• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Mors, który uratował psa, przekazał nagrodę, by znów pomóc

szym
21 marca 2023, godz. 20:30 
Opinie (143)
Pan Krzysztof został doceniony za bohaterską postawę. Postanowił pomóc dalej. Pan Krzysztof został doceniony za bohaterską postawę. Postanowił pomóc dalej.

Pan Krzysztof, mors, który uratował psa, pod którym załamał się lód, dołożył kolejną cegiełkę do pomocy zwierzętom. Nagrodę, którą z prywatnych środków ufundowali mu radni dzielnicy Chełm, przekazał na licytację, z której dochód zostanie przeznaczony na pomoc psom.Wychodząc z psem na spacer:

Przypomnijmy: W niedzielne przedpołudnie w Jarze WilanowskimMapka, który pełni funkcję dzielnicowego terenu rekreacyjnego, pies wszedł na kruchy lód pokrywający zbiornik. Niestety, tafla się pod nim załamała.

Na pomoc zwierzakowi ruszył pan Krzysztof, który - jak opowiadał w rozmowie z naszą redakcją - chwilę wcześniej wrócił z morsowania w Brzeźnie.

- Zmarzłem strasznie, więc wypiłem w domu gorącą kawę i wyszedłem z psem na spacer. Właśnie do jaru - opowiadał Krzysztof Przybylski, mieszkaniec Chełmu.
Pies był dość daleko od brzegu, więc by do niego dotrzeć, pan Krzysztof musiał rozkruszyć warstwę lodu, a następnie prawie cały się zanurzyć. Gdy dotarł do zwierzęcia, podholował je do brzegu i przekazał właścicielowi.

Postawę mężczyzny docenili nie tylko nasi czytelnicy, ale też radni dzielnicy Chełm, którzy - z prywatnych środków - postanowili złożyć się na nagrodę dla bohaterskiego morsa.Kilka dni temu z panem Krzysztofem spotkała się jedna z radnych dzielnicowych i wręczyła mu voucher do restauracji Chleb i Wino. Mężczyzna postanowił jednak dołożyć kolejną cegiełkę do pomocy zwierzakom i przekazał nagrodę na licytację.

Dochód z niej ma zostać przeznaczony czworonogom znajdującym się pod opieką Fundacji dla Zwierząt Judyta.- Ostatnie dni bardzo mnie zaskoczyły tak pozytywnym wydźwiękiem za czyn, który był dla mnie oczywisty dla danej sytuacji. Cieszę się, że mogłem pomóc i podnieść wiarę w zwykłego człowieka, sąsiada. Nic nie dzieje się bez przyczyny, więc mam nadzieję, że pieski z Judytowa otrzymają solidną pomoc! Aukcja jest charytatywna i wpłata trafia bezpośrednio na konto fundacji. Pokażmy jak dzieje się dobro - komentuje pan Krzysztof.
Link do aukcji można znaleźć tutaj.

tak wyglądała akcja ratunkowa z poprzedniej niedzieli.

Szukasz zwierzaka ze schroniska? Lista schronisk w Trójmieścieszym

Katalog.trojmiasto.pl - Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (143)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane