• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Orkiestra zagra dla dzieci i seniorów

Elżbieta Michalak, Michał Sielski
5 stycznia 2016 (artykuł sprzed 7 lat) 
Najnowszy artykuł na ten temat Uczniowie bili rekord Guinnessa w resuscytacji
W tym roku wolontariusze będą zbierać na sprzęt dla dzieci oraz osób w podeszłym wieku. W tym roku wolontariusze będą zbierać na sprzęt dla dzieci oraz osób w podeszłym wieku.

Najbardziej poruszają nas problemy związane ze zdrowiem dzieci, ale zaniedbaną gałęzią medycyny w Polsce jest geriatria. Dlatego też niedzielny, 24. już finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, będzie zbiórką na pomoc medyczną dla dzieci oraz opiekę nad ludźmi w podeszłym wieku. W Trójmieście oznacza to mnóstwo koncertów, licytacji i pokazów fajerwerków.Wspierasz Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?

W ciągu roku odbywa się mnóstwo imprez i akcji, z których dochód przeznaczany jest na cele charytatywne. Swoje akcje prowadzi kościelna Caritas, fundacje zbierające na hospicja mają swoje Pola Nadziei, marzenia spełnia fundacja Trzeba Marzyć, jest pan Władek Ornowski ze swoją fundacją, spotkania z gwiazdami organizuje Przemek Szaliński. Wszystkie te akcje są regularnie i na bieżąco opisywane w portalu Trojmiasto.pl.

Początek stycznia od 24 lat należy jednak do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Także w tym roku na ulicach Gdyni, Gdańska i Sopotu będzie można spotkać wolontariuszy, trzymających w ręku orkiestrowe puszki. Podobnie jak w roku ubiegłym, będą oni zbierać fundusze na zakup niezbędnego, często bardzo drogiego, sprzętu na oddziały pediatryczne oraz chorób wewnętrznych i geriatrii.

- Patrząc na szpitale należące do Samorządu Województwa Pomorskiego, WOŚP jest drugim, po Unii Europejskiej, ofiarodawcą wsparcia placówek medycznych - mówi marszałek pomorski Mieczysław Struk. - W ubiegłym tygodniu miałem okazję być na Oddziale Neonatologicznym Szpitala im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku, gdzie niemal każde urządzenie oklejone było serduszkiem WOŚP. To najlepszy dowód na to, że kupowany jest sprzęt, który ratuje życie dzieciom.
O tym, jak ważna jest to pomoc, przekonują także ordynatorzy i lekarze trójmiejskich szpitali.

Sprzęt kupowany i przekazywany przez Orkiestrę trafia przede wszystkim na oddziały pediatryczne, neonatologiczne, ortopedyczno-urazowe, chirurgii i kardiochirurgii dziecięcej, a także Szpitalne Oddziały Ratunkowe.

- Co roku wysyłamy wniosek, w którym zwracamy się o konkretne urządzenia - mówi Dariusz Kostrzewa, prezes spółki Copernicus, zarządzającej szpitalem Copernicus oraz św. Wojciecha na Zaspie. - Fundacja organizuje przetargi, a później otrzymujemy propozycję przekazania darowizny, potwierdzamy gotowość i sprzęt zostaje nam przywieziony. I choć w naszych szpitalach funkcjonuje już kilkadziesiąt urządzeń przekazanych przez orkiestrę o łącznej wartości ok. 5 mln zł, potrzebne są kolejne. W tym roku najbardziej zależy nam na inkubatorach, które się starzeją i wymagają coraz częstszego serwisu oraz na łóżkach i materacach dla osób starszych i przewlekle chorych.
- Sprzęt, który otrzymaliśmy, służy głównie do badania niemowląt i wcześniaków - mówi dr Agnieszka Zapaśnik, kierownik Oddziału Okulistycznego dla Dzieci w Szpitalu na Zaspie. - Dostaliśmy go w całości od Orkiestry Świątecznej Pomocy i co roku był uzupełniany. Umożliwia obserwację dzieci przedwcześnie urodzonych i zagrożonych ratinopatią wcześniaczą (uszkodzeniem siatkówki). Jeżeli ona występuje, obserwujemy ją i w odpowiednim stadium wykonujemy laseroterapię.
- WOŚP wspomogła nas bardzo wieloma cennymi i drogimi sprzętami - mówi z kolei dr Jacek Gwoździewicz, kierownik SOR Szpitala na Nowych Ogrodach w Gdańsku. - Aparat USG, nowy respirator, aparat do znieczulenia, łóżko transportowe czy doskonały wideolaryngoskop. Ten sprzęt został nam przekazany w roku 2015 i zasila nowo wyremontowany SOR.
- Oddział Kardiochirurgii Dziecięcej Szpitala Copernicus, który przenosi się ze szpitala Kopernika do Szpitala Św. Wojciecha na Zaspie, otrzymał aparat do krążenia pozaustrojowego, respiratory, kardiomonitory, pompy strzykawkowe i wiele innych jeszcze w początkach swojego funkcjonowania - zauważa anestezjolog Mariusz Steffens, zastępca Ordynatora Oddziału Kardiochirurgii Dziecięcej Szpitala Copernicus. - Potrzeby nadal są duże. W tej chwili zależy nam najbardziej na pozyskaniu aparatów do znieczulenia, które są bardzo kosztowne oraz na wyposażeniu sal przedoperacyjnych i pobytu diagnostycznego w kardiomonitory. Część sprzętu, mamy nadzieję, finansowania będzie z funduszy Urzędu Marszałkowskiego czy ministerialnych, ale o pomoc i współfinansowanie będziemy się zwracać także do WOŚP.
W Gdyni Orkiestra na rowerach

W Gdyni zbiórkę na WOŚP przeprowadzi ponad 600 wolontariuszy. Część z nich będzie na rowerach, bo w południe zaczyna się przejazd rowerowy "Na rowerach dla Orkiestry". Spod Ergo Areny zobacz na mapie Gdańska na granicy Gdańska i Sopotu do Dworca Morskiego zobacz na mapie Gdyni w Gdyni przejedzie peleton ok. tysiąca rowerzystów, w większości w strojach Mikołajów, elfów i śnieżynek.

- To największa zimowa impreza rowerowa w Polsce. Z jednej strony promujemy jazdę rowerem cały rok i przekonujemy, że pedałując jest znacznie cieplej, niż się niektórym wydaje, a z drugiej włączamy się w akcję charytatywną. Zachęcamy do udziału, bo przejazd rowerem głównymi ulicami Trójmiasta to dla wielu osób możliwość zobaczenia Trójmiasta z całkiem innej perspektywy - zachęca Łukasz Bosowski ze stowarzyszenia Rowerowa Gdynia.
Organizatorzy spodziewają się ok. tysiąca rowerzystów.

Oprócz tego rozmaite imprezy będą trwały przez cały dzień w centrach handlowych Batory, Szperk, Klif oraz Waterfront, a także w Centrum Aktywności Seniora i w szkołach. Na miejskiej plaży zaprezentują się natomiast motocrossowcy.

- Będą pokazy taneczne, sportowe i przede wszystkim licytacje. W Teatrze Miejskim tradycyjnie o godz. 18 rozpocznie się licytacja, na której - jak co roku - nie zabraknie niespodzianek - zapewnia Iwona Walkusz z biura promocji Teatru Miejskiego.
Na Wydziale Nawigacyjnym będzie można z kolei wziąć udział w pokazach w planetarium, a także stanąć za sterami statku w symulatorze manewrowym.

Sztaby WOŚP w Gdańsku

W Gdańsku zbiórkę pieniędzy prowadzić będą wolontariusze z ośmiu sztabów. Największy, przy Regionalnym Centrum Wolontariatu w Gdańsku, liczy 700 wolontariuszy. W całym Gdańsku kwestować będzie łącznie ponad 1000 osób.

Koncert Finałowy na Targu Węglowym

Na finałowym koncercie, który rozpocznie o godz. 14 i potrwa do 21, zagrają m.in. Sound'n'Grace, Natalia Nykiel, Liber, Jamal, Zielińska, Chór Sceny Muzycznej Gdańsk, zespół Trzy Majtki i Magic Sound. Nie zabraknie też tradycyjnego "światełka do nieba" i pokazu sztucznych ogni, które zaplanowano na godz. 19.50.

Na Targu Węglowym zaplanowano też inne atrakcje, m.in. Festiwal Food Truck - czyli ucztę dla smakoszy. W miasteczku namiotowym będzie można natomiast zmierzyć ciśnienie i poziom cukru, oddać krew oraz zarejestrować się w bazie dawców szpiku kostnego, wziąć udział w warsztatach z pierwszej pomocy, zagrać w loterii "Los na WOŚP" czy zjeść grochówkę od grupy motocyklistów Cruiseriders.

Podobnie jak w latach ubiegłych, Fundacja WOŚP oraz Allegro uruchomili specjalny serwis aukcyjny (korzystanie z niego jest darmowe, a wpłaty za wygrane aukcje wpływają bezpośrednio na konto Fundacji). Wylicytować będzie można m.in.: koszulkę i piłkę z autografem Roberta Lewandowskiego, książki z autografem Lecha Wałęsy, rejs patrolowy ze Strażą Miejską, koszulkę z autografami polskiej kadry w piłce nożnej, rejs żaglowcem STS Zaruski dla 2 osób i wiele innych.

Opinie (689) ponad 20 zablokowanych

 • Na pewno wezmę udział (55)

  I zachęcam innych!

  • 338 173

  • (32)

   na pewno nie wezme udzialu!

   • 59 111

   • (21)

    nie zapomnij podpisać oświadczenia, że w przypadku ratowania życia twojego i twoich dzieci nie życzysz sobie użycia sprzętu zakupionego przez WOŚP

    • 102 41

    • (3)

     w takim razie nazwijmy to podatkiem WOSP i niech bedzie obowiazkowy

     • 32 43

     • Brawo sonda

      Walić rydzyka i jego wyznawców !

      • 41 11

     • A niby dlaczego..? (1)

      Skoro tak kogoś boli WOŚP, to niech nie daje, ale też niech nie korzysta. Gdyby przeciwnicy WOŚP mieli choć krztę honoru, to nie wypowiadaliby się pod inicjatywą, w której sami udziału nie biorą. Ja nie daję na caritas, więc się nie wypowiadam na temat jego działalności. Nie daję na Rydzyka, więc nie krzyczę, że mi kradnie pieniądze....

      • 36 10

      • niech korzysta

       pokażmy barbarzyńcom co to znaczy dobre serce

       • 17 5

    • (5)

     to ty nie korzystaj ze sprzętu kupionego z moich podatków

     • 26 31

     • Rozumiem pisowski kut*siarzu.. (3)

      Że tylko ty w tym kraju płacisz podatek, reszta Polaków nie pracuje...

      • 31 14

      • Nie napinaj się ciuliku

       ... rozporek ci się otworzył ...

       • 7 21

      • raczej on nie jest pisowski (1)

       Za to ja jak najbardziej tak!!!!Ale na orkiestrę daje i zawsze będę bo mam swój rozum i nie słucham głupot....słucham zawsze swojego serca.

       • 22 1

       • Ja jestem z kolei antypis ale szacun za twoją wypowiedz.

        nie dajmy się zwariować, masz ode mnie łapkę w górę.
        Możemy się różnić, ale są rzeczy ponapodziałami.

        • 17 2

     • debil

      Kazdy placi podatki?

      • 0 0

    • (10)

     Poczytaj konstytucje chloptasiu...

     • 6 9

     • (1)

      Myślisz o równym dostępie do służby zdrowia? Tylko że gdyby nie WOŚP to w ogóle nie byłoby danego aparatu diagnostycznego w szpitalu - nasze Państwo raczej by go nie kupiło. Więc jeśli mają godność, to osoby nie popierające tego typu składek powinny honorowo odmawiać badań aparatami medycznymi z naklejonymi serduszkami i cierpliwie czekać co im NFZ zaproponuje z państwowej kasy... oby im życia wystarczyło na to czekanie.

      • 39 9

      • daj spokój, pomoc jest dla wszystkich

       ale nie róbmy z tego obowiązku,
       ci którzy się zrzucają - chwała im za to,
       ratujemy dzieci, one nie są jeszcze skażone jadem,
       nie dorabiajmy do tego politytki bo to głupie i małostkowe,
       tylko prostak może mieszać w to politykę
       a my nie jesteśmy prostakami

       • 17 0

     • a tylko ty płacisz podatki ? (7)

      sr*m na pisowską propagandę.
      nie chcecie pomagać to ryj w kubeł, albo włączcie sobie radyjo tadzia.

      • 34 10

      • (6)

       ale masz syf w gębie

       • 6 14

       • Wole mieć syf w gębie niż być pisiorem (3)

        • 14 7

       • do syfiarza (2)

        co to znaczy "być pisiorem"?

        • 3 11

       • być pisiorem (1)

        to znaczy mieć sprany beret przez tadzia z radyja.
        Pisior to wyznawca jarosława wiecznej dziewicy.
        pisior pseudopatryjota nienawidzi wszystkich i wszystko mu przeszkadza włącznie z akcją która ma na celu pomoc dzieciom

        • 17 5

       • Jako k*tas i tak jesteś "pisorem"

        • 0 0

       • A ty próżnię w głowie (1)

        • 1 9

       • To chyba lepiej niż kato-marksistowkie łajno

        • 6 1

   • Kto nie chce niech nie wspiera - nie ma musu (9)

    Tylko proszę nie przeszkadzać, jak robią to prawicowe środowiska, które w ten sposób pokazują co znaczy miłość bliźniego i pomoc innym.

    • 51 6

    • Obudź się (8)

     W jaki sposób przeszkadzają twoim zdaniem?

     • 6 35

     • Poczytaj prawicowe portale szkalujące tę akcję (7)

      Albo dzisiejszy news mówiący o tym, ze wojsko w tym roku nie będzie wspierać akcji, bo boi się swojego ministra, który angażuje wojsko w bzdurne miesięcznice, a zabrania udziału w akcji charytatywnej.

      Pobudka? chyba czas na Ciebie:)

      • 46 7

      • wolność słowa dla wybranych? (6)

       Jest wolność słowa - mają prawo oceniać tę osobę negatywnie. Co do wojska - nie są od zbierania do puszek tylko od bronienia ojczyzny.

       • 4 20

       • I pilnowania miesiączki prezesa.. (1)

        ..zapomniałeś dodać!

        • 33 2

       • hehe dobre :)

        • 7 0

       • co innego nie wspierać, co innego masowo i bezpodstawnie szkalować (jak jakaś padlinożerna hiena) (1)

        a wojsko opiekuje się społeczeństwem nie tylko w czasie wojny
        ale w czasie wielu innych sytuacji,
        powodzi, katastrof itd.

        • 14 0

       • ta zbiórka to powódź czy raczej katastrofa?

        • 2 9

       • Jestem za prawdziwą wolnością słowa:)

        W prawicowych mediach nie ma mowy o wolności słowa.
        Zrób sobie test i spróbuj tam zamieścić negatywny co do ich opinii komentarz:)
        Poza tym w artykułach brak zdania strony przeciwnej, jest teza i wypowiedzi za tą tezą.
        Wiele osób krytykuje GW, ale możesz tam komentować jak chcesz. A gdy pisano o rzekomych przekrętach Owsiaka, to mogły wypowiadać się wszystkie strony konfliktu.
        To jest wolność słowa.

        • 15 1

       • Ale nikt im nie broni oceniać kogokolwiek..

        ..tylko dlaczego kłamią zamieszczając nieprawdziwe informacje o Fundacji i samym Owsiaku? Nie zauważyłem, żeby pan Jurek, czy ktokolwiek inny z Fundacji WOŚP miał założona w sądzie sprawę o kradzież/defraudację/oszustwo.. Również przeciw samej Fundacji nie toczy się żadne postępowanie. Niestety, wolność słowa pozwala zamieszczać każdą głupotę wymyśloną przez prawicowych gryzipiórków, za co niejednokrotnie przepraszali (małym druczkiem), bo przecież nie ważne są dowody, ważny jest zasiany wokół Fundacji i osoby pana Jurka ferment.

        • 11 2

  • to niech teraz przeciwnicy (16)

   zakładają książeczki,
   a jak odwiedzą szpital nie daj Boże z powodu poważnej choroby to proszę nie podłączacie się do tych sprzętów.

   PS. i koniecznie rozliczcie księży! którzy nie mają nawet jednego księgowego!

   • 46 20

   • Każdy musi płacić wysokie składki do NFZ. Gdzie ta kasa, skoro brakuje sprzętu? (9)

    Nasza służba zdrowia to patologia a WOŚP ją tylko wspiera.

    • 27 36

    • uważasz, że gdyby nie było WOŚP to służba zdrowia lepiej by pracowała? (8)

     • 26 3

     • Oczywiście że nie, ale do cholery nie jest naszą rolą dbanie o to. (7)

      I tak co miesiąc ratujemy NFZ obowiązkowymi składkami i jeszcze nie wystarczy?

      • 8 15

      • Ale nikt cie nie zmusza do wrzucenia 1 pln'a do puchy. Zrozum to wreszcie. (6)

       Wiem, że jak wrzucam 1 pln do puchy, to 0,99 pln'a z tego idzie na sprzęt ratujący kogoś. Na pochybel władzy PIS i tego chorego nfz'tu. Mnie interesuje pomoc ludziom, a nie politykowanie.

       • 19 1

       • Ok, wiem, a ja nikogo nie zamierzam zniechęcać do pomagania,

        choć z WOŚP zrobiła się sprawę polityczna i wkurza mnie granie na ludzkiej chęci pomagania innym.

        • 3 3

       • Małe sprostowanie.. (3)

        Z każdej wrzuconej złotówki "tylko" 96 groszy idzie na sprzęt, ale to i tak średnio 40 groszy więcej niż w innych fundacjach, np. Caritas wydaje na pomoc 40groszy z każdej złotówki, ale to on jest cacy, a WOŚP be..
        "Widzisz drzazgę w oku brata twego, ale belki w swoim nie dostrzegasz"

        • 15 0

       • Mijasz sie z prawda (2)

        niestety ale podajesz błedne dane (mogłem napisac kłamiesz świadowmie) wystarczy poczytać sprawozdanie finansowe Caritas i sprawa staje sie prosta.

        • 0 8

       • Sprawozdanie finansowe Caritas..

        ..nie podaje na co konkretnie wydaje zebrane środki, widziałem i czytałem i nie znalazłem....

        • 13 0

       • czy sprawozdanie finansowe Caritas obejmuje darowane mienie i opłacone przez Państwo skłądki i wypłaty?

        • 3 0

       • raczej odwrotnie

        0,99 idzie na dzialalnosc a reszta na sprzet

        • 0 4

   • (2)

    Obronca konstytucji, a nie wie co sie w niej znajduje. Mam prawo do opieki zdrowotnej, place podatek i nie bede placil kolejnego... fundacji ktora polowe bierze dla siebie i woodstoki. No i gdyby nie swiatelka do nieba i koncerty to moznaby bylo nakupowac... w tv tluka o wospie, a caritas zbiera duzo wiecej i krotka wzmianka, a owsiak kochany. No i te naklejki na sprzecie, jak na unijnych inwestycjach. Kraj pod autonomia i cudzyn szyldem.

    • 8 25

    • WOSP to nie podatek. To dobrowolna wrzuta. Jest to taki sam podatek jak

     twoje dwa specjale i paczka fajek sport.

     • 20 2

    • widać nie rozumiesz demokracji

     państwo to my wszyscy

     • 1 0

   • do idioty (2)

    weź kredyt, zbuduj se swój szpital, opłać lekarzy i media i wstawiaj se tam co chcesz przyjmując kogo chcesz

    • 2 2

    • Weź kredyt, wykup ziemię po rynkowej cenie i postaw sobie świątynię.. (1)

     • 4 0

     • po jakiej rynkowej?????

      za 1% wartości

      • 4 0

  • brawo!

   żałość ogarnia jak się czyta pisowskich....

   • 36 20

  • (1)

   Nie daję.

   • 5 12

   • Kogo to obchodzi.

    daj rydzykowi on chętnie weźmie.

    • 15 4

  • Brawo Witominianin!!!

   Ja też wezmę udział, jak co roku od 24lat.
   I mała prośba do wszystkich przeciwników Jurka Owsiaka i Wielkiej Orkiestry którzy wypisują wyssane z palca kłamstwa w komentarzach, przestańcie się wypowiadać w kwesti która was nie dotyczy, zwłaszcza zważywszy na kłamstwa które zamieszczanie.
   Skoro nie bierzecie udziału w tej wspaniałej akcji i nie dajecie na nią złamanego grosza z waszych portfeli, to co was obchodzi na co pan Jurek wydaje te pieniądze? To ja mam prawo interesować się na co idą wrzucone przeze mnie pieniądze, nie wy! I nawet jeśli nie w całości idą na zakup sprzętu, to nie idą moje, nie wasze! Ja wam nie zaglądam przez ramię na co wy wydajecie swoje pieniądze, więc przestańcie interesować się moimi!!!

   • 22 2

  • Mnie nie musisz!

   Ja jestem niewinny. Nie podobala mi sie PO,to glosowalem na Nowoczesna,

   • 1 1

 • Grają dla cyklistów i wegetarian ;) (16)

  codziennie dostajemy od polityków nową dawkę humoru ale z racji tego że jest to realne staje się powoli kompromitujące...

  • 174 59

  • I dla gorszego sortu (4)

   oraz gestapo:)

   • 60 18

   • duża porcja samokrytyki ...

    • 10 12

   • (2)

    i tych, co stoją tam gdzie zomo

    • 19 0

    • Czyli KODu (1)

     Komitet Obrony D...y

     • 8 11

     • Dudy?

      On się nie musi bronić, zawsze się może uniewinnić!

      • 8 3

  • (3)

   Wszyscy się z Waszczykowskiego śmieją ale wiedzą doskonale co powiedział i kogo miał na myśli.

   • 14 22

   • Właśnie nie do końca (2)

    I dlatego się z niego śmieją.

    • 17 7

    • (1)

     Nie pitol. Sam wiesz doskonale jak m.in wyglądają tu na 3city.pl dyskusje o "rowerzystach" i ich podejściu do "zwykłych" ludzi.

     • 5 9

     • tak tak, bo rowerzysta/kierowca/pieszy NIGDY nie zmienia środka lokomocji ;)

      w każdego potrafi diabeł wstąpić. Mam znajomego, który na rowerze i w aucie jest takim samym burakiem. Ktorą kategorię mam na jego podstawie obsmarować?

      • 5 1

  • żebrajcie dalej może zbiedniejcie :) (4)

   Kasa w Błoto

   • 6 32

   • Wrzucając złotówkę do puszki... (3)

    ...nie zbiednieję bardziej niż oddając z pensji, raty kredytu i kupowanych w hipermarketach towarów, na Szydłowe pińcet na dziecko, polski węgiel, "reformę" oświaty, "wcześniejsze" emerytury, telewizję PiSbliczną i służby inwigilacyjne...

    • 21 2

    • Nie zbiedniejesz spłacając kredyt, płacąc na służbę zdrowia i jeszcze (2)

     dokładając do niej dodatkowo? Bo założę się, że to nie jest jedyna akcja charytatywna jaką Wspierasz. Czyli według Ciebie ta akcja to nie jest obciążenie i dodatkowy ukryty, dobrowolny podatek?

     • 2 16

     • nie musisz pomagać

      ale pomyśl czy nie poczułbyś się lepiej
      wrzucając zeta na ratowanie dzieci
      (w sytuacji kiedy biedne pańśtwo nie jest w stanie podołać)

      • 6 2

     • Wolę ten dobrowolny podatek, jak to nazywasz..

      ..niż płacić za obietnice wyborcze Dudy i Szydło, te nie będą finansowane z dobrowolnego podatku. Już dostałem z banku pismo, w którym mnie poinformowano o wyższej stopie procentowej kredytu, wyższym ubezpieczeniu tegoż kredytu i podwyższeniu opłat za podstawowe usługi bankowe - prowadzenie konta, obsługa karty debetowej i transakcji internetowych. Żona dostała wypowiedzenie z firmy, ze względu na redukcję etatów w sklepach wielkopowierzchniowych. W kolejce czekają wyższe ceny na podstawowe towary spożywcze.. Bo przecież Rząd musi znaleźć półtora miliarda złotych miesięcznie na samo tylko +500, na spełnienie obietnic w kolejce czekają jeszcze - kopalnie i Polski węgiel, reforma oświaty z likwidacją gimnazjów i przeniesieniem sześciolatków do przedszkoli, obsadzenia stołków w Telewizji Publicznej i wypłacenie milionowych odpraw, zmiany w służbach mundurowych i inne...

      • 15 2

  • czytanie ze zrozumieniem (1)

   mieliście w szkole??

   czy tylko słyszeliście w reżimowych mediach kawałek tej wypowiedzi przygotowany w innym kontekście dla lemingów?

   • 7 15

   • diagnoza

    Oto efekt niskiej temperatury, ostatnia szara komórka przymarzła do pustego czerepu i pozostał tylko czynny odtwarzacz zgranej płyty zainstalowanej przez specjalistów propagandy psychoprezia z pisuaru,takich jak zero-ziobro psychol macier i pozostałe indywidua z tej kamaryli.

    • 7 2

 • będzie pole do popisu (7)

  Dla niedowiarkow ale udowodnimy Polak potrafi

  • 143 89

  • Rzucę stówkę (1)

   Uwaga rzucam stówkę

   • 5 7

   • na pewno?

    a miałeś za stówę kupić komplet używanych niemieckich zimówek do pasata

    • 9 4

  • na pohybel trollom putinowskim

   dam na wośp i na caritas

   • 6 5

  • tutaj link (2)

   https://twitter.com/zaorany/status/684384278373859329 do wiedzy jak OWSIAK robi kasę dla swojej rodziny okradająć ORKIESTRĘ...

   • 3 10

   • Odpowiedź mi, tak szczerze.. (1)

    Potrafisz ty samodzielnie myśleć?
    Jeśli stwierdzisz, że tak, to pomyśl - Dlaczego w ciągu dwudziestuczterech lat -mimo okrzyków takich baranów jak ten, który splodził stronę do której link'a podajesz - Fundacja Wielkiej Orkiestry, ani sam Jurek Owsiak, nie mieli i nie mają założonej sprawy sądowej odnośnie kradzieży/defraudacji/oszustwa?? Co więcej, żadna osoba pracująca w Fundacji nie miała założonej takiej sprawy!! Nie toczy się wobec nich żadne postępowanie, mimo tylu kradzieży które im się wmawia?!?
    Jeśli jednak nie potrafisz myśleć samodzielnie, za to jesteś podatny na manipulację środowiak przeciwnych WOŚP (PiS), to po prostu wciśnij minusa i przewijaj dalej. Jakoś to przeżyję..

    • 9 3

    • dobra rada

     Nie dyskutuj z idiotą bo Cię sprowadzi do swego poziomu i pokona doświadczeniem.

     • 3 1

  • Owsiak

   Zgadzam się że Polak potrafi, i przez lata potrafił . Pytanie jest tylko jedno gdzie jest wiekszość pieniedzy zebranych przez Owsiaka. Poczytajcie i pomyście !!

   • 2 0

 • Brawo Orkiestra (49)

  Nie dajmy sie Rydzykowi i jego partii. Gramy dalej. Dla dzieciaczkow i seniorow!!!

  • 328 182

  • Nie mieszaj po partyjnemu. Spadaj z ta poliyka trolu. (20)

   • 33 46

   • Niech spada ten z pisu co się odgrażał mundurowym którzy wezmą udział w tej akcji. (19)

    Dojdzie do tego że jeszcze ci mundurowi wywiozą ten cały pis w Bieszczady.

    • 56 26

    • no ba... PiS ma inne priorytety ---> mundurowi na miesięcznicy obok stojącego na drabince Wielkiego Dżarka...

     • 46 10

    • spadaj komuchu (11)

     Marzy ci się powrót do metod tatusia z lat 80-tych?

     • 10 26

     • Podpytaj starszych kolegów z partii...

      • 17 3

     • Przecież komuchy siedzą i brylują w katolickiej partii PiS na którą zapewne głosowałeś (9)

      • 27 7

      • (8)

       żyjesz w świecie równoległym do świata normalnego ... każdy wie, w której partii jest najwięcej ubeków i komuchów

       • 7 13

       • W PiS-ie (5)

        np. Kryże i piotrowicz prominentnii dzialcze PiS-u

        • 19 6

       • co z resztą? (3)

        ... to masz już dwóch ... co z resztą? zostało ci jakieś kilkanaście tysięcy ...

        • 4 10

       • sami bolszewicy i szmalcownicy (1)

        z dziada pradziada,
        to widać, słychać i czuć,
        mentalność katolickich popychli

        • 7 5

       • debil

        • 2 2

       • co z resztą

        To proste, reszta to motłoch co wybrał hołotę i to wszystko w temacie.

        • 3 1

       • zle skończysz pisie.

        Najwięcej komuchów jest w Pisie, to jest zwykła postkomuna. Sedziowie i prokuratorzy którzy skazywali bochaterów na więzienie.
        dawać moją łapówkę 500 na dziecko.
        Partia żeby wygrać wybory zrobiła korupcję polityczną, teraz przyjdą następni i dadzą 1000

        • 4 3

       • (1)

        Żarty, przejrzyj życiorysy niemal co drugiego platformersa.

        • 3 7

       • Wiatry wieją w dekiel wali i ostatnia szara komórka uleciała w niebyt.Pozostał tylko odtwarzacz ze zdartą płytą propagandy rodem z pisuaru cuchnący moczem psychoprezia.

        • 4 3

    • Apel do Pisiorów (5)

     nie zabronicie nam pomagać dzieciom.

     • 16 8

     • kogo to obchodzi? (4)

      Zmartwię cię - jesteś tak nie znaczącym nikim, że nie obchodzi mnie co robisz za SWOJE pieniądze, powtarzam ZA SWOJE

      • 7 15

      • To po co się w takim razie wypowiadasz pisoszołomie?

       • 16 9

      • do E (2)

       rozumiem że ty jesteś bardzo ważną personą :) które pisze poważne komentarze...
       Zluzuj majty :)

       • 6 2

       • Może to Kurski? Albo Ziobro? (1)

        Albo nawet krystyna?!?

        • 5 2

       • Prezes jest zajęty waleniem kota,a poza tym nie umie obsługiwać komputera.

        • 5 4

  • Rydzyk to zwykła sekta (4)

   nic więcej

   • 47 14

   • dalej (3)

    Co jeszcze masz do powiedzenia komuszku?

    • 6 16

    • Komuszku? (1)

     A to ja, dzięki uprzejmości KGB, dostałem koncesję na nadawanie z Uralu???

     • 10 3

     • podobno na falach z Torunia idą tajne informacje dla szpiegostwa radzieckiego.

      taka nowoczesna rozgłośnia GRU SBU cara putina.

      • 0 1

    • hahaha, bolszewik się od komunistów wyzywa, takie czasy

     nazikatobolszewickie żmije się okopują,
     i na to są metody,
     będziemy odpluskwiać czarną zarazę
     ogniem i mieczem

     • 7 3

  • Środowiskom prawicowym trzeba pokazać, co znaczy pomagać innym (4)

   PiS, Rydzyk, etc - katolicy mocni w gębie, a kradną jak wszyscy (SKOK'i, zbiórka na stocznie, ..).
   Nie słuchajmy tych oszołomów i wspierajmy, to co jeszcze dobre w tym kraju.

   • 35 8

   • Roliczyc zlodziejow ze Skokow (2)

    Afera SKOKOW kosztowala nas wszystkich 3,5 miliarda!!! Zlodzieje krzycza Lapac zlodzieja. My robmy swoje. Zbieramy na dzieciaczki. Na pochybal tej sekcie.

    • 33 6

    • Brawo Aniu (1)

     • 8 3

     • Obciągniesz dziś jak zwykle?

      • 1 0

   • A jurek milioner

    • 4 0

  • Pisowcy mnie tak wkurzyli ze sprawą WOŚP... (11)

   ...że zamiast 10 zł, które zwyczajowo wrzucam, tym razem dam 50 zł. Na pohybel szkodnikom.

   • 36 12

   • Ja to samo zrobię ! (4)

    A wojskowi,to tchórze ! Własnie poszła informacja w świat,że wojsko nie weźmie udziału w WOŚP ! Skandal !

    • 17 6

    • a niby z jakiej paki (3)

     wojsko czy inne służby mundurowe mają brać udział? Jeśli ktoś jest na służbie czyli w pracy, ma wykonywać polecenia przelożonego, natomiast nikt wojskowemu nie zabrobi robić z wolnym czasem i prywatnymi pieniędzmi co mu się tylko podoba.

     • 6 10

     • wojsko to my, wojsko jest dla nas, nie rób nam Korei z kraju (2)

      wojsko i my to jedno
      a nazikatoboolszewicka agentura już paluchy macza i próbuje wojskiem manewrować jakby to było ich własne,
      a zaraz każą strzelać do wolontariuszy jak kiedyś do robotników
      nazikatobolszewickie żmije

      • 8 5

      • wojsko jest do określonych zadań (1)

       tak samo jak policja, służba zdrowia, straż pożarna czy pogotowie gazowe i inne służby. Jeśli ktoś przyrównuje egzekwowanie tej prostej zasady do Korei a następnie wypisuje bzdety o strzelaniu do wolontariuszy czy manewrowaniu, zalecam wizytę u psychologa.

       • 6 8

       • Sam widzisz, że argumentami trafiłeś ... półgłówków!

        • 1 2

   • (3)

    skąd masz te dodatkowe 40? raczej nie z pracy

    • 4 7

    • z niedawania na tacę

     ksiądz sobie betkę rok później zmieni

     • 8 4

    • z 500+ (1)

     stać mnie, bede teraz płodził i płodził, jedno rocznie póki sił starczy

     • 4 2

     • żeby płodzić to trzeba mieć jaja i kobietę - w twoim przypadku obie rzeczy są nieosiągalne

      • 1 0

   • Ja też w tym roku planuję dać więcej niż zwykle, dzięki tym wszystkim aferom pis-katolickim być może WOŚP zbierze w tym roku wię (1)

    • 4 3

    • 3 PLN?

     • 1 0

  • (1)

   Kto by chciał twoje srebrniki?

   • 3 7

   • Twoje Judasze w czarnych sukniach wezmą chętnie..

    ... I wyciągną rękę po jeszcze!!

    • 5 3

  • Dajemy synalkowi dwuch milicjantow (1)

   sw. Jerzemu Bezkrytycznemu

   • 3 7

   • :dwuch" buuahahaha!!! przestawiciel ciemnego luda

    Wracaj tępy analfabeto do swego pegeeru i ukończ edukację i wtedy spróbuj napisać coś poprawnie

    • 2 1

  • w takim razie nie będziesz zbierać pod kościołami? oj to mizerny wynik będzie (1)

   jak ktoś do akcji pomocy miesza swoją nienawiść do innych to staje się smutne

   • 5 2

   • Pod kościołami i w kościołach zbierają prawdziwi złodzieje..

    Dyrektorzy płockiego Caritasu w latach 2006-2008 wyłudzili od Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych co najmniej 1,7 mln złotych.
    Pracownicy warszawskiego Caritasu fałszowali kwoty wpłat od bezdomnych. 10 000zł - za tyle wicedyrektor Caritas Archidiecezji Warszawskiej kupiła od kierowanej przez siebie organizacji posiadłość, która podarowana została na cele charytatywne. 68mln.zł tyle znikło z Fundacji Lux Veritatis...

    • 9 4

 • ! (40)

  Na złość PiSowi Dam więcej Owsiakowi :)

  • 326 192

  • Jestem z pis i owsiakiem. (6)

   Bede na wosp i lacze sie z akcja.
   Ale Wam w PO bylo na reke aby na wszystko ludzie wylozyli, a wy sie podzieliliscie tym co bylo w ministerstwie?

   • 30 54

   • Myśle sobie (3)

    z PiS-u ale spoko gość, a pózniej doczytałem resztę wypowiedzi
    Czym mam sie dzielić jak ja nigdy w ministerstwie nie pracowałem, do kogo kierujesz to pytanie ?
    I tak fajnie ze popierasz pomoc słabszym, dlatego nie daje ci minusa ( ale plusa tez nie :)

    • 11 2

    • (2)

     Na takich spoko gosci z pisu trzeba uwazac zeby dzieciaka co zbieraja na Orkiestre puszek nie zabierali i do Torunia nie wozili.

     • 9 5

     • nie lubię PiSu, nie lubię rydzyka (1)

      Ale jeszcze bardziej nie lubię tego typu debilnych komentarzy.

      Pis to pis, ale apeluję do rozsądnych, nie głupich przecież ludzi. Trzymajcie fason i pokażcie klasę. Nie piszcie nic nie wynoszących hejtow. To psuje publiczną debatę. Psuje radość udzielania się na forach i psuje też Wasze charaktery! Ogarnijcie się

      • 7 1

      • Niby racja

       ale wyznawcy pis wszystko hejtują, sieją propagandę której Goebbels by się nie powstydził. Atakują nawet akcję pomocy dzieciom, myślisz że będąc merytorycznym i kulturalnym zatrzymasz ten ciemnogród (ja tego nie wiem).
       Boję się że będąc grzecznym tylko pozwalamy im na wszystko. To są ludzie którzy wierzą w wybuchowe parówki, magiczne mgły i tego typu rzeczy...

       • 7 3

   • (1)

    Ale wlasnie dobrze powiedziane... my tu mamy się zrzucać na służbę zdrowia, a kasa z podatków zostanie rozkradziona. Kasa z naszej zrzutki zresztą też...

    • 2 8

    • No nie, twierdzisz ze Jarek rombnie cię na kasę :) pisiaki sa przy władzy zrozum to... i tacy ludzie głosują na PiS.
     Ciemnogród

     • 3 2

  • Myślałem, że chcesz dać dzieciom i seniorom !! (4)

   Ty wolisz jednak dać Owsiakowi w łapę. Ładny procent z tej kasy dzieci nie ujrzą. Dlatego ja daję dzieciom, tam gdzie jest pewność, że ponad 90% za kasy idzie na cel zbiórki, a nie na Safari dla Owsiaka i na koncerty

   • 16 26

   • (2)

    natemat.pl/88587,nieswiety-caritas-o-czym-zapomina-prawica-porownujac-wosp-do-katolickiej-organizacji

    • 8 1

    • Tak sobie myśle (1)

     Kochani nie bądźmy tacy jak pseudopatryjoci z PiS-u, jeżeli Caritas chce pomagać niech pomaga nie hejtujmy tego. Każda pomoc jest potrzebna.

     • 4 1

     • nie hejtujemy pomocy

      hejtujemy porównywanie dwóch struktur, w której jedna to opłaceni z FK wolontariusze, a druga to opłaceni przez sponsorów pracownicy.

      • 0 4

   • Dajesz rydzykowi ?

    zalosne pisiory, żal im d*pę ściska ze ktoś komuś pomaga

    • 7 3

  • Trudno. Ale to uleczalne

   • 2 6

  • No nareszcie ktoś napisał prawdę (9)

   Tak to nie jest zbiórka na żadne dzieci czy sprzęt. to jest zbiórka na Owsika, by żyło mu się jeszcze lepiej

   • 17 25

   • ale po co zmyślasz? (7)

    naprawdę nie rozumiesz co to jest fundacja
    czy tylko udajesz głupiego?

    • 7 6

    • słuchaj (5)

     dobry człowieku, a co ma wspólnego moja wiedza lub jej brak na temat fundacji z przekrętami cwaniaczka w czerwonych galotach?

     PS
     Pan? po grzbietach takich panów jak ty moi dziadkowie na koń siadali

     • 7 8

     • Moj dziadek przed wojną miał stadninę koni.. (2)

      .. tych koni doglądali koniuszy i oni używali podobnego twojemu słownictwa. Kiedyś, będąc jeszcze dzieckiem, zapytałem dziadka - Dziadziu, a dlaczego oni tak brzydko mowią?
      Dziadek odpowiedział - Widzisz wnusiu, pies ich matki j....ł, suka ich zrodziła, więc jedyne co potrafią, to szczekać jak te psy ich ojce.
      Więc szczekaj psi synu, tyle potrafisz...

      • 3 3

      • Swoim wyjątkowo chamskim wpisem pewnie chciałeś cos przekazać. (1)

       a co? To mnie w ogóle nie interesuje.

       • 2 1

       • Szczekaj, szczekaj.

        Tyle potrafisz.

        • 1 3

     • do jb (1)

      Typowy pomiot fornala,który do końca życia będzie wdzięczny,że komuna go wyciągnęła z obornika.Każdy zwas rzuca tym tekstem o wsiadaniu na konia i tym tekstem przedstawia swoje prawdziwe pochodzenie.

      • 1 1

      • Bo to ten sam i jeden koles, dlatego tekst jest ten sam

       • 2 0

    • Założyciel fundacji ma dywidendę w wysokości 1%

     • 0 0

   • a niech mu się żyje lepiej!

    Niech se facet pozyje za miliony, póki ja nie mogę. Może mnie dzięki temu ktoś kiedyś też wesprze. Karma wraca!

    • 0 1

  • (2)

   na złość PISOWI odmroż sobie uszy

   • 6 11

   • Czy PiS to ta sekta od wybuchających parówek i rozrywanych puszek ? (1)

    • 11 4

    • I eksperymentów myślowych!!!

     • 3 1

  • W zeszłym roku dałem 50 (10)

   teraz dam 100, brawo ja

   • 8 7

   • (4)

    niesamowite ... gdzie znalazłeś te stówę? w galerii czy na stacji?

    • 6 5

    • (3)

     No wiesz.. wiele osób poprostu zarabia dobrze, jesli zarabia za mało to sie dokształca i szuka lepszej pracy. A nie sorry.... przecież jedyny sposób na życie to pierdzenie w stołek i krzyczenie ze Wolska w ruinie.

     • 7 2

     • A jak..?

      Przecież prezes obiecali..

      • 4 0

     • menedżer III kategorii

      Dokształciłes się i przeszedłes z owoców na kosmetyki?

      • 3 2

     • "Dobrze zarabiający" (pewno na smieciówce) przekazuje rocznie 100 złotych dla innych ... szacun

      • 3 3

   • (1)

    nie brawo ci, tylko głupiś ty

    • 2 8

    • OK dam 150

     pisiory nie prowokujcie mnie...

     • 3 2

   • jak czytam koment w stylu "brawo ja"

    to mnie osłabia i odzywają się wrzody w moich flakach, nie można januszu zakończyć normalnie i krótko tylko małpować tekst z tej dennej reklamy dla poje ..ów ?

    • 7 5

   • (1)

    W zeszłym roku rządziło PO i mogłeś pozwolić sobie na danie tylko 50 zł, a teraz za PiSu stać Cię na to, żeby ofiarować 100 zł :) I niech ktoś powie, że PiS rujnuje Polskę ^^

    • 6 6

    • I to jest właśnie wyznawca pis

     Już uwierzył że jego partia zrobiła mu dobrze, Ciemnogród...

     • 6 5

  • Według mnie nie robisz nikomu na złość.

   • 1 1

  • weź jeszcze kredyt z niemieckiego banku żebyś mógł dać więcej na złość

   • 4 2

  • popieram-na pohybel PiS-owi

   Ja tez doloze

   • 2 5

 • (12)

  Ile kosztuje nagłaśnianie calej akcji w mediach?

  • 182 171

  • Czy wszystkie reklamy w tv i radiu czy prasie sa free dla WOSP? (3)

   • 34 6

   • (2)

    odpowiedź prosta: NIE.

    Co więcej: wiele imprez towarzyszących tej akcji jest droższa w przygotowaniu niż zebrane fundusze.

    • 19 30

    • Tak, tak.. droższa...

     Bo "niezależne", "obiektywne" i "rzetelne" media prezesa tak powiedzieli...

     • 16 8

    • Proponuje dalej słuchać radio Tadka i Jarka

     ich propaganda już dawna sprała wasze żałosne berety

     • 12 9

  • Czy wszystkie reklamy w tv i radiu czy prasie sa free dla WOSP?