Trójmieście

Najpoważniejszy pożar samochodów w Sopocie wybuchł 12 maja przy ul. Bitwy Pod Płowcami. Wtedy prawdopodobnie najpierw zapaliło się jedno auto, a od niego zajęły się kolejne. Trzy samochody, które stały bardzo blisko siebie, spłonęły doszczętnie, czwarte auto, stojące przy nich, miało spalony przód. Ucierpiał jeszcze jeden pojazd - on był jednak zaparkowany nieco dalej i został tylko nadpalony. Uszkodzone auta to ford, fiat, mercedes, skoda i chevrolet.

Właściciel pojazdu, od którego zajęły się pozostałe auta, wskazał, że było to podpalenie. Policji, niestety, nie udało się ustalić sprawcy.

Czy obawiasz się, że ktoś podpali twój samochód?

- Mimo umorzenia w dniu 28 października tego roku dochodzenia w sprawie uszkodzenia pięciu samochodów, policjanci cały czas pracują operacyjnie nad tą sprawą. Jeżeli pojawią się nowe dowody, to sprawa zostanie przez nas ponownie podjęta - podkreśla rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Sopocie, mł. asp. Karina Kamińska.

Teraz ta sprawa trafi do prokuratury.

Gdynia. Jak twierdzą funkcjonariusze policji z tego miasta, podpalenia u nich to rzadkość. Ostatnie tego typu zdarzenie odnotowano w październiku tego roku, ale z powodu prowadzonych działań policjanci nie chcą ujawniać okoliczności. Niemniej funkcjonariusze są w końcowej fazie ustalania sprawcy uszkodzenia mienia.

Dodajmy, że pożar wybuchł 9 października tego roku na ul. Powstania Styczniowego w Gdyni. Pojazd gasiły wtedy dwa zastępy straży pożarnej.

Na koniec Gdańsk, gdzie zdarzeń, o których można mówić, że to podpalenie, było najwięcej. W styczniu tego roku na ul. Strzeleckiej spłonęły dwa samochody. Najpierw paliło się audi, a później od niego zajął się stojący obok volkswagen golf.

Policjanci w tej sprawie ustalili osobę podejrzewaną o przestępstwo. - Mężczyzna został przesłuchany. Z braku wystarczających dowodów prokurator zatwierdził umorzenie tego postępowania. Dla policjantów z wydziału kryminalnego sprawa ta nie jest zamknięta, wciąż nad nią pracują - mówi podkom. Aleksandra Siewert, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Najgłośniejsza sprawa - podpalenia 19 samochodów na początku września tego roku - prawdopodobnie będzie miała swój finał w sądzie. Po nocnym rajdzie podpalacza eksperci wycenili straty wynikające ze zniszczenia 19 samochodów na ponad 550 tys. zł. Dlatego też prokuratura zdecydowała się postawić 33-latkowi zarzuty dotyczące zniszczenia mienia znacznej wartości, czyli przestępstwa zagrożonego karą do 10 lat więzienia.

Mężczyznę zatrzymano kilka godzin po podpaleniach. 6 września sąd aresztował go na trzy miesiące. Prokurator prowadzący sprawę kilka tygodni temu skierował do sądu wniosek o przeprowadzenie obserwacji sądowo-psychiatrycznej.

33-latek przyznał się do podpaleń. Jak stwierdził, wypił "kilka piw", a potem kupił na stacji benzynowej kanapkę, kilka zapalniczek i "ruszył w miasto". Podpalał przypadkowe samochody, zaczynając od nadkoli i chlapaczy.

W ostatnim czasie wybuchały także pożary samochodów na ul. Raciborskiego - tam spłonęło pięć aut. Policjanci ustalili pewne fakty dotyczące okoliczności tego zdarzenia, lecz są one w dalszym ciągu weryfikowane.

Podpalacz z południa Gdańska zatrzymany?

Niedawno na ul. Jeleniogórskiej i ul. Uranowej na południu Gdańska płonęły dwa pojazdy, a dwa zostały od nich nadpalone. Policjanci zatrzymali w czwartek - przed podpaleniami w Nowym Porcie, Borkowie i na Wzgórzu Mickiewicza - mężczyznę, który prawdopodobnie ma związek właśnie z pożarami samochodów na ul. Jeleniogórskiej i ul. Uranowej.

Policja na razie nie przedstawia szczegółów tego zdarzenia, a szczególnie motywów podpalenia samochodów. Trwają czynności procesowe.

Za podpalenie samochodu grozi sprawcy pozbawienie wolności od trzech miesięcy do lat pięciu.

Miejsca

Opinie (195) ponad 10 zablokowanych

 • przewoz (30)

  Odplatny tylko legalna zarejstrowana TAXI jak kiedys a nie jacys amatorzy

  • 45 204

  • te skorpuaki (3)

   Sruo i inne studenty niech darmo woza.

   • 12 19

   • skorpionaki (2)

    :-)

    • 10 4

    • Ale macie problem. (1)

     Problem nie jest to czy to taxi, parataxi czy inne cudo. Problemem są podpalenia. Każdy może być ofiarą zarówno bezpośrednio i jak i pośrednio. Dlatego wszyscy powinni się zjednoczyć i pomóc w ujęciu podpalacza. A Ci co teraz będą ten pomysł krytykować winni być uznani za osoby popierające terroryzm. Gdyż takie podpalenia to nic innego jak terror. P.S. odwołuje przy okazji do międzynarodowej definicji terroru i terroryzmu.

     • 19 4

     • odszkodowanie Będzie!!!

      Czy ktoś pomyślał że sam sobie podpalił te graty, bo interes nie szedł.
      I odszkodowanie będzie.

      • 1 0

  • panstwo (1)

   Nic z tym nie robi wiec chlopaki wzieli sprawy w swoje rece.
   Jest prawo stanowione przez panstwo, jesli to jest nieodpowiednie to wtedy niestety jest uruchamiana procedura prawa ulicy o czym mowa w artykule

   • 12 53

   • Trzecie zdjęcie

    Zatrzymany mężczyzna .....
    Dzieciak z gimnazjum.

    • 15 0

  • haha chyba snisz (23)

   Koniec z bandyckimi praktykami pseudo taksiarzy (czyli starych milicjantow i innych 40 letnich emerytow). Boli Cie d*pa ze bedzisz musial byc uczciwy i nie bedziesz mogl krasc? Wolny rynek wiec bujaj sie i wez sie za uczciwa robote.

   • 106 12

   • ty (9)

    Taki madry.idz do warsztatu i zobacz jak tam kroja i potem wypowiedz sie kto uczciwy i kogo co boli.moze zes pseudodriver co ma szarona na 8 osob co sie nie snilo niemiaszkowi ze jego szaron bedzie na 8 osob jak t4

    • 10 34

    • (7)

     Podejście psa ogrodnika. A kto Ci każe jeżdzić w kompanii? Jak człowiek coś wymyśli w tym chorym kraju, żeby nie zdzierać z ludzi jak za zborze, to zaraz zlatuje się stado sępów, którzy sami nie potrafią ruszyć swoją zakutą pałą, żeby coś zmienić i kombinują jak mu wbić nóż w plecy, bo im tak wygodniej. Żałosne.

     • 42 9

     • ale jak (6)

      cos jest nielegalne i nikt z tym nic nie zrobi? To trzeba wziac to we wlasne lapki i dobrze.
      Taksowkarz placi zus jedyne 1000 , musi miec pelno badan, legalizacji. Jesli czegos brakuje to mandat i to spory, w dowodzie rejestracyjnym wpis taxi.
      A taki smieciuch se jezdzi zero obowiazkow,okrada nas wszystkich nie placac zadnych danin. Szara strefa jak nic

      • 25 51

      • Ha (1)

       Haha to może będziesz będziesz wozil ludzi za tyle za ile oni woza? Oni woza i zarabiają na tym. A Ty co? d*pa boli ze kraść nie będziesz mogol?! Jeździłem Fluo mocno pijany i nikt nigdy nawet zlotowki nie dopisal sobie do paragonu. A zwykle taksówki zawsze kombinują, a to ze drobnych nie mam, a to ze paragonu nie dam.... Złodzieju Ty jeden.

