Fakty i opinie

stat

Mężczyzna porażony prądem pod Błędnikiem. Chciał nagrać film

Policja ustala na miejscu przebieg zdarzenia.Tuż przed południem pod wiaduktem Błędnik, zobacz na mapie Gdańska na dachu stojącego pociągu osobowego, został porażony prądem młody mężczyzna. Do szpitala odwiozła go karetka.Aktualizacja godz. 12:57. Znamy już szczegółowy przebieg zdarzenia pod Błędnikiem, które wygląda zupełnie inaczej, niż podawaliśmy poprzednio.

- Mężczyzna nie spadł z wiaduktu, lecz wszedł na dach pociągu. Powód: grupa młodych osób postanowiła nagrać film. Pechowo mężczyzna oparł się o sieć trakcyjną i został porażony prądem. Na miejsce przyjechała policja, która po odłączeniu sieci przystąpiła do akcji reanimacyjnej - mówi Lucyna Rekowska z gdańskiej policji.

Przypomnijmy, że w sieci trakcyjnej jest prąd stały o napięciu 3 kV.

Okazuje się, że mężczyzna, który został porażony prądem z sieci trakcyjnej, w miejscu zdarzenia był już ok. godz. 10. Pojawili się wtedy tam również funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei. - Poszkodowany przebywał pod Błędnikiem z grupą sześciu osób. O ich przybyciu poinformowała nas dyżurna ruchu, która obawiała się, że są to osoby nanoszące graffiti na mienie kolei. Pouczyliśmy ich o tym, że nie wolno wkraczać na teren kolejowy. Jak widać ostrzeżenie nie przyniosło skutku - mówi Bartłomiej Drobotowicz, rzecznik prasowy Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Gdańsku.

* * *

Przed godz. 12 pod wiaduktem Błędnik doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Nie wiadomo jak to się stało, ale mężczyzna w jakiś sposób dostał się na dach stojącego pod wiaduktem pociągu.

- Na tę chwilę mogę powiedzieć jedynie tyle, że z wiaduktu na dach kolejki spadł mężczyzna. Nie znamy jego tożsamości - mówi sierż. sztab. Lucyna Rekowska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Na miejscu są jednostki ratownicze i kolejarze. Policja ustala przebieg zdarzenia. Poszkodowany mężczyzna został zabrany do szpitala.

Nie ma utrudnień w ruchu kolejowym.

Opinie (407) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.