Fakty i opinie

Protest w Gdańsku przeciwko karaniu za edukację seksualną

Na Długim Targu zebrało się kilkaset osób. Pikietowali przeciwko proponowanym zmianom w prawie.

Kilkaset osób zebrało się w czwartek na Długim Targu w Gdańsku, w okolicy fontanny Neptuna. Pikietujący sprzeciwiają się proponowanym zmianom w prawie, dotyczącym edukacji seksualnej. Podkreślają, że nie zgadzają się na m.in. karanie edukatorów seksualnych. To pokłosie budzącego kontrowersje projektu obywatelskiego "Stop Pedofilii".Czy popierasz zmiany z projektu obywatelskiego "Stop Pedofilii"?

nie, są zbyt ostre 50%
tak, to dobre rozwiązanie 39%
zmiany są potrzebne, ale powinna je poprzedzić dyskusja 11%
zakończona Łącznie głosów: 3410
- Nie zgadzamy się na karanie więzieniem za edukację. Nie ma naszej zgody na zatajanie faktów naukowych. Edukacja to nie ideologia, fakty to nie ideologia. Tyczy się to także edukacji seksualnej. To szansa na bezpieczeństwo zdrowotne i świadomych obywateli - podkreślają organizatorzy pikiety.
Przypomnijmy: Kontrowersje dotyczą proponowanej zmiany w art. 200b Kodeksu karnego, co jest pokłosiem obywatelskiego projektu "Stop Pedofilii". Ten w ostatnich dniach jest rozpatrywany w Sejmie. Wspomniana obywatelska inicjatywa ustawodawcza zebrała ponad 263 tys. podpisów.

Zmiany przewidują karę pozbawienia wolności dla osób, które miałyby propagować czy chwalić podejmowanie przez osobę małoletnią obcowania płciowego lub tzw. innej czynności seksualnej. Zdaniem krytyków inicjatywy doprowadzić to może do wyciągania konsekwencji również wobec edukatorów seksualnych.

W czwartek po południu w okolicy fontanny Neptuna zebrali się przeciwnicy proponowanych przepisów.

- Spotkaliśmy się tutaj, ponieważ przedwczoraj w mediach pojawiła się informacja o tym, że Sejm chce uchwalić ustawę, która de facto penalizuje edukację seksualną - mówi Mikołaj Witoński, aktywista Młodej Zarazy. - Mówimy więc głośno: chcemy edukacji seksualnej w szkołach i nie pozwolimy na to, żeby za mówienie o zdrowiu seksualnym, o antykoncepcji, karano więzieniem.
Pikietę zabezpieczają policjanci. Nieopodal pojawili się kontrmanifestanci - od aktywistów oddziela ich radiowóz.

Opinie (908) ponad 200 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij