Fakty i opinie

stat

Ogrodzenie odcięło sarnom powrót do lasu

Najnowszy artukuł na ten temat

#nieschlebiajmi: nigdy nie karm ptaków chlebem

Zwierzęta zostały zauważone kilka dni temu.
Zwierzęta zostały zauważone kilka dni temu. fot. Emilia / FB.

Na terenie po dawnych Garnizonowych Składach Amunicji zobacz na mapie Gdańska, przy cmentarzu Srebrzysko w Gdańsku, wkrótce ma powstać nowe osiedle mieszkaniowe. Niedawno działka została ogrodzona, ale według okolicznych mieszkańców wewnątrz uwięzionych zostało kilka saren. Deweloper zapewnia, że w ogrodzeniu zostały pozostawione wolne miejsca, by dzika zwierzyna mogła wydostać się na zewnątrz i apeluje, by zgłaszać i wskazywać, gdzie powinny powstać dodatkowe prześwity w ogrodzeniu.Jak często widujesz w mieście dzikie zwierzęta?

kilka razy w miesiącu, bo mieszkam blisko lasu 56%
od czasu do czasu, gdy wyjadę gdzieś dalej od centrum 30%
bardzo rzadko, mieszkam w takim miejscu, że o to bardzo trudno 14%
zakończona Łącznie głosów: 984
Problem z uwięzionymi na terenie inwestycji sarnami mieszkańcy nagłośnili na forum dyskusyjnym na Facebooku. Według pani Emilii ogrodzenie na działce, na której wkrótce ma powstać Osiedle Srebrniki, pojawiło się niedawno. Problem w tym, że wewnątrz utknęły dzikie zwierzęta. Pani Emilia twierdzi, że sarny od kilku dni błąkały się po ogrodzonej działce w poszukiwaniu swobodnego przejścia do lasu.

Deweloper przyznaje, że ogrodzenie pojawiło się niedawno, ale nie posiada informacji o uwięzionych zwierzętach.

- Teren niedawno został ogrodzony, ale zachowaliśmy przejścia i prześwity dla dzikiej zwierzyny - zapewnia Katarzyna Sasiak, dyrektor ds. inwestycji firmy PB Górski, budującej w tym miejscu Osiedle Srebrniki. - Na miejscu jest dozorca, który został uczulony na możliwą obecność w tym rejonie saren czy dzików. Teren jest codziennie doglądany podczas obchodu i jeśli stwierdzimy obecność zwierząt, na pewno podejmiemy stosowną reakcję, by im pomóc. Na razie tego typu zgłoszeń nie mieliśmy.
Wysoka siatka dla dzikich zwierząt jest przeszkodą nie do sforsowania. Deweloper zapewnia, że w wielu miejscach zostały pozostawione prześwity, by zwierzęta mogły znaleźć drogę do lasu.
Wysoka siatka dla dzikich zwierząt jest przeszkodą nie do sforsowania. Deweloper zapewnia, że w wielu miejscach zostały pozostawione prześwity, by zwierzęta mogły znaleźć drogę do lasu. fot. Łukasz Unterschuetz/Trojmiasto.pl
Deweloper jest otwarty na współpracę z okolicznymi mieszkańcami i apeluje, by informować o widzianych w tym miejscu zwierzętach. W razie potrzeby we wskazanych miejscach w ogrodzeniu powstaną kolejne prześwity.

Jak będzie wyglądać Osiedle Srebrniki?Obecnie w przygotowaniu jest pierwszy etap osiedla, który obejmuje realizację ośmiu budynków. Powstanie w nich 570 mieszkań, a łączna powierzchnia użytkowa mieszkań i usług w tym etapie to ponad 30 tysięcy metrów kwadratowych. W tym etapie budynki będą miały sześć i osiem kondygnacji. Jego realizacja oraz sprzedaż nieruchomości rozpocząć ma się jeszcze w tym roku.

Zaprezentowane wizualizacje budynków i osiedla nie są ostateczne. Docelowo osiedle powstawało będzie z pełną infrastrukturą wewnętrznych dróg, zielenią oraz lokalami usługowymi.

Wizualizacja Osiedla Srebrniki.
Wizualizacja Osiedla Srebrniki. mat. prasowe

Opinie (152) 4 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.