Fakty i opinie

Rębiechowo przyjmuje samoloty z Okęcia

Najnowszy artukuł na ten temat

Rośnie ruch na lotnisku w Gdańsku. "Nie ma strachu przed lataniem"

Trójmiejskie lotnisko w Rębiechowie przyjmuje samoloty z Okęcia, ale też z lotnisk sparaliżowanych mgłą.
Trójmiejskie lotnisko w Rębiechowie przyjmuje samoloty z Okęcia, ale też z lotnisk sparaliżowanych mgłą. fot. Sebastian Elijasz/KFP

Wtorkowe awaryjne lądowanie samolotu na lotnisku w Warszawie, do tego środowe mgły na trzech innych lotniskach w Polsce, spowodowały, że gdański Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy przejmie część ich ruchu powietrznego. Nie wpłynie to na harmonogram zaplanowanych z Rębiechowa lotów.Polskie lotniska w środę do południa.
Polskie lotniska w środę do południa. graf. trojmiasto.pl
Stołeczne lotnisko będzie zamknięte do czwartku, po tym jak we wtorek lądował na nim awaryjnie, bo bez podwozia, Boeing 767 PLL LOT, który leciał do Warszawy z Newark w USA. Cały czas trwają tam prace służb, które próbują przesunąć Boeinga z pasa startowego, który blokuje teraz cały ruch lotniczy. Z tego powodu odwołane zostały m.in. poranne loty z Gdańska do stolicy. By uzyskać o nich informację najlepiej skontaktować się bezpośrednio z przewoźnikiem.

Zobacz komunikat PLL LOT.

Tymczasem lotniska, które miały przejąć znaczną część ruchu z Warszawy, czyli krakowskie Balice, poznańska Ławica i Łódź, zostały sparaliżowane przez mgłę. Dlatego to Port Lotniczy w Rębiechowie musiał przejąć sporą część ich ruchu lotniczego.

Czy któraś z twoich podróży lotniczych przebiegała niestandardowo?

tak, musieliśmy lądować na innym lotnisku 15%
tak, samolot zawrócił na początkowe lotnisko 4%
tak, wyprowadzano awanturującego się pasażera 3%
lądowaliśmy awaryjnie na skutek usterki samolotu 4%
nie, zawsze wszystko przebiegało bez problemów 74%
zakończona Łącznie głosów: 787
- Nasze lotnisko ma najdłuższą po Okęciu drogę startową w Polsce, dlatego to właśnie my jesteśmy lotniskiem zapasowym dla Warszawy. Jeśli jednak będzie trzeba, przyjmiemy też te samoloty, które nie mogą lądować na lotniskach sparaliżowanych przez mgłę - mówi Michał Dargacz, rzecznik Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. - Bez problemu możemy przyjąć jeszcze ok. 20 samolotów, w tym pięć największych Boegingów 767. Dodatkowe samoloty nie zakłócą harmonogramu lotów, które mają odbyć się z naszego lotniska.

Od rana lotnisko w Rębiechowie przyjęło już m.in. lot z Hanoi, a o godz. 10.50 przyjmie kolejny, tym razem z Nowego Yorku.

Materiał wyemitowany przez telewizję TVN 24.

Opinie (147) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.