• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Na wybory w całym Trójmieście dojedziesz za darmo

Ewelina Oleksy
28 września 2023, godz. 08:00 
Opinie (239)
15 października do lokali wyborczych w całym Trójmieście komunikacją miejską dojedziemy za darmo - nie trzeba kupować biletu. 15 października do lokali wyborczych w całym Trójmieście komunikacją miejską dojedziemy za darmo - nie trzeba kupować biletu.

W dniu wyborów - 15 października - komunikacja miejska w całym Trójmieście, a także w Wejherowie, Rumi, Redzie i gminie Luzino będzie bezpłatna, by zachęcić jak największą liczbę mieszkańców do głosowania. W Gdańsku uruchomionych zostanie siedem dodatkowych linii na ten dzień.Wszystko o wyborach do Sejmu i Senatu - nasz serwis wyborczyBezpłatna komunikacja miejska w dniu wyborów do Sejmu i Senatu to wspólna decyzja prezydentów Gdańska, Gdyni i Sopotu oraz władz Wejherowa.

- Zależy nam na tym, żeby mieszkańcy jak najaktywniej wzięli udział w wyborach, ale też, żeby to był bardzo szczególny dzień - mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.
- Dlatego wspólnie podjęliśmy decyzję, że chcemy, by 15 października transport publiczny dla wszystkich był bezpłatny - potwierdza Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. - Robimy to dlatego, że od wielu miesięcy mówimy o tym, że chcemy, by frekwencja w wyborach była jak najwyższa - uzasadnia.
Bezpłatna komunikacja w dniu wyborów to wspólna decyzja samorządowców. Bezpłatna komunikacja w dniu wyborów to wspólna decyzja samorządowców.

7 dodatkowych linii w GdańskuW Gdańsku uruchomionych zostanie 7 dodatkowych linii, które będą funkcjonowały jak w dni powszednie [15 października to niedziela - dop. red.], czyli z większą częstotliwością niż normalnie w weekendy.

Sprawdź aktualne rozkłady jazdy komunikacji miejskiej w Gdańsku- To będą linie: 113 na trasie Łostowice-Świętokrzyska - ul. Gościnna (według specjalnego rozkładu jazdy), linie 118, 268, 269 i 512 według rozkładu dni powszednich, linia 195 według specjalnego rozkładu jazdy. Uruchamiamy także dodatkową linię 501, która będzie dla mieszkańców Oruni - z ul. Żuławskiej do komisji wyborczej przy ul. Smoleńskiej - wymieniła Dulkiewicz. - Robimy wszystko, by nikt nie miał wymówki, że 15 października zostaje w domu.
W każdym z miast można zamówić specjalny transport dla osób niepełnosprawnych. Taką potrzebę trzeba zgłosić do Urzędu Miejskiego w swoim mieście.

Jak zmienić miejsce do głosowania w wyborach bez wychodzenia z domu Jak zmienić miejsce do głosowania w wyborach bez wychodzenia z domu

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (239)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane