Fakty i opinie

Po amfetaminie gnał motocyklem 168 km/h przez al. Płażyńskiego

Funkcjonariusze zbadali trzeźwość motocyklisty, a także użyli testera na obecność narkotyków w jego organizmie. Wstępne badanie wykazało, że 38-latek był pod wpływem amfetaminy
Funkcjonariusze zbadali trzeźwość motocyklisty, a także użyli testera na obecność narkotyków w jego organizmie. Wstępne badanie wykazało, że 38-latek był pod wpływem amfetaminy mat. policji

Kiedy jechał motocyklem al. PłażyńskiegoMapka, na liczniku miał 168 km/h. Policyjny tester wykazał, że był pod wpływem amfetaminy, a jakby tego było mało - miał cofnięte uprawnienia do kierowania. 38-latek z Gdańska był jednym z kierowców, którzy wpadli podczas masowych kontroli gdańskiej drogówki, którą przeprowadzono w piątek i sobotę. Warto jednak zaznaczyć, że większość badanych zmotoryzowanych przestrzegała przepisów - mundurowi sprawdzili bowiem w ciągu dwóch dni aż ponad 630 osób.Popisy kierowców na drogach - filmy czytelnikówZdarza ci się przekraczać dozwoloną prędkość?

rzadko, tylko gdy sytuacja mnie do tego zmusza 26%
tak, bo lubię jeździć z dużą prędkością 13%
tak, bo uważam, że ograniczenia prędkości są często nielogiczne 26%
tylko gdy mam przed sobą pustą drogę 20%
nigdy, zawsze jeżdżę zgodnie z przepisami 15%
zakończona Łącznie głosów: 1138
W piątek i sobotę gdańscy policjanci prowadzili akcję pod nazwą "Alkohol i Narkotyki". Dwudniowe działania funkcjonariuszy miały pomóc odsiać kierowców, którzy za kierownicę wsiedli po alkoholu lub narkotykach, i sprawdzono w sumie 638 osób. Dobrą informacją jest to, że przytłaczająca większość gdańskich zmotoryzowanych okazała się odpowiedzialna.

- W trakcie działań policjanci zatrzymali 11 kierowców, którzy byli pod wpływem alkoholu. Dwóch ze skontrolowanych kierowców było pod wpływem narkotyków i środków psychotropowych - mówi Magdalena Ciska z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Wśród nich był 38-letni gdańszczanin, który w sobotę wieczorem aleją Płażyńskiego jechał motocyklem z prędkością 168 km na godzinę. Po zatrzymaniu go do kontroli policjanci ustalili, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania.

- Funkcjonariusze zbadali też stan trzeźwości motocyklisty, a także użyli testera na obecność narkotyków w jego organizmie. Wstępne badanie wykazało, że 38-latek był pod wpływem amfetaminy - dowiadujemy się od gdańskiej policjantki.
Ostatecznie mężczyzna został przewieziony do szpitala na dodatkowe badania, a jego motocykl, który nie miał obowiązkowego ubezpieczenia, odholowano na parking

Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych- Każda osoba wsiadająca za kierownicę pod wpływem alkoholu lub narkotyków stanowi zagrożenie dla siebie oraz zdrowia i życia innych użytkowników dróg. Nawet najmniejsza ilość alkoholu czy środków odurzających, psychotropowych w organizmie prowadzi do drastycznego zmniejszenia zdolności kierowania pojazdem - podkreśla Magdalena Ciska.
Mundurowi sprawdzili w Gdańsku ponad 600 kierowców. Zdecydowana większość z nich jechała zgodnie z przepisami.
Mundurowi sprawdzili w Gdańsku ponad 600 kierowców. Zdecydowana większość z nich jechała zgodnie z przepisami. mat. policji
Policjanci przypominają, że alkohol i narkotyki powodują zmiany w postrzeganiu, ocenie zjawisk, sposobie i szybkości reagowania na bodźce, a co za tym idzie - ograniczają zdolność do precyzyjnej obsługi pojazdów.

Opinie (131) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.