• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Na kilka miesięcy zamkną kładkę na Wyspę Spichrzów

Maciej Korolczuk
17 września 2023, godz. 18:00 
Opinie (134)
Obrotowa kładka na Wyspę Spichrzów będzie zamknięta od 18 września do II kwartału przyszłego roku. Obrotowa kładka na Wyspę Spichrzów będzie zamknięta od 18 września do II kwartału przyszłego roku.

W poniedziałek, 18 września, ruszy kolejny etap remontu Długiego PobrzeżaMapka w Gdańsku. Prace obejmą odcinek między Bramą Mariacką a Żurawiem. Na 2,5 miesiąca zostanie zamknięte przejście przez Bramę św. DuchaMapka. Do pierwszej połowy przyszłego roku niedostępna też będzie obrotowa kładka na Wyspę Spichrzów.Czy zamknięcie kładki to będzie duży problem?

Kolejny etap prac przy modernizacji Długiego Pobrzeża oznacza przede wszystkim ograniczenia w ruchu pieszym. Cały środkowy odcinek nabrzeża zostanie zwężony, ale przy zachowaniu dojścia do lokali usługowych i gastronomicznych.

- Ze względu na wykonywanie kolektora deszczowego, na okres ok. 2,5 miesiąca nastąpi zamknięcie przejścia przez Bramę Św. Ducha. Dojście do ul. Św. Ducha oraz do Długiego Pobrzeża poprowadzone zostanie ulicami Pończoszników, Dzianą i Mydlarską - mówi Ewa Parafjanowicz-Potuczko z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.
W tym etapie robót nastąpi również zamknięcie kładki obrotowej na rzece Motławie. Dojście do Wyspy Spichrzów zostanie poprowadzone poprzez Most Zielony.Długie Pobrzeże zostanie zwężone na jego środkowym odcinku. Długie Pobrzeże zostanie zwężone na jego środkowym odcinku.
- Znaczny zakres przebudowy, na który składa się m.in. całkowita rozbiórka istniejących elementów konstrukcyjnych, nośnych i nawierzchniowych nabrzeża, konieczność realizacji prac z akwenu wodnego, proces technologiczny, a także względy bezpieczeństwa, nie pozwalają na funkcjonowanie kładki w tym okresie - dodaje.
Zamknięcie kładki planowane jest aż do drugiego kwartału 2024 r.

Urzędnicy podkreślają, że prace rozpoczną się zgodnie z wcześniej ustalonym terminem, wynikającym z postulatów przedsiębiorców z Długiego Pobrzeża, aby fragment od rejonu Bramy Mariackiej do Żurawia, w okresie letnim był w pełni dostępny.

Przypomnijmy, że przed wakacjami mieszkańcy i przedsiębiorcy z Długiego Pobrzeża alarmowali, że prace przy nabrzeżu powodują drgania i spękania budynków, co może zagrażać ich stabilności i bezpieczeństwu mieszkańców i turystów korzystających z nabrzeża. W odpowiedzi miasto tłumaczyło, że remont jest pod stałym nadzorem magistratu, a badania nie wykazały żadnych odchyleń ani zagrożenia dla okolicznych budynków.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (134)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane