Fakty i opinie

stat

Pierwsza choinka w Trójmieście już rozbłysła


Jedne z pierwszych w Trójmieście dekoracji świątecznych rozbłysły w sobotę na placu przed Forum Gdańsk zobacz na mapie Gdańska. Włączeniu lampek na 28-metrowej choince przyglądali się przechodnie oraz klienci galerii handlowej.Plac przed Forum Gdańsk to stosunkowo młoda przestrzeń miejska w sąsiedztwie historycznego śródmieścia Gdańska. Udostępniono ją mieszkańcom późną wiosną, wraz z kompleksem budynków handlowych, które powstały na terenie Targu Siennego i Rakowego. Wcześniej, przez ponad trzy lata, ten teren był niedostępny z powodu prowadzonych tu prac budowlanych.

Teraz to właśnie tu pojawiły się prawdopodobnie pierwsze w tym roku w Trójmieście świąteczne dekoracje. Wśród nich są 28-metrowa choinka,18-metrowy tunel świetlny, 6-metrowy renifer, a także interaktywny galeon.

To nie koniec zachęcania gdańszczan do odkrywania tej przestrzeni, za powstanie której odpowiada spółka miasta i międzynarodowej firmy deweloperskiej Multi.

Na początku grudnia, na placu przed Forum Gdańsk, pojawi się także część atrakcji towarzyszących corocznemu Jarmarkowi Bożonarodzeniowemu. Co prawda tradycyjnie odbywa się on na pobliskim Targu Węglowym zobacz na mapie Gdańska, jednak niektóre jego elementy pojawią się także po przeciwległej stronie Wałów Jagiellońskich.

Opinie (311) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.