• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Lewoskręt na Armii Krajowej nie zadziałał przez znaki wprowadzające w błąd?

Maciej Korolczuk
22 maja 2024, godz. 18:15 
Opinie (82)

Zbyt późne oznakowanie i tablice wprowadzające w błąd - to zdaniem naszego czytelnika dwa powody, przez które z nowego lewoskrętu na Armii Krajowej w al. HavlaMapka korzysta mniej kierowców, niż mogłoby. Sprawę przekazaliśmy gdańskim drogowcom.Jeżdżąc po mieście:

Dodatkowy lewoskręt z Armii Krajowej w al. Havla powstał niespełna dwa tygodnie temu. W zamierzeniu miał usprawnić ruch na skrzyżowaniu i zmniejszyć korek, jaki każdego popołudnia tworzy się od wyjazdu z Chełmu w kierunku obwodnicy. Rozwiązanie wprowadzono na próbę, a testy mają dać odpowiedź, czy pomysł zostanie wdrożony na stałe.

Pierwsze dni pokazały jednak, że jest z tym pewien kłopot. Dodatkowy lewoskręt w żaden sposób nie poprawił sytuacji kierowców, a korki jak były długie i uciążliwe, tak są nadal.

Drugi lewoskręt na Armii Krajowej nic nie zmienił Drugi lewoskręt na Armii Krajowej nic nie zmienił

Jeden z czytelników, który na co dzień korzysta z tej trasy, podejrzewa, że przyczyną może być nowe i stare oznakowanie skrzyżowania.

- Nowe znaki informujące kierowców, że mogą korzystać tam z dwóch pasów, a nie jednego zostały zainstalowane zdecydowanie zbyt późno. Kierowcy powinni być o tym informowani zdecydowanie wcześniej, a nie już na samym skrzyżowaniu - zauważa nasz czytelnik. - Po drugie, stare znaki wiszące na bramownicy wprowadzają w błąd kierowców, bo wciąż pokazują, że można tam jechać w lewo tylko z lewego pasa. Trudno zrozumieć, jak drogowcy mogli tego nie zauważyć.
Na podobny problem wskazał inny z czytelników w Raporcie z Trójmiasta.

  • Najpierw znaki na bramownicy pokazują, że w lewo można jechać tylko z lewego pasa.
  • O tym, że jest inaczej, kierowcy przekonują się już na samym skrzyżowaniu. Zdaniem naszych czytelników oznakowanie powinno zostać poprawione.

Znaki informujące o podwójnym lewoskręcie powinny być wcześniej (12 opinii)

Mało kto wie, że z Armii Krajowej można skręcić w Havla z dwóch lewoskrętów. Te znaki powinny stać wcześniej! W dodatku na bramownicy nad jezdnią znaki wprowadzają w błąd, bo wskazują że w lewo można jechać tylko z jednego lewoskrętu.
Mało kto wie, że z Armii Krajowej można skręcić w Havla z dwóch lewoskrętów. Te znaki powinny stać wcześniej! W dodatku na bramownicy nad jezdnią znaki wprowadzają w błąd, bo wskazują że w lewo można jechać tylko z jednego lewoskrętu.


Sugestie naszego czytelnika przekazaliśmy do Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni z prośbą o przeanalizowanie. Liczymy, że małe poprawki na skrzyżowaniu przyniosą pożądane efekty i wkrótce korki w tym miejscu będą mniejsze.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (82)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane