Fakty i opinie

stat

Przetarg na budowę mieszkań i mariny w centrum Gdyni

Pierwszy etap inwestycji PHN obejmie budowę sześciu budynków mieszkalnych oraz mariny.
Pierwszy etap inwestycji PHN obejmie budowę sześciu budynków mieszkalnych oraz mariny. wiz. Arch Deco

Po wielu miesiącach zapowiedzi przybliża się termin rozpoczęcia pierwszego etapu zabudowy terenów po Dalmorze. zobacz na mapie Gdyni Spółka PHN ogłosiła właśnie przetarg na budowę sześciu budynków i mariny. Tymczasem kończą się prace nad nowym planem dla sąsiednich terenów inwestycyjnych należący do stoczni Nauta.Wierzysz, że tereny poprzemysłowe w centrum Gdyni staną się przyjazne ludziom?

tak, zajmie to jeszcze wiele lat, ale się uda 58%
tak, ale pewnie tylko część z nich 17%
nie, poza kilkoma projektami nic więcej nie powstanie 25%
zakończona Łącznie głosów: 927
Zabudowa terenów po Dalmorze na Molo Rybackim zapowiadana jest już od kilku lat. Ich właściciel - Polski Holding Nieruchomości, otrzymał pod koniec zeszłego roku pozwolenie na realizację pierwszego etapu obejmującego budowę osiedla Yacht Park na Nabrzeżu Kutrowym zobacz na mapie Gdyni składającego się z sześciu 5-kondygnacyjnych budynków mieszkalnych, w których znajdzie się ok 135 apartamentów.

Zapowiadano wówczas, że prace ruszą wiosną 2017. Tak się jednak nie stało, ale PHN wykonał właśnie krok, który przybliża rozpoczęcie tego przedsięwzięcia. Ogłoszony został bowiem przetarg na wybór generalnego wykonawcy inwestycji podzielonej na dwa zadania. Pierwsze przewiduje budowę dwóch kompleksów, każdy składający się z trzech budynków mieszkalnych wraz z garażami podziemnymi, a drugie budowę mariny wraz z zapleczem i infrastrukturą techniczną (w tym przypadku pozwolenie zostało wydane 30 czerwca 2017 roku).

Chętni mogą składać oferty do 8 września. Wybór wykonawcy i rozpoczęcie prac ma nastąpić jeszcze w tym roku.

graf. Trojmiasto.pl
Na inwestora wciąż czekają sąsiednie tereny należące do Nauty. zobacz na mapie Gdyni Do tej pory na przeszkodzie stała sprawa miejscowego planu. Nie dość, że prace nad nim trwały latami, to gdy w końcu udało się go uchwalić jego zapisy zostały zaskarżone i unieważnione przez Wojewódzki Sąd Administracyjny.

Wizja zabudowy terenów Nauty, dla których obecnie procedowany jest nowy plan miejscowy.
Wizja zabudowy terenów Nauty, dla których obecnie procedowany jest nowy plan miejscowy. materiały prasowe
Cała procedura musiała zostać przeprowadzona od nowa. Obecnie plan jest wyłożony do publicznego wglądu i do 24 lipca można składać do niego swoje uwagi. Obejmuje on również fragment ul. Waszyngtona, która ma zostać poszerzona do dwóch jezdni po dwa pasy ruchu.

Jedyną ważną zmianą w planie jest to, że na obszarze najbliżej portu, oprócz funkcji usługowej, dopuszczona ma być funkcja związana z działalnością portową.

Koncepcja zagospodarowania części terenów po Dalmorze zabudową biurową.
Koncepcja zagospodarowania części terenów po Dalmorze zabudową biurową. wiz. pracownia S.A.M.I. Architekci Mariusz Lewandowski i Wsp
Wracając do terenów Dalmoru warto przypomnieć, że w grudniu zeszłego roku został rozstrzygnięty konkurs na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej biurowca oraz terenu zieleni miejskiej u zbiegu ulic Waszyngtona i Hryniewickiego zobacz na mapie Gdyni. Wygrała go pracownia S.A.M.I. Architekci Mariusz Lewandowski i Wspólnicy z Warszawy.

Część biurowa ma być realizowana w drugim etapie, który rozpocznie się jednak nie wcześniej niż po 2018 roku.

Opinie (203) 5 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.