Fakty i opinie

stat

Pijani turyści na skuterze wodnym

Pływanie po pijanemu jakimkolwiek sprzętem wodnym wyposażonym w silnik jest w świetle prawa przestępstwem, zagrożonym karą więzienia do 2 lat.
Pływanie po pijanemu jakimkolwiek sprzętem wodnym wyposażonym w silnik jest w świetle prawa przestępstwem, zagrożonym karą więzienia do 2 lat. fot. Sebastian Elijasz/KFP

Kierowanie skuterem wodnym po pijanemu - to zarzut, jaki wkrótce postawią sopoccy policjanci dwóm mieszkańcom Szczecina. Mężczyźni w chwili zatrzymania mieli ponad promil alkoholu w organizmie. Za kierowanie skuterem w ruchu wodnym w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.Czy alkohol nad wodą to problem?

nie, to zjawisko demonizowane przez media 17%
tak, ale przede wszystkim dla plażowiczów, którzy wchodzą do wody i toną 42%
tak, zagrożeniem są podchmieleni kierowcy skuterów i motorówek 41%
zakończona Łącznie głosów: 1081
Przypomnijmy, że pływanie jakimkolwiek silnikowym sprzętem wodnym, skuterem, kutrem, ribem czy motorówką po spożyciu alkoholu jest w świetle prawa takim samym przestępstwem jak jazda autem w stanie nietrzeźwości. Kodek karny (art. 178a) mówi, że za takie zachowanie grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

W sobotę ok. godz. 15 policjanci z Sopotu zostali poproszeni przez sopockich ratowników WOPR o interwencję wobec dwóch mężczyzn, którzy nie podporządkowywali się poleceniom dotyczącym bezpieczeństwa. Mężczyźni podpływali zbyt blisko kąpiących się osób i - mimo wielokrotnych upomnień - nie reagowali na polecenia ratowników.

Mężczyźni ewidentnie nie radzili sobie z opanowaniem maszyny i mieli trudności w sterowaniu nią.

Po skontrolowaniu użytkowników skutera okazało się, że 34-latek ze Szczecina i jego 30-letni kolega byli pijani. Badanie alkomatem pokazało, że każdy z nich ma ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

- W związku z popełnionym przestępstwem, policjanci zatrzymali mężczyznom prawo jazdy. Już wkrótce usłyszą zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi do dwóch lat pozbawienia wolności - informuje policja.

Flyboard na plaży w GdyniWyścigi skuterów na Motławie

Opinie (122) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.