Fakty i opinie

stat

Pomysły młodych architektów dla Gdyni


Kilkanaście prac o Gdyni stworzyli studenci Politechniki Gdańskiej w ramach corocznego konkursu organizowanego na Wydziale Architektury od 17 lat. Wygrała praca prezentująca dom kultury na Chyloni, a wszystkie wyróżnione można oglądać w Infoboksie do 16 kwietnia.Jak podchodzisz do prac studentów architektury?

z entuzjazmem, nigdy za wiele świeżego spojrzenia

49%

z dystansem, wyglądają nieźle, ale sporo jest nie do zrealizowania

24%

krytycznie, sporo w tym fantazji, mało realnych pomysłów

27%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 421
O rozstrzygnięciu konkursu na najlepszą pracę dyplomową na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej pisaliśmy w lutym. W ramach konkursu studenci przygotowywali również prace o tematyce gdyńskiej. Pojawiło się kilkanaście propozycji, z których komisja konkursowa wybrała dwie. Jedna otrzymała główną nagrodę, a druga wyróżnienie.

Najlepszym projektem okazała się koncepcja domu kultury i integracji społecznej pt. Kulturalna Chylonia autorstwa Agnieszki Ostapiak. Wyróżnienie otrzymała Anna Neumann za prace "Leśne Laboratorium Edukacyjne w Marszewie".

- Staraliśmy się premiować propozycje przydatne i potrzebne miastu, a jednocześnie takie, które mogłyby zostać zrealizowane. Taka jest zwycięska praca, która świetnie odpowiada na potrzeby dzielnicy. Druga jest nieco bardziej "odlotowa", ale też zyskała w naszych oczach sporo uznania - opowiada Marek Stępa, wiceprezydent Gdyni.
Przyznaje, że przez taki dobór wyróżnionych prac miasto chce zwrócić uwagę na pozostające do rozwiązania problemy.

Chylonia w najbliższym czasie przejdzie rewitalizację, a w ogrodzie w Marszewie zobacz na mapie Gdyni rozpoczną się prace związane z uatrakcyjnieniem miejsca i przyciągnięciem do niego większej liczby odwiedzających.

Tematyka pozostałych koncepcji, które można oglądać na wystawie w Infoboksie dotyczy renowacji stanicy harcerskiej przy ul. Prusa zobacz na mapie Gdyni oraz zmian pomiędzy ul. Dworcową i Starowiejską zobacz na mapie Gdyni, gdzie w 2015 roku odświeżono pawilony handlowe, ujednolicając m.in. szyldy.

Stanica harcerska w Gdyni
Stanica harcerska w Gdyni projekt: Anna Modrzejewska
- Uznajemy, że to miejsce wymaga zagospodarowania, można tu stworzyć całkiem ciekawą przestrzeń. Liczymy, że w niedalekiej przyszłości znajdzie się chętny na to, by ten teren mógł się zmienić - dodaje Marek Stępa.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (71)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.