Fakty i opinie

Miał narkotyki, brał narkotyki i wiózł autem siedmioletnie dziecko

Mężczyznę wiozącego siedmioletnie dziecko zatrzymał patrol drogówki. Zdjęcie ilustracyjne.
Mężczyznę wiozącego siedmioletnie dziecko zatrzymał patrol drogówki. Zdjęcie ilustracyjne. fot. Mateusz Ochocki / KFP

Był pod wpływem narkotyków, posiadał narkotyki i miał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych - zdaniem policji w takich okolicznościach 35-latek przewoził autem siedmioletniego syna. Mężczyzna wpadł w ręce drogówki we wtorek wieczorem przy ul. Na StokuMapka w Gdańsku.Zajmą się piratami drogowymi na al. AdamowiczaPolicyjnych kontroli na drogach:

jest zbyt mało, rzadko spotykam funkcjonariuszy 67%
jest wystarczająca liczba 16%
jest za dużo - często takie działania mundurowych blokują ruch 17%
zakończona Łącznie głosów: 1047
Z relacji funkcjonariuszy wynika, że po sprawdzeniu danych kierowcy, który autem podróżował ze swoim siedmioletnim synem, okazało się, że mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, ważny do lutego 2022 roku.

- W związku z tym, że 35-latek w przeszłości był notowany między innymi za przestępstwa narkotykowe, policjanci przeszukali jego pojazd, w którym znaleźli dwa woreczki strunowe z białym proszkiem - najprawdopodobniej amfetaminą. Wstępne badanie kierującego testerem na obecność narkotyków potwierdziło, że 35-latek był też pod wpływem środka odurzającego - opowiada nadkom. Magdalena Ciska z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku.
Co więcej, mężczyzna z w rozmowie z funkcjonariuszami przyznał, że wcześniej zażywał amfetaminę i palił marihuanę. W takich okolicznościach gdańszczanin przewoził fordem swojego 7-letniego syna. Chłopiec natychmiast został przekazany pod opiekę matki, która jechała przed 35-latkiem innym samochodem.

Samochód bez badań technicznych i OCTo jednak nie koniec tej historii. W trakcie kontroli auta wyszło bowiem na jaw, że pojazd od trzech lat nie posiada aktualnych badań technicznych oraz nie ma wykupionej obowiązkowej polisy OC.

- Funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, a o braku obowiązkowego ubezpieczenia zostanie poinformowany ubezpieczeniowy fundusz gwarancyjny, który za takie niedopełnienie obowiązku przewiduje karę do 5,2 tys. złotych - mówi nadkom. Ciska.

Tak lepiej nie parkuj! Zdjęcia nadesłane przez czytelników35-latek został zatrzymany, a jego auto odholowano na parking strzeżony. Od kierującego w szpitalu pobrano krew do badań na zawartość narkotyków, a substancje, które policjanci znaleźli w samochodzie gdańszczanina, zostały zabezpieczone i przekazane biegłemu do badań.

- Za złamanie zakazu sądowego grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności. Posiadanie środków odurzających zagrożone jest karą do trzech lat pozbawienia wolności - podsumowuje gdańska policjantka.

Opinie (127) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.