       • 35 9

       • Jaki paragon z fluo, jesteś normalny

        • 0 1

      • Jedyne 1000 zł? A dokładnie na dzień dzisiejszy prawie 1200

       • 6 1

      • Jakby nielegalne było oddychanie to też byś nie oddychał? Zwykła poddańska mentalność- żyjemy w chorym kraju z głupim prawem, które służy jedynie do zdzierania z nas ile wlezie, a Ty się na to głupio godzisz i jeszcze bronisz, że nielegalne?? Człowieku OBUDŹ SIĘ!

       • 8 2

      • (1)

       "cos jest nielegalne i nikt z tym nic nie zrobi? To trzeba wziac to we wlasne lapki i dobrze.
       Taksowkarz placi zus jedyne 1000"

       policyjni 40 letni emeryci nie placa 1000 zusu a okolo 200
       i czy to jest uczucwe wobec tych co placa 1000 zusu?
       mamy teraz podpalac interesy emerytow policyjnych?

       • 10 0

       • dokładnie emeryci i renciści płacą tylko około 250 zl zdrowotnego.

        • 1 0

    • ty

     jest taki pojazd na swiecie jak SZARON ???

     • 1 0

   • (10)

    Dokładnie - korzystam tylko z night ridersów - płacę za przejazd, żadne 8zł za trzaśnięcie drzwiami i złodziejskie stawki kilometrowe. Taxi to przeżytek o czym świadczy min popularność aplikacji "uber". Przejazd 1,4zł/ km a nie 4 razy tyle jak mają w zwyczaju kosić niektóre korporacje w nocy. Ceny z Warszawy - w Trójmieście jest dwa razy drożej w dzień. Złap Taksówkę z Sopotu do Gdańska (11km) za mniej niż 50zł - POWODZENIA!!

    • 56 8

    • zamow komfort as dajan i (9)

     Sopot Gdansk 42-44 zl i co mozna? A ty ile musisz dac za pseudotaryfe? A ile czekac? A czy kierowca ma jakies badania oprocz prawka? A moze ma oc na taxi co?

     • 10 19

     • 42-44 (8)

      stawka nocna a w dzien ta trasa 30 a te zlodziejaszki przewozy za ile? Czekam na ceny

      • 7 6

      • 30? (7)

       30 w ciagu dnia ? jakos nie chce mi sie wierzyc , podaj numer do siebie?
       ja jezdze za 25 w nocy , i co jest roznica cieciu?

       • 9 6

       • (5)

        I płacisz od każdego kursu 4 zł, a chyba już nawet więcej na dzień dzisiejszy. Czyli sumując wychodzi Ci kosztów tylko do pseudokorporacji 2000 zł. W normalnej korporacji taxi średni koszt składki to 300 zł na miesiac

        • 6 2

       • (4)

        Plus do dobrej korporacji wpisowe, odstepne to ok. 10 tyś zł, ale i tak nie łatwo, bo nie ma miejsc.

        • 0 0

       • i tu jest problem (2)

        mafie korporacyjne probuja hamowac rynek nbie przyjmuja nowych taksowkarzy zeby nie" psuc" rynku czytaj - nie potanialo
        a teraz zdziwienie ze pojawily sie konkurencyjne firmy
        no jak to?
        to my sztucznie trzymamy wysokie ceny a ludzie zamaist nam placic biora tanszych?
        tak byc nie moze trzeba podpalac konkurencje

        • 7 1

       • Ty kretynie!!!! (1)

        Ty kretynie, sam w ten sposób jak się wypowiadasz potwierdzasz, że to jest sprawka takich patałachów jak Ty!!! Nadal śmiem tweirdzić, że środowisko taksówkarzy to środowisko "ludzi" nierobów, nygusów śmierdzących, przekrętasów, złodziei i cwaniaków z ilorazem inteligencji poniżej średniej krajowej. Jesteście płytcy intelektualnie i jestście takimi samymi prostakami i chamami jak kierowcy tirów. Stara zasada na takich pacanów jak Wy mówi: nie masz pracy, nie masz pomysłu na życie, na to by móc jakoś zarabiać i utrzymać siebie i ewentualnie rodzinę??? Proste!!! Idź na taksówkarza, albo kierowcę tira, albo na handlarza!!!

        • 9 9

       • Daro ale z ciebie rura

        • 1 0

       • Co to jest "tyś."?

        • 0 0

       • cieciu jestes ty

        I ten co cie wiezie

        • 0 0

   • w przewozach też (1)

    w przewozach też jedzą resortowi emeryci i obecni funkcjonariusze różnych firm,a nawet SM.

    • 0 0

    • Co ciekawe, jako ze to praca na lewo, ni posiadaja na to zezwolenia przelozonych!

     • 0 0

 • złotówa były usbek likwiduję konkuręncje która wyrosła z wykorzaystania bramki prawnej (2)

  JW

  • 129 7

  • o panie (1)

   Jest wielu takich ktorzy robia jako zlotowy znam kilku i rabia ostro i nie maja kokosow mowia ze przez tych zlodzieji ala taxi i tych co maja stawki wysokie i ciagna ile sie da i psuja rynek

   • 6 6

   • Heeheee

    Dobre, bo znasz chyba tylko takich, którzy taksówką zarabiają na życie. Są też inni dla których jeżdżenie na taksówce jest jedynie odwróceniem uwagi od tego co robią na co dzień w kurorcie.

    • 16 1

 • Za niskie kary dla dewiantów, a pózniej jeszcze się niby okaże że nie poczytalny. Chory system

  • 85 1

 • po co czemu (3)

  ja czekam tylko jak taki niby przewóz zrobi tragedie na drodze z ludźmi wtedy zacznie się lament ale przecież warto, zawsze 5 zł w kieszeni prawda

  • 19 51

  • czekasz i sie doczekac nie mozesz (2)

   rozumiem ze taksiarz ktory zrobi tragedie jest ok a przewoz to juz zbrodnia?

   czym sie rozni kierowca z przeowzu odtego z taxi?
   taksiarz ma 2 pary oczu?

   • 7 1

   • (1)

    tym ze taksówkarz ma badania lekarskie i psychotechniczne, doświadczenie którego nie ma studenciak który tydzien temu prawko odebrał i najważniejsze ubezpieczenie. według prawa taki pseudotaxi jak spowoduje wypadek jego ubezpieczyciel nie ma obowiązku wypłaty odszkodawania. Myślicie że taki z przewozu ma dodatkowe ubezpieczenie skoro OC i NW w jego przypadku nie wypłacą ci odszkodawania?????

    z Życia wzięte znam rodzinę która dwa lata temu miała wypadek jadąc skorpionami. kierowaca miał prawko niecały rok zero odszkodowania dwójka dzieci ledwo przeżyła w tej chwili wydali już prawie 100 tysięcy na leczenie i rehabilitacje aby dzieci mogły chodzić a końca jeszcze nie widać . ale jest też tego plus :) zaoszczędzili 5 zł

    • 2 4

    • Klamca !

     Kłamiesz kolego.... Nigdy nie bylo takiego przypadku w skorpionie !

     • 1 2

 • Podpalaczy spalić publicznie. Bo jak inaczej ich unicestwić ? (3)

  • 85 10

  • A co zrobic z bezdomnymi zlodziejami? (1)

   Okrasc?

   • 4 2

   • Tak!

    I wywalić na bruk!

