Fakty i opinie

Kto zadba o centrum Gdańska? Menadżer Śródmieścia odchodzi

Najnowszy artukuł na ten temat

Przejście w Zbrojowni otwarte na stałe? Trwają prace nad porozumieniem

Karina Rembiewska była menadżerką Śródmieścia przez ponad trzy lata.
Karina Rembiewska była menadżerką Śródmieścia przez ponad trzy lata. fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

Karina Rembiewska po ponad trzech latach pracy na stanowisku menadżera Śródmieścia Gdańska żegna się z pracą w samorządzie. Jej zadania przejęła obecnie Monika Nkome Evini, urzędniczka z Wydziału Gospodarki Komunalnej. Oficjalnie nowego menadżera władze miasta mają ogłosić w piątek, 25 października.Czy menadżer Śródmieścia to potrzebna funkcja?

tak, dzięki takiej osobie dużo się zmienia na lepsze w centrum miasta 32%
nie, bo mało kto wie, czym taka osoba się zajmuje, i nie widać efektów jej pracy 53%
trudno powiedzieć 15%
zakończona Łącznie głosów: 1192
Karina Rembiewska przestanie być menadżerem Śródmieścia Gdańska wraz z końcem października. Ze stanowiska rezygnuje po 3,5 roku pracy. Powód? Jak sama mówi, czas na zmiany i nowe wyzwania zawodowe.

Wspierać innych, niekoniecznie błyszczeć- Na stanowisku menadżera Śródmieścia pracowało mi się intensywnie. To była praca z dużą liczbą kontaktów z różnymi grupami mieszkańców, interesariuszy, przedstawicieli biznesu, artystów. Być może nie była to praca widoczna od razu, ale mam nadzieję, że ziarno pozytywnych zmian zostało zasiane. Menadżer to osoba, która ma wspierać innych w inicjatywach, niekoniecznie sama błyszczeć - mówi Karina Rembiewska. - Zmiana pracy to wypadkowa decyzji osobistych i chęć rozwoju zawodowego. W samorządzie przepracowałam 10 lat, przyszedł czas na zmiany. Wydaje mi się, że przydałoby się też już świeże spojrzenie na stanowisku menadżera Śródmieścia - dodaje.
Jako menadżer Śródmieścia m.in. zaangażowała mieszkańców do tego, by sami byli gospodarzami swoich podwórek. Efekt: dziś ok. 90 proc. podwórek jest dzierżawionych przez wspólnoty. Angażowała się w poprawę jakości zieleni i ograniczenie ruchu samochodów w Głównym Mieście. Udało się np. znacznie ograniczyć wydawanie identyfikatorów postronnym jednostkom.

Nowego menadżera miasto ogłosi w piątekMonika Nkome Evini przejęłą obecnie zadania menadżera Śródmieścia.
Monika Nkome Evini przejęłą obecnie zadania menadżera Śródmieścia. fot.Grzegorz Mehring/gdansk.pl
Władze miasta zapowiadają, że następcę Kariny Rembiewskiej ogłoszą w piątek. Jak ustaliliśmy, obecnie jej zadania przejęła Monika Nkome Evini, urzędniczka zatrudniona w Wydziale Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

To właśnie pod ten wydział podlega stanowisko menadżera Śródmieścia. Monika Nkome Evini pracowała dotychczas m.in. jako koordynator miejskiej kampanii Rowerowy Maj, czyli największej akcji w Polsce promującej zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród przedszkolaków, uczniów podstawówek i nauczycieli. W jej ramach przez cały miesiąc dojeżdża się do szkół i przedszkoli na rowerach, rolkach czy hulajnogach. Placówki, w których włączy się w to najwięcej osób, dostają później nagrody. Gdańska akcja rozprzestrzeniła się na całą Polskę.

Gdańsk miał już trzech menadżerów ŚródmieściaMenadżer śródmieścia to stanowisko utworzone w 2015 r. przez prezydenta Pawła Adamowicza, który podkreślał, że poszukiwany jest "człowiek-orkiestra", którego cechuje wielka miłość do Gdańska, ale i umiejętność osiągania kompromisów i moderowania publicznej debaty. Początki nie były łatwe. Najpierw menadżerów wybrano dwóch. Zostali nimi Jakub ŻelaznyTomasz Wróblewski, ale żaden z nich nie zagrzał miejsca na dłużej. Wróblewski zrezygnował już po trzech dniach, uzasadniając to względami prywatnymi. Żelazny wytrzymał osiem miesięcy.

Karinę Rembiewską powołano w lutym 2016 r. Do głównych zadań menadżera Śródmieścia należy m.in. podnoszenie jakości przestrzeni miejskiej w Śródmieściu, aktywizacja i prowadzenie komunikacji społecznej z mieszkańcami oraz podmiotami gospodarczymi na terenie Śródmieścia, dbałość o estetykę i substancję zabytkową Śródmieścia, koordynowanie działań dotyczących organizacji imprez i innych wydarzeń w przestrzeni miejskiej Śródmieścia.

Opinie (164) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.