Fakty i opinie

stat

Od soboty płatny wstęp na molo w Sopocie

Do końca września spacer po sopockim molo będzie płatny.
Do końca września spacer po sopockim molo będzie płatny. fot. Dominik Staniszewski/Trojmiasto.pl

7 zł kosztować będzie w tym sezonie bilet na molo w Sopocie, cena ulgowego będzie o połowę niższa. Tyle samo turyści płacili rok temu. Darmowy spacer po molo będzie możliwy dopiero w październiku.Często spacerujesz po sopockim molo?

tak, odwiedzam je w prawie każdy weekend

4%

raczej tak, ale wolę spacery poza sezonem, kiedy jest mniej osób

43%

nie, są ładniejsze miejsca do spacerowania

53%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 942
Jak co roku, ostatni weekend kwietnia w Sopocie, to okazja do wprowadzenia opłat za spacer po najdłuższym drewnianym pomoście w Europie. W tym sezonie zdecydowano o pozostawieniu opłat na tym samym poziomie, co w 2012 roku.

Rok temu sprzedanych biletów na molo było o kilkadziesiąt tysięcy mniej niż w sezonie poprzednim. Kąpielisko Morskie Sopot - zarządca molo - wyjaśnia, że to wina kiepskiej pogody. Ale można mieć wrażenie, że wpływ miało też podniesienie ceny (w 2011 bilet na molo kosztował 5,5 zł).

Marcin Kulwas
, dyrektor Kąpieliska liczy na powrót do tendencji sprzed dwóch lat, kiedy bilet kupiło ponad 830 tys. osób. - Jak co roku będzie odbywać się u nas dużo imprez. Praktycznie co weekend będziemy organizować atrakcje dla turystów i mieszkańców. Tradycyjnie odbędą się takie imprezy jak Tyczka na molo, Dwa Teatry czy Cepeliada.

W lipcu i sierpniu będzie można oglądać filmy na molo, wraca więc kino letnie.

Bezpłatny wstęp na molo mają mieszkańcy kurortu, za okazaniem Karty Sopockiej z dowodem tożsamości. Za darmo wchodzą też dzieci do lat 3. Natomiast ulgi są przewidziane dla dzieci i młodzieży do 16 roku życia oraz inwalidów I grupy i ich opiekunów.
W sprzedaży będzie też bilet rodzinny. Dostępny w dwóch opcjach: 2+2 oraz 2+3. Pierwsza kosztować będzie 17,5 zł (jedno z dzieci wejdzie za darmo), druga 19 zł.

Kiedy zapłacimy za wstęp na sopockie molo:

27 IV - 21 VI w godzinach od 8 do 21
22 VI - 31 VIII w godzinach od 8 do 23
1-29 IX w godzinach od 8 do 20.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (248)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.