• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Pierwszy rejs z Gdyni na przekop mierzei pod koniec maja

ms, on
25 kwietnia 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (259)
Pierwszy rejs na trasie Gdynia - przekop Mierzei Wiślanej - Gdynia, zaplanowany jest na sobotę, 27 maja. Pierwszy rejs na trasie Gdynia - przekop Mierzei Wiślanej - Gdynia, zaplanowany jest na sobotę, 27 maja.

Nie przed majówką, lecz pod koniec maja ruszą turystyczne rejsy z Gdyni na przekop Mierzei Wiślanej, organizowane przez Żeglugę Gdańską.Czy przekop mierzei to atrakcyjny cel dla rejsu?

Kilka tygodni temu informowaliśmy, że rejsy pasażerskie z Gdyni do kapitanatu portu Nowy Świat na przekopie Mierzei Wiślanej uruchomione zostaną prawdopodobnie jeszcze przed majówką.

Tak się jednak nie stanie. Na przeszkodzie stanęły przeszkody formalne, związane m.in. z koniecznością rejestrowania i przekazywania informacji o pasażerach do Krajowego Pojedynczego Punkty Kontaktowego.Pierwszy rejs z Gdyni na przekop mierzei 27 majaPołączenie Gdynia - Nowy Świat - Gdynia wystartuje, ale o miesiąc później. Pierwszy rejs już oficjalnie zapowiedziano na sobotę, 27 maja, godz. 9 rano.

Na pokład statku będzie można zabrać rower, a następnie wrócić nim do Trójmiasta. Na pokład statku będzie można zabrać rower, a następnie wrócić nim do Trójmiasta.
Sam rejs w jedną stronę trwa 3 godziny, a odległość, jaką trzeba pokonać, to 30 mil morskich. Między Gdynią a przekopem będzie kursował prawdopodobnie katamaran "Agat".

- Będziemy płynąć do przekopu, tam statek zacumuje na dwie godziny. Będzie więc czas na spacer i na zwiedzenie tego miejsca. To będą rejsy "bike and boat". Na mierzei jest piękna trasa rowerowa, można więc zabrać ze sobą jednoślad. Planujemy, by przewóz roweru był w cenie biletu - zapowiada Jerzy Latała, prezes Żeglugi Gdańskiej. - Chętni mogą po przepłynięciu w jedną stronę wrócić rowerem w drugą. Dla miłośników turystyki aktywnej to może być ciekawa propozycja.
Bilet w obie strony kosztuje 250 zł. Ulgowy - 200 zł.

Chcieli przepłynąć przez przekop, ale się nie udało. Dlaczego? Chcieli przepłynąć przez przekop, ale się nie udało. Dlaczego?

Dlaczego z Gdyni, a nie z Gdańska?Rejsy planowane są z Gdyni, a nie z Gdańska, ze względów praktycznych. Wyjście z portu gdańskiego na wody morskie zajmuje 45 minut, z Gdyni z nabrzeża przy skwerze Kościuszki - 5 minut.

Rozkład rejsów, godziny i cennik biletów dostępne są na stronie Żeglugi Gdańskiej pod adresem: www.zegluga.pl/rejsyPrzekop mierzei przed otwarciem. Film z września 2022

ms, on

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (259)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane