• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Kradzież naszyjnika za 65 tys. zł na targach

FK
25 marca 2023, godz. 16:30 
Opinie (115)
Podczas targów wystawcy prezentują swoje najbardziej okazałe eksponaty. Jeden z nich - naszyjnik z koralowca wart 65 tys. zł - padł łupem złodzieja. Podczas targów wystawcy prezentują swoje najbardziej okazałe eksponaty. Jeden z nich - naszyjnik z koralowca wart 65 tys. zł - padł łupem złodzieja.

Policja poszukuje złodzieja, który ukradł naszyjnik z koralowca podczas Międzynarodowych Targów Bursztynu i Biżuterii Amberif, które odbywają się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowego Amberexpo w Gdańsku. Straty wyceniono na ponad 65 tys. zł.Kryminalne - więcej historii z TrójmiastaCzy posiadasz choć jeden prawdziwy bursztyn?

W Gdańsku krzyżują się wszystkie bursztynowe szlaki, tutaj również kontynuowana jest historyczna tradycja obróbki tego materiału, składająca się na wyjątkową atmosferę miejsca i jego kultury materialnej. Tutaj też odbywają się największe na świecie targi poświęcone bałtyckiemu bursztynowi Amberif.

Wydarzenie sprzyja nie tylko licznym spotkaniom biznesowym, ale jest również okazją do zapoznania się z ofertą wystawców za całego świata, którzy przywożą do Gdańska swoje najcenniejsze okazy.Niestety, takie wydarzenia przyciągają nie tylko pasjonatów bursztynu, ale i złodziei. Łupem jednego z nich padł niezwykle cenny naszyjnik z koralowca. Był prezentowany podczas trwających targów Amberif.

- 22 marca 2023 roku policjanci z komisariatu w Nowym Porcie zostali powiadomieni, że na terenie targów odbywających się przy ul. Żaglowej w Gdańsku skradziony został naszyjnik z koralowca - informuje podinspektor Magdalena CiskaKomendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Trwa poszukiwanie sprawcy.

- Zgłaszający wycenił straty na ponad 65 tys. zł. Policjanci od razu zajęli się tą sprawą. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o przestępstwie, przesłuchali świadka oraz sprawdzili teren pod kątem obecności monitoringu.
Policjantka dodała też, że funkcjonariusze pracują nad sprawą, ustalają dokładne szczegóły i okoliczności zdarzenia. Zbierają też i analizują informacje, które docierają do nich na temat tej sprawy oraz prowadzą czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawcy przestępstwa.

Quiz Kryminalne Trójmiasto. Średni wynik 74%

Kryminalne Trójmiasto.

Rozpocznij quiz
FK

Wydarzenia

Międzynarodowe Targi Bursztynu i Biżuterii - Amberif (2 opinie)

targi

Miejsca

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (115)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane