• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Niełatwo dojechać na parking pod parkiem Centralnym

Michał Sielski
11 września 2023, godz. 07:00 
Opinie (118)

- Byłem na ul. Świętojańskiej i żeby dojechać legalnie na parking pod parkiem Centralnym, musiałem pojechać aż pod Centrum Handlowe Riviera - żali się pan Damian, czytelnik Trojmiasto.pl. I ma rację, bo najprostsza droga jest niemożliwa ze względu na zakaz skrętu w lewo w ul. Partyzantów.Dojazd do parkingu powinien być inaczej rozwiązany?

Jedyny wjazd do parkingu podziemnego jest bowiem od strony ul. Partyzantów. A w nią wjechać można tylko od strony Redłowa.

Każdy, kto pojawi się tam od strony al. Piłsudskiego albo Świętojańskiej, będzie musiał jechać dookoła.

I właśnie taka sytuacja przydarzyła się czytelnikowi Trojmiasto.pl, panu Damianowi.- Byłem na skwerze z rodzinką i chcieliśmy po raz pierwszy odwiedzić park Centralny. Najprościej zaparkować tuż pod nim, więc wjechałem na ul. Świętojańską, co wydawało się logiczne. Nie w Gdyni. Okazało się, że musiałem podjechać aż pod Rivierę, by wjechać tam bez złamania przepisów - denerwuje się pan Damian, czytelnik Trojmiasto.pl
I ma rację. Z ul. Świętojańskiej nie można skręcić w ul. Partyzantów, o czym informuje stosowny znak:

Chciałoby się skręcić do wjazdu na parking tuż przy parku Centralnym? Nic z tego, trzeba najpierw objechać cały węzeł Wzgórze. Chciałoby się skręcić do wjazdu na parking tuż przy parku Centralnym? Nic z tego, trzeba najpierw objechać cały węzeł Wzgórze.
Oczywiście nie można wyłącznie teoretycznie, bo coraz więcej kierowców nic sobie z tego nie robi i jadą w lewo mimo zakazu oraz niewielkiej wysepki oddzielającej jezdnie.

Pozostali karnie skręcają w prawo w ul. Władysława IV, potem w lewo, zawracają, w lewo w Świętojańską i w prawo w Partyzantów. Inni - jak nasz Czytelnik - jadą jeszcze dalej w kierunku Riviery i pod wiaduktem ponownie w lewo w kierunku ul. Świętojańskiej. A stamtąd w prawo w Partyzantów i "już" można wjeżdżać na parking.

Wolnych miejsc nie brakuje o żadnej porze 7 dni w tygodniu, mimo że parking jest tańszy niż Strefa Płatnego Parkowania.


Czego brakuje w parku Centralnym? Czego brakuje w parku Centralnym?

Cennik parkingu pod parkiem Centralnym:

  • pierwsze pół godziny - 1 zł
  • drugie pół godziny - 3 zł
  • druga godzina postoju - 1 zł za każde rozpoczęte 12 minut postoju
  • trzecia godzina postoju - 1,5 zł za każde rozpoczęte 12 minut postoju
  • każda kolejna godzina postoju - 1 zł za każde rozpoczęte 12 minut postoju10:50 11 WRZEśNIA

Mierne oznakowanie dojazdu do parkingu pod parkiem (13 opinii)

Mierne oznakowanie dojazdu do parkingu pod parkiem centralnym nie tylko na ulicach. Mało tego po wpisaniu: parking - parkingu nie ma na mapach Google. Urząd miasta Gdynia mógł wiele miesięcy temu dodać na mapy: parking pod PC/w budowie. Tylko nie robcie przetargu na działania marketingowe. Niech to ogarnie dział promocji czy też komunikacji urzędu miasta. Średnio rozgarnięty nastolatek by to zrobił. Na zdjęciach parking w piątkowych godzinach szczytu...
Mierne oznakowanie dojazdu do parkingu pod parkiem centralnym nie tylko na ulicach. Mało tego po wpisaniu: parking - parkingu nie ma na mapach Google. Urząd miasta Gdynia mógł wiele miesięcy temu dodać na mapy: parking pod PC/w budowie. Tylko nie robcie przetargu na działania marketingowe. Niech to ogarnie dział promocji czy też komunikacji urzędu miasta. Średnio rozgarnięty nastolatek by to zrobił. Na zdjęciach parking w piątkowych godzinach szczytu... Zobacz więcej

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (118)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane