• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Gdynia sprzedaje działki na obrzeżach miasta

Piotr Weltrowski
9 listopada 2022, godz. 21:00 
Opinie (64)

Kilka miejskich działek, głownie zlokalizowanych na obrzeżach Gdyni, trafi w najbliższym czasie do sprzedaży. Większość z nich przeznaczona jest pod zabudowę jednorodzinną, wielorodzinną lub usługi.W twojej okolicy znajdują się jakieś wolne, niezabudowane działki nadające się pod zabudowę?

W tym roku Gdynia już kilka razy wystawiała należące do miasta działki na sprzedaż. Jakiś czas temu pisaliśmy m.in. o zakupie części parkingu na Kamiennej Górze przez dewelopera.

Później sprzedano również działki sąsiadujące z dawnym klubem Maxim. Pod młotek trafiło także kilka mniejszych terenów.

Licytacja wystawionych na sprzedaż działek ma się odbyć 21 listopada.

Teraz przyszedł czas na sprzedaż działek znajdujących się na obrzeżach miasta: w Chyloni, na Pogórzu, Oksywiu oraz w Dąbrowie.

Działki, które wystawiono na sprzedaż:

ChyloniaDziałka w Chyloni to teren o powierzchni 400 m kw. Jej cena wywoławcza to 220 tys. zł. Na działce znajduje się budynek, ale w bardzo złym stanie technicznym. W sąsiedztwie dominuje zabudowa jednorodzinna. Obok jest też parking i przystanek SKM.

Plan miejscowy przewiduje dla tej lokalizacji zabudowę jednorodzinną lub wielorodzinną w budynkach zawierających do czterech mieszkań. Możliwa jest też funkcja usługowa.

PogórzeNa Pogórzu Gdynia planuje sprzedać dwie sąsiadujące ze sobą działki. Pierwsza z nich (przy ul. Żeliwnej 38A) to teren o powierzchni 652 m kw. Jej cena wywoławcza to 215 tys. zł.

To teren niezabudowany, porośnięty dziką zielenią, przez którego środek przebiega ogrodzenie. W sąsiedztwie znajduje się zabudowa jednorodzinna i wielorodzinna. Plan miejscowy dopuszcza tu zabudowę mieszkaniową w formie jednorodzinnej wolnostojącej lub bliźniaczej.

Działki wystawione przez miasto na sprzedaż. Działki wystawione przez miasto na sprzedaż.
Takie same parametry przewidziano dla sąsiedniej działki (przy ul. Żeliwnej 40A). Ta ma powierzchnię 583 m kw., a jej cena wywoławcza to 190 tys. zł.

OksywieNieruchomość, którą Gdynia planuje sprzedać na Oksywiu, to z kolei teren złożony z trzech sąsiednich działek o łącznej powierzchni 743 m kw.. Tu cena wywoławcza to 370 tys. zł.

Na terenie tym znajduje się obecnie dwukondygnacyjny budynek w bardzo złym stanie technicznym. W sąsiedztwie natrafimy na domy wielorodzinne, zabudowę usługową oraz garaże. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza w tym miejscu zabudowę usługową lub tereny urządzeń komunikacji samochodowej.

DąbrowaOstatnia z działek wystawionych na sprzedaż znajduje się na Dąbrowie. To teren o powierzchni 846 m kw.. Jego cena wywoławcza to 400 tys. zł.

To działka niezabudowana, o nieregularnym kształcie zbliżonym do rombu. Przez jej teren przebiega podziemna sieć telekomunikacyjna oraz napowietrzna sieć elektroenergetyczna wraz ze słupem. Plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza tu zabudowę jednorodzinną wolnostojącą lub usługową.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (64)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane