Fakty i opinie

Pijani turyści na skuterze wodnym

Najnowszy artukuł na ten temat

W środę efektowne wejście Daru Młodzieży

Pływanie po pijanemu jakimkolwiek sprzętem wodnym wyposażonym w silnik jest w świetle prawa przestępstwem, zagrożonym karą więzienia do 2 lat.
Pływanie po pijanemu jakimkolwiek sprzętem wodnym wyposażonym w silnik jest w świetle prawa przestępstwem, zagrożonym karą więzienia do 2 lat. fot. Sebastian Elijasz/KFP

Kierowanie skuterem wodnym po pijanemu - to zarzut, jaki wkrótce postawią sopoccy policjanci dwóm mieszkańcom Szczecina. Mężczyźni w chwili zatrzymania mieli ponad promil alkoholu w organizmie. Za kierowanie skuterem w ruchu wodnym w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.Czy alkohol nad wodą to problem?

nie, to zjawisko demonizowane przez media 17%
tak, ale przede wszystkim dla plażowiczów, którzy wchodzą do wody i toną 42%
tak, zagrożeniem są podchmieleni kierowcy skuterów i motorówek 41%
zakończona Łącznie głosów: 1081
Przypomnijmy, że pływanie jakimkolwiek silnikowym sprzętem wodnym, skuterem, kutrem, ribem czy motorówką po spożyciu alkoholu jest w świetle prawa takim samym przestępstwem jak jazda autem w stanie nietrzeźwości. Kodek karny (art. 178a) mówi, że za takie zachowanie grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

W sobotę ok. godz. 15 policjanci z Sopotu zostali poproszeni przez sopockich ratowników WOPR o interwencję wobec dwóch mężczyzn, którzy nie podporządkowywali się poleceniom dotyczącym bezpieczeństwa. Mężczyźni podpływali zbyt blisko kąpiących się osób i - mimo wielokrotnych upomnień - nie reagowali na polecenia ratowników.

Mężczyźni ewidentnie nie radzili sobie z opanowaniem maszyny i mieli trudności w sterowaniu nią.

Po skontrolowaniu użytkowników skutera okazało się, że 34-latek ze Szczecina i jego 30-letni kolega byli pijani. Badanie alkomatem pokazało, że każdy z nich ma ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

- W związku z popełnionym przestępstwem, policjanci zatrzymali mężczyznom prawo jazdy. Już wkrótce usłyszą zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi do dwóch lat pozbawienia wolności - informuje policja.

Flyboard na plaży w GdyniWyścigi skuterów na Motławie

Opinie (122) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.