• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Radna dzielnicy wulgarnie o kierowcy. Odjechał za szybko i nie poczekał na pasażerów

Szymon Zięba, Maciej Korolczuk
30 marca 2023, godz. 13:00 
Opinie (504)
Dyskusja rozpętała się po wpisie radnej w mediach społecznościowych. Sprawa dotyczyła linii 181. Dyskusja rozpętała się po wpisie radnej w mediach społecznościowych. Sprawa dotyczyła linii 181.

W emocjonalnym wpisie w mediach społecznościowych wulgarnie określiła kierowcę gdyńskiego autobusu. Radna dzielnicy Dąbrowa, Anna Brzeska-Cupisz, ze swoich słów się jednak nie wycofuje. Podkreśla, że wpis dodała z prywatnego konta, a kierowca odjechał z przystanku za wcześnie i nie poczekał na biegnących pasażerów. W sprawie złożyła też skargę do ZKM. Kierowcy zapowiadają, że nie dadzą się obrażać.Jak oceniasz zachowanie radnej?

Komentarz z inwektywą pod adresem kierowcy, Anna Brzeska-Cupisz, radna dzielnicy Dąbrowa, napisała w mediach społecznościowych. Dotyczył on zachowania kierowcy, który jej zdaniem odjechał za szybko i nie poczekał na biegnących pasażerów.

Emocjonalny wpis radnej Dąbrowy- Chciałabym zwrócić uwagę na zachowania kierowców autobusów, którzy w głębokim poważaniu mają pasażerów. W dniu dzisiejszym tj. 28 marca 2023 autobus linii 181, miał odjechać z przystanku Sopot Reja 01 o godzinie 13.56. Niestety już NIE PO RAZ PIERWSZY ODJECHAŁ WCZEŚNIEJ. Jak doprowadzić do kontroli kierowców i spowodować, aby zostały podjęte odpowiednie kroki i przyszłości takie sytuacje nie miały miejsca? - napisała radna [pisownia oryginalna].
Radna twierdzi, że kierowca odjechał zbyt szybko i nie poczekał na pasażerów. Radna twierdzi, że kierowca odjechał zbyt szybko i nie poczekał na pasażerów.
Już po publikacji post został wyedytowany.

- Przystanek Sopot Reja 01 to pierwszy przystanek - tuż przy pętli autobusowej. Nie dość, że autobus odjeżdża wcześniej (!) to oprócz tego, kierowca lekceważy pasażerów BIEGNĄCYCH NA TEN AUTOBUS - dodała radna.
Gdy na jej post odpowiedział pan Mariusz, tłumacząc, że dobiegający do autobusu pasażer musi liczyć się z tym, że pojedzie dopiero następnym kursem, dodała:

- Takie właśnie odniosłam wrażenie, że ten ch...j kierowca, chce przepełnić kolejny autobus. Poza tym on mi nie uciekł lecz odjechał przed czasem - napisała Anna Brzeska-Cupisz.
Rozmowa w mediach społecznościowych była bardzo emocjonalna. Rozmowa w mediach społecznościowych była bardzo emocjonalna.
I to ten komentarz wywołał oburzenie w dyskusji. Pod jej emocjonalnym wpisem pojawiło się ponad 200 komentarzy.

Kierowcy poczuli się urażeniW środę z naszą redakcją skontaktował się jeden z gdyńskich kierowców. Jak mówi, czuje się dotknięty słowami radnej i uważa je za niedopuszczalne.

- Pani radna napisała to na publicznym forum, więc nie może zasłaniać się argumentem, że to jej prywatna opinia - mówi nam kierowca. - Poza tym jako radna dzielnicy jest poniekąd osobą publiczną i działa w imieniu mieszkańców. Taki język i obrażanie kierowców jest niedopuszczalne. Jako kierowca chcę dodać, także w imieniu moich kolegów, którzy również czują się dotknięci i obrażeni przez panią radną, że nie zostawimy tak tej sprawy - podkreśla.


Radna się nie wycofuje i pisze skargę do ZKMSkontaktowaliśmy się z radną Anną Brzeską-Cupisz. Radna ze swoich słów się nie wycofuje. Podkreśla jednak, że dyskusję prowadziła ze swojego prywatnego profilu - jako prywatna osoba.

- Mój profil na facebooku ma kilkanaście lat i nie wyobrażam sobie, żebym w kraju, w którym panuje demokracja, nie mogła mówić co myślę. Natomiast jak nazwać kierowcę, który nie tylko odjeżdża przed czasem, ale i widzi ludzi biegnących do autobusu? - pyta retorycznie Anna Brzeska-Cupisz.


Zdaniem naszej rozmówczyni, zachowanie kierowcy można odebrać jako złośliwość. Kobieta podkreśla przy tym, że gdy pisała post, w którym użyła obraźliwego określenia, jechała kolejnym autobusem, na który musiała czekać i górę wzięły emocje.

- Jesteśmy ludźmi, trzeba być człowiekiem z żelaza, żeby tych emocji nie mieć. Możliwe, że gdybym była w domu i jako matka Polka, zaczęła robić dzieciom obiad, w ogóle bym nie pomyślała, żeby cokolwiek napisać. Natomiast zachowanie kierowcy uważam za karygodne - mówi.
Radna podkreśla, że w sprawie zachowania kierowcy wysłała maila ze skargą do ZKM.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (504)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane