• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Mieszkańcy Chełmu mniej odczują utratę ważnego połączenia autobusowego

szym
13 lutego 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (223)
Linia 118 zostanie zlikwidowana. Częściej będzie można skorzystać z linii 108. Linia 118 zostanie zlikwidowana. Częściej będzie można skorzystać z linii 108.

Likwidacji linii 118 uniknąć się nie da, ale trasa autobusu 108 ma zostać wydłużona aż do pętli Łostowice-ŚwiętokrzyskaMapka. Takie zapewnienie paść miało podczas spotkania przedstawicieli ZTM w Gdańsku z mieszkańcami.Czy rozwiązanie, o którym mówi radna, poprawi sytuację na Chełmie?

Przypomnijmy: po tym, jak władze Gdańska ogłosiły, że 4 marca nastąpi uruchomienie trasy tramwajowej Nowa Warszawska, która połączy al. HavlaMapkapętlą UjeściskoMapka, zapowiedziano także likwidację linii autobusowej 118.

Każdego dnia korzystają z niej setki osób. Trasa autobusu prowadzi obecnie od pętli Ujeścisko, przez Stary Chełm, bezpośrednio do centrum Gdańska.

Ta zapowiedź wywołała największe emocje i prawdziwą burzę w komentarzach niezadowolonych z tego faktu mieszkańców. Mimo to, najprawdopodobniej likwidacji "118" uniknąć się nie uda. Przedstawiciele ZTM zapowiadali, że część jej pasażerów przejmie "rozbudowana" linia 108.To dobra wiadomość dla mieszkańców dzielnicy, która wciąż się rozbudowuje, a w ofertach nadal pojawiają się nowe nieruchomości do zakupu:Mieszkańcy Chełmu zyskają na linii 108- W związku z licznymi prośbami mieszkańców i Rady Dzielnicy Chełm o zapewnienie dojazdu z rejonów ul. Wilanowskiej do Szkoły Podstawowej nr 47 i z likwidacją linii 118 w tamtym rejonie Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku prawdopodobnie da radę wydłużyć część kursów 108 aż do pętli Łostowice-Świętokrzyska. To dobre wieści dla mieszkańców. Takie padło zapewnienie podczas ostatniego spotkania przedstawicieli ZTM z mieszkańcami na Ujeścisku-Łostowicach - poinformowała radna Gdańska, Kamila Błaszczyk.
Władze ZTM z kolei tłumaczyły wcześniej, że po uruchomieniu nowej trasy tramwajowej "Nowa Warszawska" zadania przewozowe linii 118 przejmą tramwaje. Według wstępnych planów dla pasażerów dojeżdżających z Ujeściska i Lawendowego Wzgórza zostaną uruchomione tramwaje linii 2 w pełnym zakresie oraz w dni powszednie dodatkowo 4 i 11.

Jak kursują autobusy i tramwaje? RozkładyTramwaje zamiast linii 118. Mieszkańcy są "na nie"Dla tych pasażerów połączenie z Centrum w godzinach szczytu będzie co ok. 5 minut kontra jedynie co 20 minut na dzisiejszej linii 118.

Natomiast podstawową obsługę Zaroślaka i Chełm Witosa (w tym Worcella i Cienistą w obu kierunkach) przejmie linia 108, której rozkład jazdy zostanie wzbogacony o dodatkowe kursy we wszystkie dni tygodnia. Linia 108 będzie także częściej jeździć.

10:52 28 LUTEGO 23

Likwidacja linii 118 (38 opinii)

Likwidacja linii 118 to jest jakas porażka czy nasze władze mają choć odrobinę rozumu ? Jak można pozostawić mieszkańców starego Chełmu i Zaroślaka z jednym autobusem linii 108 kursującego w godzinach szczytu co 40 minut śmiech na sali , i nie biorąc pod uwagę młodzieży i dzieci dojeżdżających do szkół na Chelm tak się właśnie dba w Gdańsku o mieszkańców
Likwidacja linii 118 to jest jakas porażka czy nasze władze mają choć odrobinę rozumu ? Jak można pozostawić mieszkańców starego Chełmu i Zaroślaka z jednym autobusem linii 108 kursującego w godzinach szczytu co 40 minut śmiech na sali , i nie biorąc pod uwagę młodzieży i dzieci dojeżdżających do szkół na Chelm tak się właśnie dba w Gdańsku o mieszkańców Zobacz więcej
szym

Inwestycje

NaSwoim

NaSwoim

Domesta Sp. z o.o.

Gdańsk Chełm, ul. Ptasia Mapa

42.8 do 69.5 m2
Powierzchnia
zakończona
Realizacja
Via Flora

Via Flora

Develia S.A.

Gdańsk Chełm, ul. Ptasia Mapa

32 do 96 m2
Powierzchnia
zakończona
Realizacja

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (223)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane