• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Rosyjski statek zatrzymany w Gdańsku. Załoga pijana

Drobnicowiec Ruslana płynął wprost na plażę w Sobieszewie.
Drobnicowiec Ruslana płynął wprost na plażę w Sobieszewie. żródło: www.vesselfinder.com

Rosyjski statek Ruslana był o włos od wpłynięcia na mieliznę u brzegów Wyspy Sobieszewskiej. Interweniowała m.in. Straż Graniczna, okazało się, że załoga statku jest pijana. Statek został zatrzymany, trwa postępowanie wyjaśniające.O niebezpiecznej sytuacji na Zatoce Gdańskiej, do której doszło ok. godz. 4 w nocy, poinformował nas czytelnik w Raporcie z Trójmiasta. Za zgłoszenie dziękujemy.

Niebezpieczna sytuacja na Zatoce Gdańskiej

04:31 4 GRU 21
Statek Ruslana, 120m długości, 7m zanurzenia. Około godziny 4 nie reagował na ostrzeżenia z VTS Zatoka i Kapitanatu Portu Gdańsk, kierował się na mieliznę. Reakcja w ostatniej chwili. Historia pozycji statku dostępna na marinetraffic.com


- Statek Ruslana, 120 m długości, 7 m zanurzenia. Około godziny 4 nie reagował na ostrzeżenia z VTS Zatoka i Kapitanatu Portu Gdańsk, kierował się na mieliznę. Reakcja w ostatniej chwili - napisał nasz czytelnik.
Jak podaje portalmorski.pl, statek płynął z Kłajpedy (Litwa) z prędkością ok. 11 węzłów wprost ku plaży na Wyspie Sobieszewskiej - poza wyznaczonym torem wodnym.

Statek wykonał ostry obrót o ponad 180 st. na ok. trzy kable przed wejściem na mieliznę (ok. jednego kilometra od krawędzi plaży), po czym udał się na kotwicowisko portu Gdańsk.

Kapitan i dwóch oficerów z promilami, statek zatrzymanyJak się okazało, kapitan i dwóch oficerów było nietrzeźwych.

Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa wysłała na miejsce zdarzenia szybki statek ratowniczy Wiatr. Zadysponowano też jednostkę pływającą Straży Granicznej.

Funkcjonariusze SG weszli na pokład rosyjskiego statku i sprawdzili trzeźwość załogi, obywateli Rosji. Kapitan miał prawie promil alkoholu, dwóch oficerów około 1,5 promila.

Statek został zatrzymany - trwają czynności wyjaśniające z udziałem m.in. przedstawicieli Urzędu Morskiego w Gdyni.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (297)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Najczęściej czytane