Fakty i opinie

stat

Nowe biurowce staną przy al. Grunwaldzkiej w Gdańsku

Widoczny na zdjęciu budynek oraz kilka innych obiektów zostaną wyburzone, ponieważ stoją na terenie przy al. Grunwaldzkiej 343 i 345, gdzie w przyszłym roku Skanska Property Poland rozpocznie budowę pierwszego z dwóch biurowców.
Widoczny na zdjęciu budynek oraz kilka innych obiektów zostaną wyburzone, ponieważ stoją na terenie przy al. Grunwaldzkiej 343 i 345, gdzie w przyszłym roku Skanska Property Poland rozpocznie budowę pierwszego z dwóch biurowców. fot. Łukasz Głowala/trojmiasto.pl

W przyszłym roku rozpocznie się budowa biurowca, który będzie częścią większego kompleksu biurowego o powierzchni najmu, wynoszącej 42 tys. m kw. Złożą się na niego dwa budynki, które powstaną przy al. Grunwaldzkiej zobacz na mapie Gdańska. Deweloperem jest firma Skanska Property Poland, dla której jest to pierwsza inwestycja w biura w Trójmieście.Czy cieszy cię powstawanie nowych biurowców w Trójmieście?

tak, bo to świadczy o prężności lokalnej gospodarki 64%
nie, bo te biurowce mogą bardzo szybko opustoszeć 27%
zupełnie nie zwracam na to uwagi 9%
zakończona Łącznie głosów: 1033
O pierwszej inwestycji biurowej Skanskiej w Trójmieście mówiło, a właściwie spekulowało się od dawna. Pojawiły się nawet informacje, że deweloper kupił już działkę sąsiadującą z centrum handlowym Oliwa przy al. Grunwaldzkiej.

Ostatecznie wybór padł na pobliski grunt o powierzchni 9 tys. m kw., zlokalizowany przy al. Grunwaldzkiej 343-345. Na działce mają stanąć dwa biurowce, które powstaną w dwóch etapach.

- Trójmiasto jest naturalnym, kolejnym etapem działalności Skanska w Polsce. Po udanych inwestycjach w miastach regionalnych, takich jak Kraków, Wrocław, Łódź, Katowice czy Poznań, podjęliśmy decyzję o zakupie działki w północnej części kraju - wyjaśnia Łukasz Kaleciński, dyrektor regionalny Skanska Property Poland.
graf. Trojmiasto.pl
Będzie to już trzeci park biurowy w tej okolicy. Nieopodal (na skrzyżowaniu al. Grunwaldzkiej i ul. Kołobrzeskiej zobacz na mapie Gdańska) powstaje kolejny etap kompleksu biurowego Alchemia, a po drugiej stronie tego skrzyżowania zobacz na mapie Gdańska powstaje Olivia Business Centre, którego powierzchnia przekroczy znacznie 120 tys. m kw.

Projekt Skanskiej jest na wczesnym etapie planowania, dlatego inwestor nie prezentuje wizualizacji, ani nie informuje o tym, jaka będzie wysokość budynków. Wiadomo jedynie, że łączna powierzchnia najmu ma wynieść ok. 42 tys. m kw.

- Rozważamy różne opcje wysokości budynków. Będziemy analizować szczegółowo ten aspekt z wybranym biurem architektonicznym. Podawany przez nas szacunkowy metraż dotyczy budynków wysokich do 55 m - wyjaśnia Monika Żelazkiewicz, menadżer projektu Skanska Property Poland. - Prace przygotowujące teren pod inwestycję rozpoczną się w połowie przyszłego roku. Planujemy, że pierwsi najemcy wprowadzą się do obiektu w drugiej połowie 2019 roku.
Szacunki dotyczą wysokości wynoszącej 55 m, ponieważ tak wysoko pozwala budować obowiązujący plan zagospodarowania przestrzennego.

Teren przy al. Grunwaldzkiej to nie jedyne miejsce, gdzie mogą wyrosnąć biurowce Skanskiej. Firma posiada także teren u zbiegu ulic Słowackiego i Budowlanych zobacz na mapie Gdańska, który jest wykorzystywany na tymczasowe biura i stanowi zaplecze na potrzeby budów prowadzonych przez firmę Skanska, działającą w Polsce jako generalny wykonawca wielu budów.

Opinie (177) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.