Fakty i opinie

stat

Pobili sąsiada podczas transmisji na żywo w internecie

Uwaga: drastyczne nagranie. Brutalny atak na sąsiada


Podczas internetowej transmisji dwaj młodzi mężczyźni weszli do mieszkania swojego sąsiada - jeden z nich zaczął go okładać pięściami i bić. Film, na którym widać całe wydarzenie, zaczął krążyć w internecie. Sprawą zainteresowała się już gdańska policja.Aktualizacja godz. 15:05 Jak powiedział nam Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, policjanci wszczęli oficjalnie postępowanie dotyczące zdarzeń widocznych na filmie. Potwierdził również, że wpłynęło zawiadomienie dotyczące popełnienia przez streamerów przestępstwa.
Czy treści publikowane w internecie powinny podlegać większej cenzurze?

nie, nie można ograniczać wolności wypowiedzi 28%
tak, ale tylko w momencie, gdy przedstawiają one czyny uznane przez prawo za zakazane 39%
tak, internet jest obecnie bardzo zachwaszczony, trzeba to zmienić 33%
zakończona Łącznie głosów: 2650
Tzw. patostreamy nie są zjawiskiem nowym - to kontrowersyjne, często wulgarne internetowe transmisje na żywo, podczas których ich twórcy przekazują treści uznawane za ekstremalne, głupie czy po prostu obrzydliwe. Od dawna funkcjonują jako margines blogosfery.

W ostatnim czasie jednak zjawisko zyskało na popularności, między innymi dlatego, że twórcy takiej "rozrywki" - w pogoni za klikalnością, a co za tym idzie wpływami z reklam wypłacanymi przez serwisy, na których prowadzone są transmisje i zamieszczane filmy - zaczęli przekraczać już wszelkie granice, nie tylko dobrego smaku.

Kilka dni temu pisaliśmy o młodych mężczyznach z Gdyni, którzy chwalili się filmami, na których niszczą miejskie lampy, rzucają wyrwanym z ziemi znakiem czy łamią przepisy ruchu drogowego jadąc samochodem.

Te wyczyny jednak zdecydowanie bledną przy tym, co w sieci umieścili patostreamerzy z Gdańska, przedstawiający się jako OziTv.


Podczas transmisji na żywo weszli do mieszkania swojego sąsiada i pobili go. Wszystko to widać na filmie, który nagrali podczas transmisji i zaczęli następnie udostępniać.

Czyn streamerów miał być rzekomo zemstą za to, że starszy mężczyzna wcześniej zgłaszał policji ich zbyt głośne zachowanie.

Z rozmów między sprawcami wynika, że jeden z napastników ma za sobą już sześcioletni pobyt w wiezieniu. Z nagrania wynika też, że podczas napaści na sąsiada, drugi z agresorów jest mocno pijany.

O sprawie głośno zrobiło się na serwisie Wykop, poinformował o niej również Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Twórcy tej strony twierdzą, że ustalili personalia osób widocznych na filmie i złożyli na policji stosowne zawiadomienie w tej sprawie.

Policja nie potwierdza, że zawiadomienie zostało już złożone. Policjanci przyznają jednak, że film widzieli i będą ustalać, czy do zdarzenia faktycznie doszło w Gdańsku, w ostatnich dniach. Jeżeli tak, to z pewnością wszczęte zostanie postępowanie. Sam film został już w tym celu zabezpieczony.

Opinie (377) ponad 50 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.