Przedstawili fałszywe paszporty na lotnisku

Sfałszowane paszporty miały udawać dokumenty portugalskie.
Sfałszowane paszporty miały udawać dokumenty portugalskie. mat. pras. MOSG

Przed wejściem na pokład samolotu do Irlandii okazali paszporty, które już na pierwszy rzut oka budziły wątpliwości. Strażnicy graniczni zatrzymali w Rębiechowie dwóch cudzoziemców - obywatela Syrii i obywatela Jemenu - którzy mieli fałszywe dokumenty. Obaj dobrowolnie poddali się karze trzech miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata.Czy byłe(a)ś świadkiem interwencji straży granicznej na lotnisku?

Zobacz wyniki (944)
Na gdańskim lotnisku w sobotę doszło do dość nietypowej sytuacji. Do kontroli granicznej stawiło się dwóch cudzoziemców: 23-letni Syryjczyk i 28-letni Jemeńczyk.

Okazali oryginalne, greckie dokumenty podróży i pomyślnie przeszli odprawę. Jednak już przed samym wejściem na pokład samolotu okazali portugalskie paszporty.

Były one tak nieudolne podrobione, że ich wygląd od razu wzbudził podejrzenia u pracownika lotniska.

- Nie wpuścił ich do samolotu i wezwał Straż Graniczną. Funkcjonariusze potwierdzili, że paszporty są fałszywe i zatrzymali mężczyzn. Podczas postępowania obaj przyznali się do posłużenia fałszywymi dokumentami i dobrowolnie poddali karze trzech miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata, a następnie zostali zwolnieni - komentuje kmdr ppor. Andrzej Juźwiak, rzecznik prasowy Morskiego Oddziału Straży Granicznej, który zabezpiecza lotnisko w Rębiechowie.
Po co cudzoziemcy okazali sfałszowane paszporty, skoro dysponowali prawdziwymi dokumentami, dzięki którym pomyślnie przeszli odprawę?

Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, greckie dokumenty podróży nie uprawniały do przekroczenia granicy Irlandii, która nie znajduje się w strefie Schengen. Innymi słowy, cudzoziemcy musieliby posiadać irlandzkie wizy.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (120)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Najczęściej czytane