• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Letni dzień w Trójmieście: rolki nad wodą i dżungla z panoramą na miasto

Ewelina Oleksy
18 sierpnia 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 

Poprzednio swój letni dzień w Trójmieście spędziłam głównie na rowerze i w kajaku. Teraz wybrałam się na rolki i do miejskiej dżungli, gdzie można wypić dobrego drinka i zjeść, ale też pooglądać panoramę Gdańska. Wisienką na torcie był pobyt nad jednym z kaszubskich jezior.Do końca wakacji będziemy opisywać, jak można spędzić letni dzień w Trójmieście. Postaramy się unikać miejsc i atrakcji oczywistych, za to przedstawić te, które dla części z was mogą być zaskoczeniem. Czy nam się to uda? Sami ocenicie. Zapraszamy do śledzenia cyklu: Letni dzień w Trójmieście. W środę opisywaliśmy pomysł na spacer z Sopotu do Orłowa, a jutro podpowiemy, jak w lesie i  wodzie spędzić upalny dzień w Sopocie.


Zanim przejdziemy do popołudniowego jedzenia i picia, zacznijmy rano dzień aktywnie. Lubię jeździć na rolkach, ale miejsc, gdzie można to robić, nie ma w Gdańsku zbyt wiele.

Dlatego z niecierpliwością wyczekiwałam, aż do użytku zostanie oddana ścieżka rekreacyjna wokół zbiornika retencyjnego Jabłoniowa.Mapka

Szukasz miejsca do jazdy na rolkach? Zbiornik Jabłoniowa się polecaTo inwestycja zrealizowana z Budżetu Obywatelskiego, a więc wymyślona, a następnie wybrana w głosowaniu przez samych mieszkańców. W jej ramach powstał m.in. utwardzony i, co ważne, gładki tor dla rolkarzy. Jest też dodatkowa ścieżka dla biegaczy.

 • Do zbiornika Jabłoniowa na rolki dojeżdżam już na rolkach, ścieżką od pętli tramwajowej Ujeścisko.
 • Ścieżka dla biegaczy i rolkarzy nad zbiornikiem Jabłoniowa.
 • Tor rolkarski wokół zbiornika Jabłoniowa powstał w ramach inwestycji z Budżetu Obywatelskiego.
Wcześniej, by skorzystać z takiego toru do jazdy na rolkach, musiałam jeździć na Polsat Plus ArenęMapka, a z południa Gdańska, gdzie mieszkam, to już jednak wyprawa.

Do zbiornika Jabłoniowa mam bliżej - idę spacerem do pętli tramwajowej UjeściskoMapka, gdzie zakładam rolki i podjeżdżam na miejsce docelowe ścieżką rowerową. Do wspomnianej pętli dojechać też można tramwajem linii 12.

Zbiornik Jabłoniowa otoczony jest zielenią, ale też blokami. W ostatnich latach mocno rozrosły się tamtejsze osiedla. Nie jest już tam więc tak kameralnie jak kiedyś, ale do porannego treningu w sam raz. Jedno okrążenie wokół zbiornika ma ok. 600 m. Żeby się zmęczyć, trzeba więc zrobić sporo kółek. Dla porównania tor rolkowy wokół stadionu ma 1000 m, a jego rozszerzona wersja prawie 1,5 km.

Szkółki, wypożyczalnie i miejsca dla rolkarzy - sprawdź gdzie • Szukasz miejsca, gdzie pojeździsz na rolkach? Poleca się południe Gdańska.
 • Miłym towarzystwem treningów są np. kaczki.
 • Obok zbiornika Jabłoniowa jest też niewielka siłownia pod chmurką.
 • Można też zagrać w szachy.
Jeżdżenie na rolkach wokół zbiornika Jabłoniowa umilają jednak np. kaczki, bywają też łabędzie. Jeśli sama jazda w kółko jest dla kogoś zbyt nudna, można dodatkowo poćwiczyć na tamtejszej siłowni pod chmurką. Jest też stolik do gry w szachy.

Po południu umawiam się z przyjaciółką w centrum Gdańska na plotki i drinka. Wybieramy lokal Jungla na tarasie Forum Gdańsk, bo - po pierwsze - obie nigdy tam jeszcze nie byłyśmy, po drugie - chcemy zobaczyć panoramę miasta z tej perspektywy.

 • Na drinka i plotki wybrałyśmy się do Jungli w Forum Gdańsk.
 • Na drinka i plotki wybrałyśmy się do Jungli w Forum Gdańsk.

Miejska dżungla z widokiem na GdańskMiejsce jest fajne. Można usiąść przy stoliku lub pod baldachimem. W menu jest kilkanaście kolorowych drinków oraz dań, głównie z kuchni azjatyckiej. Zamawiamy dwa drinki i dwie przystawki: sajgonki (smaczne) oraz kalafiorki panko (bardzo smaczne).

Rachunek wyniósł ok. 110 zł - to dosyć sporo jak za niewielkie zamówienie. Ceny drinków wahają się tam bowiem od 26 zł do nawet 55 zł. Drogo. Ale na jednorazowy wypad można się wykosztować.

 • Restauracja mieści się na tarasie Forum Gdańsk.
 • Panorama miasta z tarasu Forum Gdańsk.
Jungla wygrywa jednak wystrojem i lokalizacją. Z dachu tarasu Forum Gdańsk, na którym się mieści, oglądać można panoramę miasta. Ostatnio moja redakcyjna koleżanka opisywała panoramę Gdańska na siedem sposobów. Ja do tej listy dodałabym jeszcze ósmą - właśnie tę widoczną z Jungli.

Dzień kończę wypadem nad jedno z pięknych kaszubskich jezior. Celowo nie zdradzę jednak jego lokalizacji, bo nasz cykl to przecież "Letni dzień w Trójmieście", a nie na Kaszubach.
Dzień zakończyłam nad malowniczym jeziorem na Kaszubach. Dzień zakończyłam nad malowniczym jeziorem na Kaszubach.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (18)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane