• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Rejsy z Gdyni na przekop Mierzei Wiślanej

Aleksandra Nietopiel
6 kwietnia 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (580)
Na przekop Mierzei Wiślanej z Gdyni będzie pływał najprawdopodobniej katamaran AGAT. Na przekop Mierzei Wiślanej z Gdyni będzie pływał najprawdopodobniej katamaran AGAT.

Żegluga Gdańska planuje uruchomienie połączenia wodnego z Trójmiasta na otwarty w ubiegłym roku przekop Mierzei Wiślanej. Pierwsza jednostka popłynie w kierunku kanału Nowy Świat najpewniej tuż przed majówką. Na pokład będzie można wziąć rower.Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone


Aktualizacja, 24 kwietniaPierwszy rejs z Gdyni na przekop Mierzei Wiślanej i z powrotem, odbędzie się 27 maja 2023 r. Bilety kosztują 250 zł (ulgowy: 200 zł)Skorzystasz z nowego połączenia na Mierzeję Wiślaną?

Przekop Mierzei Wiślanej, jeszcze zanim powstał, już wzbudzał duże emocje i zainteresowanie. Budowa przeprawy umożliwiła żeglugę między Mierzeją Wiślaną a Zatoką Gdańską z pominięciem Cieśniny Pilawskiej na terenie Rosji.

Co by nie mówić o tej inwestycji - przyciąga ona sporo turystów, którzy chcą na własne oczy zobaczyć wart 2 mld zł obiekt. Tę popularność dostrzegła i planuje poniekąd wykorzystać Żegluga Gdańska, która jeszcze w tym miesiącu ma uruchomić rejsy katamaranem na mierzeję.

Start z Gdyni. Weź rower na pokładRejsy w kierunku przekopu odbywać się będą na linii Gdynia - Nowy Świat. Pierwszy planowany jest pod koniec kwietnia.

Ten kto zabierze ze sobą rower i zdecyduje się na powrót z Mierzei jednośladem może skorzystać z promu w Świbnie. Przeprawa będzie działać od 28 kwietnia co 30 min (od godz. 7:00 do 21:00). Ten kto zabierze ze sobą rower i zdecyduje się na powrót z Mierzei jednośladem może skorzystać z promu w Świbnie. Przeprawa będzie działać od 28 kwietnia co 30 min (od godz. 7:00 do 21:00).

- Będziemy płynąć do przekopu, tam statek zacumuje na dwie godziny. Będzie więc czas na spacer i na zwiedzenie tego miejsca. To będą rejsy "bike and boat". Na mierzei jest piękna trasa rowerowa, można więc zabrać ze sobą jednoślad. Planujemy, by przewóz roweru był w cenie biletu - zapowiada Jerzy Latała, prezes ŻG. - Chętni mogą po przepłynięciu w jedną stronę wrócić rowerem w drugą. Dla miłośników turystyki aktywnej to może być ciekawa propozycja.
Chcieli przepłynąć przez przekop, ale się nie udało. Dlaczego? Chcieli przepłynąć przez przekop, ale się nie udało. Dlaczego?

3 godziny w jedną stronęRejsy planowane są z Gdyni, a nie z Gdańska ze względów praktycznych. Wyjście z portu gdańskiego na wody morskie zajmuje 45 minut, z Gdyni z nabrzeża przy skwerze Kościuszki - 5 minut.

Sam rejs w jedną stronę trwa 3 godziny, a odległość, jaką trzeba pokonać, to 30 mil morskich. Między Gdynią a przekopem będzie kursował prawdopodobnie katamaran "Agat".

Rozkład i ceny są jeszcze ustalane.

Przekop mierzei przed otwarciem. Film z września 2022


Sezon białej floty rozpocznie się w połowie kwietniaKrótsze rejsy po porcie w Gdyni i połączenia z Gdańska na Westerplatte rozpoczną się w piątek, 14 kwietnia. Na dłuższe wycieczki trzeba poczekać dwa tygodnie dłużej. 28 kwietnia uruchomione zostaną połączenia: Gdańsk-Sopot, Gdańsk-Sopot-Hel oraz Gdynia-Hel.Sezon kursowania jednostek na tych liniach potrwa do końca września. Rozkład rejsów, godziny i cennik biletów dostępne są na stronie Żeglugi Gdańskiej pod adresem: www.zegluga.pl/rejsy.
17:14 18 KWIETNIA 23

Rejs na przekop i z powrotem (34 opinie)

Przeczytałem rozkład i cennik "białej floty" na 2023. Szczerze się zawiodłem. Byłem zainteresowany rejsem do przekopu, ale w jedną stronę. Z cennika wynika, że muszę płacić również za powrót. A plan był taki, aby zaliczyć Mierzeję i wracać do Gdyni rowerem. Czy coś tu ma szansę się zmienić?
Piotr
Przeczytałem rozkład i cennik "białej floty" na 2023. Szczerze się zawiodłem. Byłem zainteresowany rejsem do przekopu, ale w jedną stronę. Z cennika wynika, że muszę płacić również za powrót. A plan był taki, aby zaliczyć Mierzeję i wracać do Gdyni rowerem. Czy coś tu ma szansę się zmienić?
Piotr
Zobacz więcej

Miejsca

Opinie wybrane