    • 0 0

  • za dużo samochodów

   korki nerwy itd;;

   • 1 1

 • To wszystko zaczyna mnie przerazac... (12)

  a raczej glupota, debilizm, wandalizm, zawisc. Bardzo surowo bym karal za to. Ludzie pracuja cale zycie na takie samochody a pojawi sie debil jeden z drugim i przekresli to w ciagu kilku minut. Wspolczuje poszkodowanym

  • 152 9

  • Widzisz. A mogli byli "pracować całe życie" na coś bardziej pożytecznego 🐜 (3)

   I mniej łatwopalnego... 🌋

   • 6 25

   • ej, co to za robal, (2)

    nie lubię robali !

    • 11 2

    • 100 noga (1)

     • 1 2

     • g

      ?> gg

      • 0 2

  • a jak (7)

   oni wozac na tych swoich niskich stawkach okradaja legalnych taksowkarzy no i panstwo czyli nas wszystkich nie placac zadnych danin...

   • 9 20

   • A ile osób masz na rencie w rodzinie ? (4)

    że o okradaniu Państwa mówisz.

    • 8 4

    • tylko ci na rencie sa okradani? (3)

     Ale masz pojecie o finansach publicznych...
     A skad kasa na szpitale, straz pozarna, milicje i wszystko co nas otacza osiolku?

     • 5 4

     • Nie zrozumiałeś osiołku

      • 5 1

     • Nie ma takiej służby "milicja",jest Policja.

      Najbliższa milicja w Grodnie ...

      • 7 2

     • zapomnies o paliwie dla Sikorskiego i "wczasach" dla Hofmana w Madrycie, Ecs. Skąd brać na to wsZys

      • 0 1

   • (1)

    W jaki sposob okradaja taksowkarzy ?a gdzie jest napisane.ze.w.Panstwie moge jezdzic tylko taxowki??skoro ktos otwiera taka firme to ma na to papiery i inne rzeczy wiec takie gadanie jest zbedne

    • 3 1

    • W ustawie o transpircie drogowym jest to napisane. Poczytaj, sam latwo znajdziesz uchybienia, nastepnie wypowiadaj sie na forum.

     • 0 0

 • (5)

  A prokuratura okręgowa i tak nie zrobi nic tylko umorzy sprawę tak jak to miało miejsce w S M ujeścisko ,gdzie prokurator daje zielone światło zło....om

  • 41 3

  • Nie wrzucaj wszystkich do jednego wora.

   Zaraz sie okaze, ze wiezienia sa puste i nikogo nie zamykaja. Nie baw sie we wrozke i poczekaj.

   • 6 2

  • prokuratura (2)

   Niech wpierw zajmie sie tymi co jezdza i woza i nie fiskalizuja obrotu bo niby czym i jak skoro nie maja nawet te przewozy kasy,a kto zaplaci podatek od tego on kierowca czy firma przyjmujaca zlecenir czyli sruo czy skorpiak.to jest walek

   • 3 6

   • (1)

    Kolejna informacja wyssana z palca. Ze nie maja kas ? Skad masz.takie info ??? Kazdy kierowca ma kase fiskalna pajacu . Polecam nie mierzyc wszystkich jedna miarka, w skorpionie milion przekretow ale to ze w tamtej firmie tak jest nie.znaczy.ze.w.kazdej

    • 0 0

    • HEHE nie badz smiesny ! skorpion jako jedyny jezdzi legalnie !!!

     • 0 0

  • spokojnie

   Jest trop. Odwrocenie uwagi sie nie udalo. Teraz tylko po nitce do zleceniodawcow.

   • 3 0

 • nie wyplacac odszkodowan za podpalone auta (8)

  I skoncza sie podpalenia!

  • 8 101

  • Podaj adres i jakim jezdzisz samochodem. (3)

   Zaloze sie, ze ktos dla przykladu spali ci fure dla przykladu. Bys sie zdziwil.:)

   • 34 0

   • prosze (2)

    Audi z kartuskiej. Zapraszam :-)

    • 3 6

    • Dobrze, ze na tej jakze krotkiej...

     ulicy, stoi tylko jedno audi. Nie blaznuj, zreszta obstawiam, ze twoje audi lezy z innymi resorakami w pudle.

     • 35 0

    • buhaha

     podał swojego maila :) giigpl

     • 0 0

  • watpliwe działanie (2)

   sploneły 4 auta o wartości 50 tyś Wątpie, żeby były ubezpieczone. pozatym, zanim ubezpieczyciel wypłaci kase ok 70% wartości minie troche czasu, w ktorym konkurencja bedzie zarabiac

   • 0 0

   • (1)

    to nowy smietnik jest srednio wiecej wart od tych zlomow na kolach... Jechalismy 6 osob Scorpionem, ciemnozielony Ford Galaxy, z Gdyni do Redy... cena za przejazd w nocy 90 zl. W samochodzie smierdzialo stechlizna, sama wilgoc, z tylu cos napier...alo w zawieszeniu, smrod spalin czuc w srodku... A co zrobil furman jak podalismy mu dokad ma jechac? odpalil nawigacje, bo nie wiedzial gdzie w Redzie jest ta ulica... Scorpion to zadna tania okazja, i jeszcze 30 minut czekania, a mial byc za 10 minut... Po prostu syf, prowizorka i wielkie stolec!

    • 2 0

    • P.S. Do Redy na ulice Lakowa jechalismy...

     • 1 0

  • dziwny tok myslenia

   gdyby ubezpieczalnie traciły przy AC to by nie oferowala tej oferty dla klientow. Jezeli kupujesz drogie auto to chcesz sie zabezpieczyc Idac twoim tokiem myslenia- Jezeli ubezpieczyciel nie bedzie wyplacal kasy jak zginie auto to nie bedzie kradziezy???

   • 0 0

 • Tristar (3)

  Jeszcze kilka takich akcji a w gdańsku system Tristar okaże się zbędny - problem korków rozwiąże się sam...

  • 90 6

  • (1)

   Właśnie TRISTAR powinien dostarczyć organom ścigania najważniejszych dowodów... Zapisów z monitoringu auta sprawcy/sprawców podpaleń wraz z ich osmalonymi facjatami. Przecie musieli w jakiś sposób się przemieszczać, a TRISTAR podobno wszystko widzi!

   • 13 2

   • g*wno widzi

    nawet w dzień dają doświetlacze, a to oznacza że g*wno widzi :D

    • 7 1

  • Wiem, ze chciałeś być śmieszny ale nie wyszło ci to niestety.....

   .

   • 0 2

 • zarąba...m (9)

  I tyle w temacie. A Polskie (niby prawo) weźmie osobę jako niepoczytalną.

  • 21 4

  • Jesteś sędzią, czy adwokatem, że wiesz,jak działa polskie prawo? (4)

   • 5 6

   • heh

    Polskie prawo jest do d*py dla szaraka!!!! Trzeba najpierw sie zapoznać i rozkminić... wtedy już jedziesz z górki. Ludzie nie dawajciesię. Pomyślcie!!!

    • 3 1

   • blad logiczny w polsce nie ma prawa jest tylko zbior wzajemnie sie wykluczajacych przepisow do ktorych mozesz ale nie musisz sie stosowac zaleznie od grubosci portfela.

    • 2 1

   • tak wiem,wybiorczo

    • 3 0

   • wiem jak działa

    qówno o imieniu - sławek zostało ułaskawione.

    • 0 0

  • Rozumiem, ze jak cie pobija, cos ukradna... (3)

   to nie pojdziesz na policje. Przeciez i tak nie wierzysz w prawo. Internetowe placzki a jak przyjdzie co do czego, to biegiem na komende i proszenie o pomoc.

   • 9 0

   • gtx (1)

    Nie ufam policji!!!! Wolno mi!! Panstwu tez nie ufam!!!! Jeden wielki gniot!!!!

    • 7 5

    • JP na 100%

     tylko dresowy styl

     • 2 2

   • to daj mi niebieska parowo mozliwosc samoobrony! to staniesz sie calkowicie zbedny krawezniku.

    • 1 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane