• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Ostatni dzień decyzji, na co wydać 20,4 mln zł

Ewelina Oleksy
25 września 2023, godz. 12:00 
Opinie (103)
25 września o godz. 23:59 kończy się czas na głosowanie w gdańskim Budżecie Obywatelskim. 25 września o godz. 23:59 kończy się czas na głosowanie w gdańskim Budżecie Obywatelskim.

Dokładnie o godz. 23:59 zakończy się czas na decyzję ws. nowego rozdania gdańskiego Budżetu Obywatelskiego. W jego ramach do wydania na inwestycje przygotowane i wybrane przez samych mieszkańców miasto ma ponad 20 mln zł.Głosowanie w Budżecie Obywatelskim:

W puli BO 2024 jest dokładnie 20 441 573 zł. W tym:

  • 16 624 463 zł na projekty dzielnicowe,
  • 3 306 790 zł na projekty dzielnicowe Zielonego Budżetu Obywatelskiego,
  • 3 817 110 zł na projekty ogólnomiejskie, czyli takie, które mogą służyć mieszkańcom co najmniej kilku dzielnic,
  • w tym 1 140 000 zł na projekty ogólnomiejskie Zielonego Budżetu Obywatelskiego.

Decyzję, na co konkretnie te pieniądze zostaną wydane, podejmują mieszkańcy. Wybór spory - na liście projektów znalazło się blisko 400 propozycji.

Głosowanie jest elektroniczne i odbywa się za pomocą miejskiej strony.Po kliknięciu w żółty baner z logo Budżetu Obywatelskiego przechodzi się do systemu do głosowania, gdzie należy się zarejestrować. Aktywacja procesu głosowania odbywa się poprzez kod identyfikacyjny przesyłany na numer telefonu komórkowego lub mailem.

8 punktów do przydzielenia w głosowaniuKażdemu głosującemu przysługuje łącznie 8 punktów: 5 punktów na projekty dzielnicowe Budżetu Obywatelskiego i 1 punkt na projekt ogólnomiejski Budżetu Obywatelskiego oraz 1 punkt na projekt dzielnicowy Zielonego Budżetu Obywatelskiego i 1 punkt na projekt ogólnomiejski Zielonego Budżetu Obywatelskiego. Punkty można przydzielać na projekty w dowolnej dzielnicy. Głosowanie odbywa się jednorazowo, bez możliwości modyfikowania, zmiany i ponownego przyznawania punktów.

Błąd w systemie Budżetu Obywatelskiego. Przesłane projekty straciły ważne załączniki Błąd w systemie Budżetu Obywatelskiego. Przesłane projekty straciły ważne załączniki

W głosowaniu mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy Gdańska, także dzieci i młodzież. Mogą być to osoby zameldowane na pobyt stały lub czasowy, osoby dopisane w Gdańsku do rejestru wyborców lub posiadające Kartę Mieszkańca.- Czas na oddanie głosu mija dziś o godz.23:59. Zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze nie skorzystali z tej możliwości, by to zrobili. Na ten moment mamy 35,5 tys. oddanych głosów. Jest to zainteresowanie na poziomie zbliżonym do poprzednich edycji, ale tak jak w ubiegłych latach, tak też teraz spodziewamy się "nasilenia" w ostatni dzień, bo wiele osób czeka z oddaniem głosu do ostatniej chwili - mówi Izabela Kozicka-PrusUrzędu Miejskiego w Gdańsku.
25 września o godz. 23:59 kończy się czas na głosowanie w gdańskim Budżecie Obywatelskim. 25 września o godz. 23:59 kończy się czas na głosowanie w gdańskim Budżecie Obywatelskim.

Nagrody dla głosującychW tegorocznej edycji BO przewidziano nagrody dla mieszkańców i dla najbardziej aktywnej dzielnicy. Każdego dnia głosowania 5 osób wygrywa pakiety z gadżetami, będzie to kolejno: 1, 10, 100, 500, 1000 osoba, która odda głos na projekty Budżetu Obywatelskiego.

Dzielnica, w której zagłosuje najwięcej mieszkańców, wygra iluminacje świąteczne. Wystarczy podczas głosowania zaznaczyć w systemie dzielnicę, w której się mieszka. Ta deklaracja będzie brana pod uwagę przy wyliczeniu frekwencji danej dzielnicy.

Wyniki głosowania miasto planuje ogłosić w najbliższy piątek, ok. godz. 12.

Gdynia ostatnio ogłosiła wyniki, w Sopocie trwa liczenie głosówGdynia w ubiegłym tygodniu ogłosiła wyniki nowej edycji BO.

Tych inwestycji chcieli gdynianie. Są wyniki Budżetu Obywatelskiego Tych inwestycji chcieli gdynianie. Są wyniki Budżetu Obywatelskiego

W Sopocie głosowanie zakończyło się 18 września. Wyniki mają zostać ogłoszone do 29 września. Trwa liczenie głosów.

Czy neon sprzed molo zniknie? Rusza głosowanie w sopockim Budżecie Obywatelskim Czy neon sprzed molo zniknie? Rusza głosowanie w sopockim Budżecie Obywatelskim

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (103)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane